چالش تعطیلی مطب‌های پزشکی در بحران کرونا / سرانجام تسهیلات کرونا برای پزشکان

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

چالش تعطیلی مطب‌های پزشکی در بحران کرونا معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور با اشاره به مشکلات اقتصادی مطب‌های پزشکی، اعلام کرد که عده‌ای از پزشکان بنابر چالش‌های اقتصادی و عده‌ای به دلیل وضعیت و شرایط کرونا مطب‌هایشان را تعطیل کردند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

دکتر محمد جهانگیری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به چالش تعطیلی مطب‌های پزشکی به دلیل مشکلات اقتصادی در بحران کرونا، گفت: یکی از موضوعات اصلی که در حال حاضر مورد بحث است، این است که بسیاری از مطب‌های ما به‌ویژه مطب‌هایی که در حوزه دندان‌پزشکی اقدام می‌کنند یا صرفا نسخه‌نویس بوده و یا با فرآیندهایی کار می‌کنند که طی این چند ماه بر اساس توصیه‌هایی که انجام شد، فعالیتی نداشتند، دچار مشکل شدند.

تعرفه‌های پزشکی با رشد هزینه‌ها همخوانی ندارد جهانگیری ادامه داد: بنابراین این محاسبات از نظر کاری در یک طرف و از نظر اقتصادی در یک طرف قرار دارد و علاوه بر این طی یکسال آینده شرایط استرس‌زایی نیز برای پزشکان وجود دارد. از طرفی هم تا زمانیکه بحث بسته شدن مطب اعلام نشود، ‌ بحث مالیات پابرجا است. ما هم اعلام کردیم که باید به فکر اقتصاد همکاران باشیم. باید توجه کرد که تعرفه‌های تعیین شده با رشد هزینه‌ها همخوانی ندارد و در این صورت از نظر اقتصدی امکان اداره کار وجود ندارد.

اگر ویزیت را افزایش نمی‌دهید، هزینه مطب‌داری را کاهش دهید جهانگیری افزود: اقتصاد مطب از طریق ویزیت تامین می‌شود و امروز هزینه‌های مطب با این ویزیت‌هایی که تعیین شده و همچنین با کاهش بار مراجعات، همخوانی ندارد. باید روی این موضوع کار شود. در عین حال ما نمی‌گوییم که صرفا ویزیت را افزایش دهیم، بلکه حرف ما این است که هزینه مطب‌داری را کاهش دهید. امروز شهرداری می‌خواهد تمام عوارض را از مطب‌ها دریافت کند، هزینه آب و برق و... به سمت تجاری شدن می‌رود، اجاره‌ها نیز بر سر جای خود هستند.

جهانگیری با بیان اینکه در مقطعی اعلام تعطیلی مطب‌ها افزایش یافت، گفت: به طور میانگین روزانه مراجعاتی را در کشور داریم که می‌خواهند مطب‌هایشان را تعطیل کنند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا در ایران؛ افزایش شمار استان‌های قرمز در ایران و هراس از شیوع کرونا در روستاها
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شناسایی ۲۶۵۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا/ اعلام وضعیت قرمز در ۸ استانشناسایی ۲۶۵۲ بیمار جدید کرونا در کشور مجموع جان‌باختگان از مرز ۱۱ هزار نفر فراتر رفت *تعداد مبتلایان جدید: ۲۶۵۲ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۱۴۸ نفر *تعداد کل مبتلایان: ۲۳۲۸۶۳ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص‌شده: ۱۹۴۰۹۸ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۱۱۱۰۶ نفر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

عدم ابتلای مجدد افراد به کرونا ثابت شده نیست/آغاز پلاسما درمانی برای درمان بیماری کووید۱۹رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله با اشاره به اینکه افراد مبتلا به کرونا با ساخته شدن آنتی بادی تا ۶ ماه به این ویروس مبتلا نخواهند شد، ولی این امر ثابت شده نیست، گفت: روش پلاسما درمانی وابسته به گروه خونی است و گروه خونی AB دهنده عمومی محسوب می‌شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرونا؛ در دروان قرنطینه مردم بریتانیا بیشتر چه غذاهایی ‌خوردند؟در همه گیری جهانی کرونا، افراد زیادی خانه‌نشین شدند و عادت‌های غذایی‌شان هم به طبع آن تغییر کرد. غذا خوردن خارج از خانه غیر ممکن شد و همه باید غذایشان را در خانه می‌خوردند. اما در بریتانیا این غذاها چه بودند و کدام کارخانه‌ها سود زیادی بردند؟
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

افزایش شمار مبتلایان به کرونا در گیلان/ از حضور در مراسم عزا و عروسی پرهیز شودمعاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان: از حضور در مراسم عزا و عروسی پرهیز شود بدون اغراق می توان گفت بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر بدون علامت در مراسم عروسی و عزا مبتلا به این بیماری خواهند شد شمار مبتلایان به کرونا و تعداد بستری بیماران در مراکز «ICU» در حال افزایش است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شمار قربانیان کرونا در افغانستان به 807 نفر رسیدشمار قربانیان کرونا در افغانستان به 807 نفر رسید شمار بهبودیافتگان ویروس کرونا در افغانستان با افزایش 440 نفری در یک روز گذشته، به 16 هزار و 41 تن رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »