واکنش دیوان محاسبات به حواشی گزارش تفریغ بودجه ۹۷ کشور

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

توضیح دیوان رباره گزارش تفریغ بودجه | در گزارش این دیوان و خلاصه قرائت شده در صحن علنی مجلس، هیچ اشاره‌ای به 'گم شدن حتی یک دلار' نشده بلکه آنچه به صراحت آمده است، عدم انجام تعهدات اشخاص حقیقی و حقوقی گیرنده ارز مبنی بر واردات کالا است

دیوان محاسبات کشور روز شنبه در اطلاعیه‌ای تاکید کرد: پیرو قرائت گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۷ در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، رییس جمهوری اسلامی ایران بر اساس اطلاعات نادرست ارائه شده به وی مطالبی در نقد و رد محتوای گزارش این دیوان در بخش حسابرسی عملکرد ارز تخصیصی ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالاهای اساسی و غیراساسی بیان کردند.

در این اطلاعیه آمده است: گزارش‌های حسابرسی همه ساله بر اساس عملکرد، مدارک و مستندات دستگاه‌های اجرایی توسط حسابرسان خبره تهیه و در یک فرایند ۶ مرحله‌ای در تعامل با مسئولان ذیربط کنترل و بازبینی می‌شود. بدیهی است در صورتی گزارش تفریغ بودجه کل کشور به مجلس شورای اسلامی تقدیم و به اطلاع عموم مردم می‌رسد که بدوا اطمینان صددرصدی از صحت محتوای آن حاصل و به تصویب هیات عمومی دیوان محاسبات متشکل از ۱۲ مستشار، دادستان و رئیس کل رسیده باشد.

در این اطلاعیه آمده است: مراتب به صورت خاص و خیلی محرمانه طی نامه مورخ ۱۳۹۸/۱۲/۴ به تفصیل و با جزییات به رییس جمهور منعکس شد و وی نیز در تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۱۴ خطاب به بانک مرکزی با تاکید بر این مهم، دستور بررسی صادر کردند، رونوشت دستور مذکور نیز به این دیوان واصل شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 6. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بازداشت سه جوان در بجنورد به خاطر شرکت در چالش جراتبجنورد؟؟ شط دهاتی بازی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شیوع کرونا در جهان؛ ۲۷ مورد ابتلای جدید در چین به ثبت رسیدآخرین آمارها از ابتلای بیش از دو میلیون و ۲۵۲ هزار نفر در کشورهای مختلف جهان به ویروس جدید کرونا حکایت دارد. با امید به بیشتر شدن مبتلایان و کشته ها در چین . این چین کثافت عمدا مردم دنیا را به قتلگاه فرستاد و روی هیتلر را سفید کرد شیوع کرونا در جهان؛ تعداد جان‌باختگان در اسپانیا از ۲۰ هزار نفر بیشتر شد بیشتر بخوانید:
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شدیدترین برخوردها در انتظار جوجه‌کُش‌ها / اخطار به واحدهای تولید جوجه در تهرانبه دنبال انتشار فیلم‌هایی از معدوم‌سازی جوجه‌های یک روزه و زنده به گور کردن آن‌ها، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران، گفت: این اقدام غیر انسانی و غیر علمی است و ما به تمام واحدهای تولیدکننده جوجه در تهران اخطار داده‌ایم که اگر اقدام به چنین کاری کنند با آن‌ها به شدت برخورد خواهد شد. واکنش محیط زیست به زنده به گور کردن جوجه‌های یک روزه: *این اقدام غیر انسانی و غیر علمی است *نامه‌ای برای دادستانی تهران تنظیم شده که بتوانیم جلوی این اتفاق را بگیریم پ.ن: دادستان تهران که خودش آدمها رو زنده به گور میکنه به نظرت دلش برا جوجه های یک روزه میسوزه!؟ واسه زنده به گور کردن دسته جمعی ملت ایران هم بعد ۴۰ سال تاخیر کاری بکنید ! KeepIRSanctions همونطور که با بقیه اقدامات جنایتکارانه برخورد کردین، لاپوشونی بیشتر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

افزایش چشمگیر موارد ابتلا به کرونا در ژاپن، هشدار نسبت به فروپاشی سیستم درمانیموارد ابتلا به ویروس کرونا در ژاپن افزایش چشمگیری یافته و بیمارستان‌ها به دلیل افزایش تعداد بیماران از پذیرش آنها خودداری می‌کنند. پزشکان هشدار می‌دهند که سیستم درمانی ژاپن با خطر فرو پاشی رو‌به‌روست. در همین حال وزیران خارجه شماری از کشورها خواستار پاسخی واحد برای کاهش تأثیر ویروس کرونا بر اقتصاد جهانی شده‌اند. ژاپن داره نابود ميشه بعد ما ميگم چون پول نداريم بايد كار كنيم اخه مردم مارو با پول خريدنكورنا ژاپن يكي از هفت كشور پيشرفته ترين كشورهاي جهان نگران فروپاشي سيستم درماني، ايران يكي از'والا چه عرض كنم'كشورهاي جهان با تختهاي فراوان خالي بيمارستاني و كم شدن امار روزانه مبتلايان و متوفيان،خوب ميشه كه اقايون بيان راز موفقيت رو به جامعه جهاني معرفي كنن!
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

مردم به افرادی که در قالب دین دکان باز کرده‌اند رجوع نکنندعضو شورای عالی حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: سبک این کار نامناسب است، همین که این فرد دعای خاص می‌دهد و برای آن قیمت مشخص می‌کند که مثلاً 44 هزار تومان و... زمینه‌ای است برای اینکه مسائل به گونه‌ای پیش رود که خود آقایان هم نتوانند به این راحتی جلوی آن را بگیرند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

افزایش صادرات نفت ایران به سوریه در میانه بحران اقتصادی | DW | 16.04.2020سوریه طی نه سال جنگ داخلی که تقریبا همزمان با تحریمهای غرب علیه ایران آغاز شد، همواره محموله‌های نفتی از ایران دریافت کرده، اما آمارهای جدید حاکی از اوج‌گیری تحویل نفت ایران به این کشور است. ثروت مردم محروم ایران در حلقوم حکومت های تروریست. به اسد جنایتکار نفت مجانی میدن مال مفت و دل بیرحم ، گاز و آب و برق ایرانی‌ها قطع می‌کنند ، نفت سرمایه ملی را به سوریه میفرستند واقعا این رژیم کثیف حرامزاده دزد و جانی اسلامی باید نابود بشه . از کیسه خلیفه میبخشند
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »