پیام یک شهروند از ماهشهر: ناجوانمردانه همکارانم را کشتند

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

مردم معترض ماهشهر و شهرک‌های اطراف، فقط ورودی خروجی شهر را بسته بودند. فکر نمی‌کردند افرادی که پشت تویوتا و دوشکا نشسته‌اند، اینقدر بی‌رحم باشند که برایشان داخل و بیرون شهر، مرد و زن و بچه و افراد مسن فرقی ندارد. روایت شهروند ماهشهری👇 اعتراضات_پاییز_۹۸

ایران اخبار, ایران سرفصلها

در درگیری‌های حدود ساعت ده - یازده صبح دوشنبه 26 آبان‌ماه دو تن از همکاران پتروشیمی هم در اثر رگبار شلیک تیربار دوشکا ماموران در شهرک چمران (جراحی) کشته شدند. «احمد چراغیان» متولد شهرستان جایزان از کارمندان بهره برداری پتروشیمی تندگویان ماهشهر و «سالم سنجری (سنجریان)» از کارمندان ترانسپورت حمل و نقل کارکنان پتروشیمی بندرامام از منزل به شرکت.

شرکت‌های پتروشیمی علاوه بر نفرات روزکار، نفرات شیفت هم دارد که ساعت ۵:۳۰ و۱۳:۳۰ و ۲۱:۳۰ از ماه‌شهر و شهرک‌های بعثت و چمران و کوره‌ها و سربندر، به سمت پتروشیمی‌های منطقه ویژه حرکت می‌کنند. آقای سنجری مسیرها را بازرسی می‌کرد که در صورت امکان، نفرات جایگزین کارگرها و نفراتی که در شرکت مانده و از خانواده‌ها بی خبرهستند را مشخص کند. ولی وقتی به فلکه ورودی شهرک می‌رسد، ماموران به او شلیک کرده و او جان می بازد.

این نکته ضروری را هم بگویم که مردم معترض ماه‌شهر و شهرک‌های اطراف، فقط ورودی خروجی شهر را بسته بودند. داخل شهر همه چیز عادی بود. کوچک‌ترین بی‌احترامی به هیچ‌کس نکردند. می‌توانم قاطعانه بگویم که حتی یک شیشه هم از بانک یا مغازه‌ای شکسته نشد. معترضان اصلا وارد شهر نشدند. فقط زمانی که بر اثر رگبار گلوله‌ها مجبور شدند برای در امان ماندن به داخل شهر بیایند.

گویا خانواده کشته شدگان را تهدید کرده‌اند اگر حرفی بزنند، سرنوشت بدی در انتظارشان هست. حتا اجازه نوشتن در مورد عزیزان‌شان را نداده‌اند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پشت صحنه یک روز تاریخی؛ چگونه یک انسان ماراتن را زیر دو ساعت دوید؟یک هفته قبل از روز بزرگ، الیود کیپچوگه در میانه‌های شب در کمپ تمرینی‌اش روی تپه‌ها کنیا برای مدتی چشمانش را روی هم گذاشت. بزرگ‌ترین دونده استقامت تاریخ خیلی زود قصد داشت برای دومین بار برای تاریخ‌سازی دورخیز کند و تبدیل به اولین انسانی شود که ماراتن را زیر دو ساعت می‌دود. تمام برنامه آماده‌سازی او طبق نقشه پیش رفته بود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

صادرات گاز ایران؛ یک سر و هزار سوداتا زمانی که تحریم وجود دارد عملا امکانپذیر نیست نه افزایش تولید، نه امکان ورود به بازار اروپا داشته باشیم.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

سفارت ایران در لندن: بعیدی‌نژاد هیچ‌گاه کسی را تهدید نکرده است، چه برسد به یک خبرنگارسفارت ایران در لندن: *بعیدی‌نژاد هیچ‌گاه کسی را تهدید نکرده است، چه برسد به یک خبرنگار *اتهام‌ها علیه سفیر ایران در انگلیس که از سوی خبرنگارهای بدون مرز و برخی رسانه‌های غربی مطرح شد، قطعا کذب و مردود هستند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ناآرامی در سرباز در پی بازداشت یک روحانی اهل سنت
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

مسعود کاظمی؛ ۱۹۳ روز زندان بدون یک روز حق مرخصی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

یک معلم مریوانی: نیروهای سپاه و بسیج، اعتراض آرام مردم را به خشونت کشاندندjavadroshana
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »