پیامد هشدار به خطوط هوایی درباره پرواز در آسمان ایران چیست؟

18/07/2020 03:06:00 ب.ظ

آژانس_ایمنی_هوایی_اروپا, حریم_هوایی_ایران

آژانس_ایمنی_هوایی_اروپا به شرکت‌های هوانوردی هشدار داده است که به دلیل ضعف هماهنگی در جمهوری اسلامی ایران «هواپیماهای نظامی و مسافربری در حریم_هوایی_ایران در معرض تهدید هستند.» گزارش فرامرز داور 👇 راستی_آزمایی سقوط_هواپیمای_اوکراینی اخبار_ایران

در نطنز و افزایش فعالیت پدافند هوایی جمهوری اسلامی ایران عنوان می‌کنند.هشدار آژانس ایمنی هوایی اروپا درباره خطرات احتمالی برای هواپیماها در حریم هوایی ایران، به معنی آن است که خطوط هوایی ایران را جزء مناطق پرخطر قرار خواهند داد و برای عبور و مرور از آسمان ایران، ترجیحا مسیرهای جایگزین پیدا خواهند کرد. هم‌چنین پرواز شرکت‌های هوایی به مقصد شهرهای ایران خصوصا پایتخت، با ملاحظات بیشتری صورت می‌گیرد و احتمال دارد که در شش ماه آینده از شمار پروازهای برنامه‌ریزی شده، کم شود.

هم‌زمان با صدور این هشدار، جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است که جعبه سیاه هواپیمای ساقط شده اوکراینی در آسمان تهران، برای بازخوانی اطلاعات آن، به پاریس فرستاده شده است.هر هواپیمای مسافربری دارای دو جعبه سیاه است که یکی اطلاعات فنی و وضعیت هواپیما را به زمین مخابره می‌کند و دیگری مکالمات خلبان و کابین با یکدیگر و مراکز کنترل پروازی روی زمین را ضبط می‌کند. به دلیل شلیک‌هایی که به هواپیمای اوکراینی شده، جعبه‌های سیاه آسیب دیده و جمهوری اسلامی ایران قادر به بازخوانی آن نبوده است. به همین دلیل وظیفه داشته است تا با همکاری اوکراین که کشور صاحب هواپیماست، جعبه‌های سیاه را به کشوری که امکانات بازخوانی جعبه سیاه آسیب‌دیده را دارد، بفرستد.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

اعتراف صریح بازداشت‌شدگان اغتشاشات گیلان به آشوب و آسیب‌رسانی به اموال عمومی + فیلم- اخبار گیلان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

آژانس ایمنی هوانوردی اروپا به هواپیماهای مسافری که از آسمان ایران عبور می‌کنند هشدار دادآژانس ایمنی هوانوردی اروپا به هواپیماهای مسافری که از آسمان ایران عبور می‌کنند هشدار داد آژانس ایمنی هوانوردی اروپا به هواپیماهای مسافری که از آسمان ایران عبور می‌کنند درباره خطر هدف قرار گرفتن تصادفی آنها توسط سامانه‌های پدافند هوایی آن کشور هشدار داد.

هشدار EASA به هواپیماهای مسافربری درباره عبور از حریم هوایی ایران

هشدار آژانس ایمنی هوانوردی اروپا نسبت به پرواز هواپیماها بر فراز ایراندر گزارشی که سازمان هواپیمایی کشوری از پیشرفت تحقیقات انجام شده در باره سقوط هواپیمای اوکراینی ارايه کرد به مجموعه‌‌ای از نقص‌ها و اشتباهات فاحش اشاره و تاکید شده که در صورت حذف هرکدام از حلقه‌های این زنجیره خطای انسانی، حادثه می‌توانست هرگز اتفاق نیافتد.

دادستان کل آمریکا نسبت به «جاه‌طلبی‌های جهانی» چین به عنوان مهم‌ترین مساله قرن بیست و یکم هشدار دادصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

هشدار رئیس پلیس بهبهان و بازداشت 'عوامل آشوب' در خراسانپس از اعتراضات شبانه در بهبهان، رئیس پلیس این شهر تهدید کرده که با چنین تجمعاتی 'با قدرت و صلابت' برخورد خواهد شد. سپاه خراسان رضوی هم می‌گوید چند نفر برای فراخوان به تجمع بازداشت شده‌اند.

هشدار درباره 'موج دوم خیلی سنگین کرونا' در ایران | DW | 16.07.2020معاون ستاد مقابله با کرونا در تهران هشدار داد که موج دوم کرونا از موج اول 'خیلی سنگین‌تر' است. او می‌گوید تنها در یکی از بیمارستان‌های پایتخت ۱۷۲ نفر از کادر درمان به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند.

ه مرکز مونتاژ سانتریفیوژهای ایران در نطنز و افزایش فعالیت پدافند هوایی جمهوری اسلامی ایران عنوان می‌کنند.Share via Email Print this page یک هواپیمای اوکراینی با ده‌ها مسافر ایرانی در دی ماه ۹۸ توسط موشک‌های سپاه پاسداران سرنگون شد و در نتیجه ۱۷۶ نفر جان باختند آژانس ایمنی هوانوردی اروپا به هواپیماهای مسافری که از آسمان ایران عبور می‌کنند درباره خطر هدف قرار گرفتن تصادفی آنها توسط سامانه‌های پدافند هوایی آن کشور هشدار داد.آژانس ایمنی هوانوردی اروپا (EASA) به شرکت‌های هواپیمایی هشدار داد که هنگام عبور از حریم هوایی ایران باید محتاط باشند.Aa در واپسین ساعات شامگاه پنجشنبه ۲۶ تیر، گروهی از معترضان در بهبهان در استان خوزستان به خیابان آمده و شعار دادند.

هشدار آژانس ایمنی هوایی اروپا درباره خطرات احتمالی برای هواپیماها در حریم هوایی ایران، به معنی آن است که خطوط هوایی ایران را جزء مناطق پرخطر قرار خواهند داد و برای عبور و مرور از آسمان ایران، ترجیحا مسیرهای جایگزین پیدا خواهند کرد. هم‌چنین پرواز شرکت‌های هوایی به مقصد شهرهای ایران خصوصا پایتخت، با ملاحظات بیشتری صورت می‌گیرد و احتمال دارد که در شش ماه آینده از شمار پروازهای برنامه‌ریزی شده، کم شود.» آژانس ایمنی هوانوردی اروپا، که در شهر کلن آلمان مستقر است، در ادامه با اعلام «بالا» بودن سطح این خطر به شرکت‌های هواپیمایی هشدار داد «به دلیل وجود سامانه‌های مختلف پدافند هوایی پیشرفته، توصیه می‌شود محتاط باشند. هم‌زمان با صدور این هشدار، جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است که جعبه سیاه هواپیمای ساقط شده اوکراینی در آسمان تهران، برای بازخوانی اطلاعات آن، به پاریس فرستاده شده است.2020 استانبول/ خبرگزاری آناتولی آژانس ایمنی هوانوردی اروپا (EASA) طی بیانیه‌ای به هواپیماهای مسافربری هشدار داد تا هنگام عبور از حریم هوایی ایران محتاط باشند، زیرا می‌توانند به‌طور تصادفی هدف سامانه‌های پدافند هوایی این کشور قرار بگیرند. هر هواپیمای مسافربری دارای دو جعبه سیاه است که یکی اطلاعات فنی و وضعیت هواپیما را به زمین مخابره می‌کند و دیگری مکالمات خلبان و کابین با یکدیگر و مراکز کنترل پروازی روی زمین را ضبط می‌کند. به دلیل شلیک‌هایی که به هواپیمای اوکراینی شده، جعبه‌های سیاه آسیب دیده و جمهوری اسلامی ایران قادر به بازخوانی آن نبوده است. کاربران شبکه‌های اجتماعی در ایران همچنین از جو امنیتی در شهرهای دیگر خبر می‌دهند.

به همین دلیل وظیفه داشته است تا با همکاری اوکراین که کشور صاحب هواپیماست، جعبه‌های سیاه را به کشوری که امکانات بازخوانی جعبه سیاه آسیب‌دیده را دارد، بفرستد. گفتنی است هواپیمای مسافربری بوئینگ 737 متعلق به شرکت هواپیمایی اوکراین بامداد چهارشنبه 8 ژانویه پس از پرواز از فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران به مقصد کی‌یف، پایتخت اوکراین هدف حمله موشکی سپاه پاسداران ایران قرار گرفته و ساقط شد. بیش از شش ماه پس از سرنگونی هواپیما، این جعبه‌ها به فرانسه ارسال شده است و طی هفته‌های آینده اطلاعات آن استخراج خواهد شد. ایران تاکنون مسئولیت شلیک به هواپیما را به عهده گرفته، اما اعلام کرده که این فاجعه به دلیل «خطای انسانی» بوده است. هواپیمای مسافری اوکراینی روز چهارشنبه ۱۸دی۱۳۹۸ و چند ساعت پس از این که ایران پایگاه عین‌الاسد عراق ، محل استقرار نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا را به تلافی کشته شدن قاسم سلیمانی در عراق، هدف موشک قرار داد، ساقط شد..  گرچه جمهوری اسلامی ایران پس از شلیک موشک به پایگاه نظامی آمریکا در عراق، از احتمال پاسخ متقابل ایالات متحده به آن اطمینان داشته است، اما از بستن حریم هوایی کشور یا اطلاع‌رسانی خطرات ناشی از درگیری هوایی در آسمان به شرکت‌های هواپیمایی خودداری کرده که یک تخلف عمده   در مقررات هوانوردی بین‌المللی است. هم‌رسانی این مطلب:.

همچنین فرمانده هوافضای سپاه پاسداران مدتی پس از سرنگونی این هواپیما گفت که ایالات متحده در صدد هدف قرار دادن دفتر آیت‌الله «علی خامنه‌ای» بوده است، اما با جمع کردن گروهی از مردم قم در مقر او و سپس پخش تلویزیونی سخنرانی رهبر جمهوری اسلامی در حضور صدها نفر، محاسبه آمریکا برای هدف قرار دادن آن، تغییر کرد. اظهارات این مقام سپاه به معنی سپر انسانی کردن شهروندان ایرانی در برابر حمله احتمالی آمریکا است.  این عملکرد، توجیه خطای انسانی را برای جمهوری اسلامی ایران دشوار می‌کند. اما، در صورتی که جعبه‌های سیاه هواپیمای ساقط شده، حاوی اطلاعات تازه‌ای نباشند که صحت اظهارات پیشین ایران را نقض کند، احتمال دارد که  جمهوری اسلامی بتواند با همکاری فوری و موثر در پرداخت غرامت به خانواده بازماندگان، پرداخت خسارت هواپیمای ساقط شده و محاکمه شفاف و عادلانه عاملان شلیک به هواپیما، موضع خود را در خطای انسانی خواندن آن تثبیت کند و خطر شکایت بین‌المللی ، از این کشور کم شود. در صورتی که محتوای جعبه‌های سیاه هواپیمای اوکراینی چیزی خلاف اظهارات ایران تاکنون باشد یا اطلاعات تازه‌ای از آن استخراج شود که «خطای انسانی» بودن شلیک به سوی آن را زیر سوال ببرد، احتمال اعمال محدودیت‌های بیشتر در استفاده از حریم هوایی ایران، نظیر هشداری که اخیرا آژانس ایمنی هوایی اروپا صادر کرده است، وجود دارد.

.