هشدار آژانس ایمنی هوانوردی اروپا نسبت به پرواز هواپیماها بر فراز ایران

27/04/1399 12:01:00 ق.ظ

آژانس ایمنی هوانوردی اروپا نسبت به پرواز هواپیماهای مسافربری بر فراز ایران هشدار داد

در گزارشی که سازمان هواپیمایی کشوری از پیشرفت تحقیقات انجام شده در باره سقوط هواپیمای اوکراینی ارايه کرد به مجموعه‌‌ای از نقص‌ها و اشتباهات فاحش اشاره و تاکید شده که در صورت حذف هرکدام از حلقه‌های این زنجیره خطای انسانی، حادثه می‌توانست هرگز اتفاق نیافتد. در واپسین ساعات شامگاه پنجشنبه ۲۶ تیر، گروهی از معترضان در بهبهان در استان خوزستان به خیابان آمده و شعار دادند. رسانه‌های ایران خبری از این تجمع اعتراضی منتشر نکرده‌اند، اما عکس‌ها و ویدیوهایی از این رویداد در شبکه‌های اجتماعی همرسان شده است.

در برخی ویدیوها شعارهایی همچون «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران» و «ایرانی می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد» شنیده می‌شود و برخی کاربران گفته‌اند که پلیس برای متفرق ساختن معترضان از گاز اشک‌آور استفاده کرده است.

خبرگزاری رویترز نیز به نقل از شاهدان عینی از شلیک گاز اشک‌آور در بهبهان خبر داده است. به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید نخستین تصاویر به دست آمده از بهبهان ظاهرا تجمع نیروهای امنیتی در فاصله بلوار جوانمردی تا بانک ملی در این شهر را نشان می‌دهد.

کاربران شبکه‌های اجتماعی در ایران همچنین از جو امنیتی در شهرهای دیگر خبر می‌دهند. برخی از آنها مدعی شده‌اند که در تهران و شیراز شاهد جابجایی نیروهای امنیتی و ضد شورش بوده‌اند. اختلال در اینترنت خوزستان همزمان با برگزاری تجمع اعتراضی در بهبهان و همرسان شدن اخبار آن در شبکه‌های اجتماعی، دسترسی به اینترنت در کل استان خوزستان با اختلال مواجه شد. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

واکنش‌ها به نماینده اصفهان که در توییتر نوشت: بچه سومم به دنیا آمدزهرا شیخی مبارکه، از نمایندگان مردم اصفهان در مجلس یازدهم در توییترش اعلام کرده که فرزند سومش را به دنیا آورده است. این توییت خانم شیخی واکنش‌های مثبت و منفی زیادی داشته است.

شمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 198 هزار و 820 نفر رسیدشمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 198 هزار و 820 نفر رسید

ترامپ با هشتگ «اعدام نکنید» در توییتر به فارسی از محکومان آبان حمایت کردرئيس‌جمهوری ایالات متحده در صفحه توئیتر خود نوشت: «اعدام این سه نفر پیامی اسفناک به دنیا می‌فرستد و نباید انجام شود.»

بیش از ۱۴۰ نفر در تظاهرات ضد پوتین در روسیه دستگیر شدند | DW | 16.07.2020بیش از ۱۴۰ معترض به تغییرات بحث‌برانگیز در قانون اساسی روسیه دستگیر شدند. طبق اصلاحات جدید قانون اساسی که اوایل ژوئیه نهایی شد، برای ولادیمیر پوتین امکان دو دوره ریاست جمهوری دیگر فراهم شده است.

نگاهی به امنیت اجتماعی در عصر قرنطینه‌ در گفت‌وگو با یک جامعه‌شناسبرای کنترل و مقابله با شیوع این بیماری، باید فردیت را تا حدودی کنار گذاشت و از توصیه‌های یکپارچه سازمان جهانی بهداشت و مقررات بهداشتی دولت‌ها پیروی کرد. سعید پیوندی، استاد جامعه‌شناسی دانشگاه لورن فرانسه توجه به فردیت و آزادی فردی به عنوان یکی از اصول مدرنیته را بازگشت ناپذیر می‌داند.

سفیر اتحادیهٔ اروپا در امارات: به تنوع اقتصادی در امارات می‌اندیشیم«میزان تبادلات تجاری ما سال گذشته به ۱۵ میلیارد یورو رسید و همین امر اتحادیهٔ اروپا را به یکی از سه شریک تجاری عمدهٔ امارات تبدیل کرده است.»