انتخابات_مجلس, سخنگوی شورای نگهبان, شورای نگهبان, عباسعلی کدخدایی, مجلس شورای اسلامی ایران

انتخابات_مجلس, سخنگوی شورای نگهبان

گزارش|مرحله دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس در چه حوزه‌هایی برگزار می‌شود- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnim

مرحله دوم یازدهمین دوره #انتخابات_مجلس در چه حوزه‌هایی برگزار می‌شود

19/04/2020 12:06:00 ب.ظ

مرحله دوم یازدهمین دوره انتخابات_مجلس در چه حوزه‌هایی برگزار می‌شود

سخنگوی شورای نگهبان از تأیید صحت انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در مرحله اول این دوره از انتخابات خبر داده است، اما ببینیم مرحله دوم انتخابات یعنی چه و در چه حوزه‌هایی برگزار می‌شود.

، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرده که صحت انتخابات در مرحله دوم یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از سوی این شورا تأیید شده است.براساس این گزارش، طبق آنچه پیشتر از سوی ستاد انتخابات کشور نیز اعلام شده بود، داوطلبان در 11 حوزه انتخابیه نتوانستند حدنصاب لازم برای تصدی کُرسی نمایندگی مجلس را کسب کنند و به‌اجبار می‌بایست در مرحله دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، دوباره با هم رقابت کنند.

شهادت سرباز دهه هشتادی با ضربات چاقوی یک شرور + عکس- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim سرکوب تجمعات اعتراضی در تهران؛ شعار «مرگ بر دیکتاتور» در حمایت از خوزستان حمله مرگبار به نفتکش مرسر استریت؛ نخست وزیر اسرائيل انگشت اتهام را به سوی ایران نشانه برد

**حدنصاب لازم برای نمایندگی مجلس یعنی چه؟طبق قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی که آخرین تغییرات و اصلاحات آن در سال 95 از سوی نمایندگان مجلس دهم انجام شد، در حوزه‌هایی که داوطلبان دست‌کم 20 درصد آرا را کسب نکنند، انتخابات می‌بایست در مرحله دوم برگزار شود که بر این اساس، به‌ازای هر کُرسی، 2 داوطلب در مرحله دوم با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

**انتخابات مرحله دوم مجلس در کدام حوزه‌های انتخابیه برگزار می‌شود؟براساس این گزارش، مرحله دوم انتخابات در 11 حوزه انتخابیه شامل «میانه» در استان آذربایجان شرقی، «سمیرم» و «لنجان» در استان اصفهان،  «کرج و اشتهارد و فردیس» در استان البرز،  «دهلران و دره‌شهر» و  «آبدانان و بدره» در استان ایلام، «اهواز و باوی و حمیدیه و کارون» در استان خوزستان  «زنجان و طارم» در استان زنجان، «بیجار» در استان کردستان، «کرمانشاه و اسلام‌آباد غرب و دالاهو» در استان کرمانشاه و کردکوی و ترکمن و  «بندرگز و گمیشان» در استان گلستان، برگزار می‌شود. headtopics.com

همچنین آن‌طور که قبلاً عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان به خبرنگارگفته بود، مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس، با پیشنهاد وزارت کشور و موافقت این شورا، در روز جمعه، 21 شهریور سال جاری در این 11 حوزه انتخابیه برگزار می‌شود.یادآور می‌شود، قبلاً قرار بود مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس در روز جمعه، 29 فروردین برگزار شود که به‌دلیل شیوع بیماری کرونا به تعویق افتاد.

ادامه مطلب: خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

برنامه دولت پرزیدنت ترامپ برای بازگشایی مجدد آمریکا در سه مرحلهبرنامه دولت پرزیدنت ترامپ برای بازگشایی مجدد آمریکا در سه مرحله بر اساس این گزارش، در راهنمای دولت فدرال تاکید شده است ایالت‌ها یا قلمروهای مختلف پیش از هرگونه اقدام و آغاز مرحله نخست باید شرایط و معیارهای به خصوصی را در نظر بگیرند.

تایید کامل صحت مرحله اول انتخابات مجلس یازدهم سخنگوی شورای نگهبان از تایید صحت برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در چهار حوزه انتخابیه باقیمانده و اتمام بررسی صحت مرحله نخست انتخابات مجلس خبر داد. دیگه اون چهار نفر رای دهنده مگه تاییدیه لازم داشت؟!! هر۲۰۸حوزه بدون مشکل همه چی ارومه من چقدر خوشحالم. خدایا شکرت که همه چیز بدون مشکل پیش رفت.

دلایل آمار بالای ابتلا به کرونا در کاشان/ آغاز مرحله دوم طرح غربالگری/ آمار سکته مغزی در کاشان دو برابر میانگین کشوریرئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: کم تحرکی، تغذیه نامناسب، بالا بودن سکته های قلبی و مغزی در کاشان دو برابر میانگین کشوری است که یکی از دلایل افزایش آمار ابتلا به کرونا در کاشان می‌تواند باشد.

تاکید کاخ سفید بر آمادگی برای مرحله اول بازگشایی آمریکا🔺تاکید کاخ سفید بر آمادگی برای مرحله اول بازگشایی آمریکا ⚡️پرزیدنت ترامپ به همراه اعضای تیم ویژه کاخ سفید برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا بار دیگر بر ضرورت بازگشایی کشور تاکید کردند و عنوان کردند که تمهیدات لازم برای این کار در نظر گرفته شده است. نظام لیبرال سرمایه دار انسانیت حالیش نمیشه مثل دولت لیبرال روحانی.

تایید کامل صحت مرحله اول انتخابات مجلس یازدهم سخنگوی شورای نگهبان از تایید صحت برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در چهار حوزه انتخابیه باقیمانده و اتمام بررسی صحت مرحله نخست انتخابات مجلس خبر داد. دیگه اون چهار نفر رای دهنده مگه تاییدیه لازم داشت؟!! هر۲۰۸حوزه بدون مشکل همه چی ارومه من چقدر خوشحالم. خدایا شکرت که همه چیز بدون مشکل پیش رفت.

نکات آموزشی پیشگیری از کرونا در هنگام استفاده از عابربانک🎥 نکات آموزشی پیشگیری از کرونا در هنگام استفاده از عابربانک