پیشروی نیروهای دولتی لیبی در طرابلس

16/06/1398 06:27 ب.ظ

نیروهای دولت وفاق ملی لیبی پس از درگیری با شبه نظامیان وابسته به ژنرال بازنشسته خلیفه حفتر در جنوب طرابلس پیشروی کردند. - خبرگزاری آناتولی

نیروهای دولت وفاق ملی لیبی پس از درگیری با شبه نظامیان وابسته به ژنرال بازنشسته خلیفه حفتر در جنوب طرابلس پیشروی کردند. - خبرگزاری آناتولی 07.09.

2019 وليد عبد الله / الأناضول نیروهای عملیات «برکان الغضب» لیبی طی بیانیه ای اعلام کرد، نیروهای دولت وفاق ملی لیبی پس از درگیری ها با شبه نظامیان وابسته به ژنرال بازنشسته خلیفه حفتر در منطقه «سوق الخميس امسيحل» در جنوب طرابلس پیشروی کردند.

بر اساس این بیانیه نیروهای دولتی توانستند 5 نفر از شبه نظامیان وابسته به حفتر را اسیر کنند. مصطفی المجعی، سخنگوی عملیات «برکان الغضب» لیبی به خبرگزاری آناتولی پیش از این گفته بود: درگیری‌های شدید میان نیروهای دولتی لیبی و شبه نظامیان وابسته به حفتر در جبهه های جنوب طرابلس مجددا آغاز شده است.

گفتنی است ژنرال بازنشسته خلیفه حفتر، فرمانده نظامیان مستقر در شرق لیبی در تاریخ 4 آوریل گذشته از آغاز عملیات برای تصرف شهر طرابلس پایتخت این کشور خبر داد. این در حالی است که قرار بود کنفرانس گفت‌وگوی ملی در شهر غدامس در جنوب غرب این کشور طی ماه آوریل گذشته آغاز شود. headtopics.

ادامه مطلب:
aa_persian »

درگیری‌های شدید میان نیروهای دولتی لیبی و نظامیان وابسته به حفتر- خبرگزاری آناتولی

طالبان «به اشتباه» ۶ خبرنگار را ربودنداین افراد خبرنگار رسانه‌های مختلف دولتی و خصوصی به زبان‌های پشتون و فارسی دری بودند و قصد داشتند در یک کارگاه آموزشی خبرنگاری در پاکتیا شرکت کنند.

درگیری میان نیروهای امنیتی افغان و طالبان در ولایت فراه

۱۰۰۰گردان سایبری در کشور ساماندهی شدرییس بسیج: حضور نیروی انقلابی در فضای مجازی نسبت به گذشته شرایط بهتری پیدا کرده است و بسیج توانسته است با سازماندهی جوانان با انگیزه و پرتحرک و دارای تخصص در حوزه فضای مجازی ، تحت عنوان گردان های سایبری، ۱۰۰۰ گردان سایبری ساماندهی کند.

بحران در هنگ کنگ؛ مرکل خواهان خویشتن‌داری و گفتگوی مسالمت آمیز شدنیروهای پلیس هنگ کنگ برای دومین شب متوالی در یکی از محله‌های شلوغ و پر رفت و آمد این منطقه به سوی معترضان گاز اشک آور شلیک کردند.

آذرمنصوری: شاید در تهران و شهرهای بزرگ لیست ندهیمتهران- ایرنا- آذرمنصوری قایم مقام حزب اتحاد ملت ایران اسلامی می گوید: قطعا ما با هر وضعیتی در انتخابات شرکت نمی کنیم. اگر ببینیم در تهران فضا به گونه ای است که نمی توانیم نیروهای موثرمان را بفرستیم ممکن است در تهران اصلا لیست ندهیم یا در شهرهای بزرگ وقتی نفرات موثر ما حذف شوند ممکن است لیست ندهیم. امکان دارد در تهران مثلا تنها به پنج نامزد برسیم و از همان تعداد حمایت می کنیم. ما مسوول مشارکت حداکثری مردم نیستیم.