گزارش|مرحله دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس در چه حوزه‌هایی برگزار می‌شود- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnim

19/04/2020 12:06:00 ب.ظ

مرحله دوم یازدهمین دوره #انتخابات_مجلس در چه حوزه‌هایی برگزار می‌شود

انتخابات_مجلس, سخنگوی شورای نگهبان

مرحله دوم یازدهمین دوره انتخابات_مجلس در چه حوزه‌هایی برگزار می‌شود

سخنگوی شورای نگهبان از تأیید صحت انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در مرحله اول این دوره از انتخابات خبر داده است، اما ببینیم مرحله دوم انتخابات یعنی چه و در چه حوزه‌هایی برگزار می‌شود.

، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرده که صحت انتخابات در مرحله دوم یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از سوی این شورا تأیید شده است.براساس این گزارش، طبق آنچه پیشتر از سوی ستاد انتخابات کشور نیز اعلام شده بود، داوطلبان در 11 حوزه انتخابیه نتوانستند حدنصاب لازم برای تصدی کُرسی نمایندگی مجلس را کسب کنند و به‌اجبار می‌بایست در مرحله دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، دوباره با هم رقابت کنند.

**حدنصاب لازم برای نمایندگی مجلس یعنی چه؟طبق قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی که آخرین تغییرات و اصلاحات آن در سال 95 از سوی نمایندگان مجلس دهم انجام شد، در حوزه‌هایی که داوطلبان دست‌کم 20 درصد آرا را کسب نکنند، انتخابات می‌بایست در مرحله دوم برگزار شود که بر این اساس، به‌ازای هر کُرسی، 2 داوطلب در مرحله دوم با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

برنامه دولت پرزیدنت ترامپ برای بازگشایی مجدد آمریکا در سه مرحلهبرنامه دولت پرزیدنت ترامپ برای بازگشایی مجدد آمریکا در سه مرحله بر اساس این گزارش، در راهنمای دولت فدرال تاکید شده است ایالت‌ها یا قلمروهای مختلف پیش از هرگونه اقدام و آغاز مرحله نخست باید شرایط و معیارهای به خصوصی را در نظر بگیرند.

تایید کامل صحت مرحله اول انتخابات مجلس یازدهم سخنگوی شورای نگهبان از تایید صحت برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در چهار حوزه انتخابیه باقیمانده و اتمام بررسی صحت مرحله نخست انتخابات مجلس خبر داد. دیگه اون چهار نفر رای دهنده مگه تاییدیه لازم داشت؟!! هر۲۰۸حوزه بدون مشکل همه چی ارومه من چقدر خوشحالم. خدایا شکرت که همه چیز بدون مشکل پیش رفت.

دلایل آمار بالای ابتلا به کرونا در کاشان/ آغاز مرحله دوم طرح غربالگری/ آمار سکته مغزی در کاشان دو برابر میانگین کشوریرئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: کم تحرکی، تغذیه نامناسب، بالا بودن سکته های قلبی و مغزی در کاشان دو برابر میانگین کشوری است که یکی از دلایل افزایش آمار ابتلا به کرونا در کاشان می‌تواند باشد.

تاکید کاخ سفید بر آمادگی برای مرحله اول بازگشایی آمریکا🔺تاکید کاخ سفید بر آمادگی برای مرحله اول بازگشایی آمریکا ⚡️پرزیدنت ترامپ به همراه اعضای تیم ویژه کاخ سفید برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا بار دیگر بر ضرورت بازگشایی کشور تاکید کردند و عنوان کردند که تمهیدات لازم برای این کار در نظر گرفته شده است. نظام لیبرال سرمایه دار انسانیت حالیش نمیشه مثل دولت لیبرال روحانی.

تایید کامل صحت مرحله اول انتخابات مجلس یازدهم سخنگوی شورای نگهبان از تایید صحت برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در چهار حوزه انتخابیه باقیمانده و اتمام بررسی صحت مرحله نخست انتخابات مجلس خبر داد. دیگه اون چهار نفر رای دهنده مگه تاییدیه لازم داشت؟!! هر۲۰۸حوزه بدون مشکل همه چی ارومه من چقدر خوشحالم. خدایا شکرت که همه چیز بدون مشکل پیش رفت.

نکات آموزشی پیشگیری از کرونا در هنگام استفاده از عابربانک🎥 نکات آموزشی پیشگیری از کرونا در هنگام استفاده از عابربانک

خبرگزاری تسنیم ، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرده که صحت انتخابات در مرحله دوم یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از سوی این شورا تأیید شده است.اشتراک مشاهده نظرات چاپ دولت ایالات متحده راهنمای جدیدی را در مورد نحوه کاهش محدودیت‌های اخیر ناشی از شیوع ویروس جدید کرونا «در سه مرحله» و آغاز به کار مجدد مشاغل در کشور منتشر کرده است.به گزارش ایسنا، عباسعلی کدخدایی در گفت‌وگو با صدا و سیما، این حوزه‌های انتخابیه را شامل بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر؛ نور و محمودآباد؛ جهرم و خفر و صومعه سرا برشمرد و افزود: ما نتیجه این چهار حوزه را به علت گزارش‌ها و شکایت‌هایی که دریافت شده بود اعلام نکرده بودیم و ناچار شدیم که بازرسانی را به هر یک از این حوزه‌ها اعزام کنیم.دکتر سید علیرضا مروجی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با بیان اینکه به احتمال بسیار زیاد از تجمعات مذهبی مانند برنامه‌های ماه مبارک رمضان، راهپیمایی روز جهانی قدس در ماه‌های آتی محروم خواهیم بود، خاطرنشان کرد: ارائه اطلاعات در خصوص ورود و خروج و قرنطینه شهرها، اجرای زمان طرح زوج و فرد جزو تصمیمات محرمانه بوده و تصمیم گیری در خصوص آن تنها در سطح ستاد مدیریت و مقابله با کرونا کشور اتخاذ می شود.

براساس این گزارش، طبق آنچه پیشتر از سوی ستاد انتخابات کشور نیز اعلام شده بود، داوطلبان در 11 حوزه انتخابیه نتوانستند حدنصاب لازم برای تصدی کُرسی نمایندگی مجلس را کسب کنند و به‌اجبار می‌بایست در مرحله دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، دوباره با هم رقابت کنند. **حدنصاب لازم برای نمایندگی مجلس یعنی چه؟ طبق قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی که آخرین تغییرات و اصلاحات آن در سال 95 از سوی نمایندگان مجلس دهم انجام شد، در حوزه‌هایی که داوطلبان دست‌کم 20 درصد آرا را کسب نکنند، انتخابات می‌بایست در مرحله دوم برگزار شود که بر این اساس، به‌ازای هر کُرسی، 2 داوطلب در مرحله دوم با یکدیگر رقابت خواهند کرد. بر اساس این گزارش، در راهنمای دولت فدرال تاکید شده است ایالت‌ها یا قلمروهای مختلف پیش از هرگونه اقدام و آغاز مرحله نخست باید شرایط و معیارهای به خصوصی را در نظر بگیرند. **انتخابات مرحله دوم مجلس در کدام حوزه‌های انتخابیه برگزار می‌شود؟ براساس این گزارش، مرحله دوم انتخابات در 11 حوزه انتخابیه شامل «میانه» در استان آذربایجان شرقی، «سمیرم» و «لنجان» در استان اصفهان،  «کرج و اشتهارد و فردیس» در استان البرز،  «دهلران و دره‌شهر» و  «آبدانان و بدره» در استان ایلام، «اهواز و باوی و حمیدیه و کارون» در استان خوزستان  «زنجان و طارم» در استان زنجان، «بیجار» در استان کردستان، «کرمانشاه و اسلام‌آباد غرب و دالاهو» در استان کرمانشاه و کردکوی و ترکمن و  «بندرگز و گمیشان» در استان گلستان، برگزار می‌شود. سخنگوی شورای نگهبان گفت: طبق توافق با وزارت کشور فعلا مقرر شده است که مرحله دوم از یازدهمین دوره انتخابات مجلس، شهریور برگزار شود مگر اینکه وضع مهار بیماری کرونا به گونه‌ای باشد که تصمیم جدیدی بخواهیم در این باره بگیریم. همچنین آن‌طور که قبلاً عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان به خبرنگار گفته بود ، مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس، با پیشنهاد وزارت کشور و موافقت این شورا، در روز جمعه، 21 شهریور سال جاری در این 11 حوزه انتخابیه برگزار می‌شود. با این حال در این راهنما تاکید شده است که تصمیم‌گیری نهایی برای زمان و نحوه بازگشایی هر یک از ایالت‌ها بر عهده فرماندار آن ایالت‌ خواهد بود. یادآور می‌شود، قبلاً قرار بود مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس در روز جمعه، 29 فروردین برگزار شود که به‌دلیل شیوع بیماری کرونا به تعویق افتاد.

انتهای پیام/+ .