یک معلم مریوانی: نیروهای سپاه و بسیج، اعتراض آرام مردم را به خشونت کشاندند

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

«یک‌دفعه دیدیم خیابان از پلیس همیشگی شهر، خالی شد. چند دقیقه بیشتر نگذشته بود که نیروهای منتسب به سپاه، مجهز به باتوم و سپر از سمت چهارراه بیمارستان به‌سوی مردم حمله‌ور شدند.» روایت یکی از معلمان از اعتراضات_پاییز_۹۸ در مریوان javadroshana

ایران اخبار, ایران سرفصلها

«روز شنبه ۲۴آبان۱۳۹۸ مردم به شیوه‌ای مدنی و ابتکاری، اعتراضی آرام را آغاز کرده بودند. آن‌ها ماشین‌های خود را در سطح خیابان‌ها خاموش کرده‌ بودند. من حوالی ساعت ۱۱ صبح از جاده مرز در قسمت شرقی مریوان وارد میدان استادیوم شدم. در این میدان، راه تردد خودروها به مرکز شهر بسته شده بود. از هیچ خیابانی امکان تردد نبود. یک سری از فعالان برای تردد موارد اضطراری همچون آمبولانس دنبال راه‌حل بودند. آن‌ها تلاش کردند تا با کمک مردم عبور این خودروهای امدادی را تسهیل کنند.

به گفته این معلم مریوانی، با انتشار خبر جان‌باختن و زخمی شدن مردم، اعتراض در تمام سطح شهر پراکنده شد. حتی محلات هم جداگانه به‌صف اعتراض پیوستند و آتش زدن لاستیک و بستن خیابان‌ها با ضایعات، جای اعتراض آرام را گرفت: «شب خودم را به بیمارستان رساندم تا از دو تن از زخمی‌ها عیادت کنم. آنجا خانواده دو تن از کشته‌شده‌ها را دیدم. باهم که صحبت کردیم، تازه آنجا مشخص شد تعداد کشته‌شده‌ها خیلی بیشتر است.

این فعال صنفی معلمان مریوان درباره تلاش‌های ناموفق خود برای پیگیری وضعیت کشته و مجروح شدگان و مشاهدات خود در عصر ۲۵ آبان‌ می‌گوید: «عصر به سمت میدان جهاد رفتم تا از وضعیت کشته‌شده‌ها خبری بگیرم. با قطع شدن اینترنت خبر موثقی نمی‌رسید. از بیمارستان خبرهایی به دستم رسیده بود که مراجعین زیادی برای زخم تیرهای ساچمه‌ای مراجعه کرده بودند. شلیک‌های ماموران، چند بار مجبورم کرد از کوچه‌های فرعی به راهم ادامه بدهم. به میدان که رسیدم بانک ملت و بانک ملی در آتش می‌سوختند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

javadroshana

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

یک مصدوم در زلزله ایذه / اعلام آماده‌باش در خوزستانمدیرکل مدیریت بحران خوزستان: در پی وقوع دو زمین‌لرزه‌ به بزرگی ۴.۹ و ۳.۷ ریشتر در ایذه، سراسر خوزستان در آماده باش است در این حادثه، یک نفر در ایذه مصدوم شده که علت آن سقوط از ارتفاع بوده است، فرد مصدوم توسط نیروهای اورژانس به بیمارستان اعزام شد خوب الان وقتشه هرکی رو‌کشتید جا بزنید قاطی آمار زلزله...
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هنگ کنگ برای یک دور دیگر اعتراضات در آخر هفته آماده می‌شودهنگ_کنگ برای یک دور دیگر اعتراضات در آخر هفته آماده می‌شود تظاهرات ضد دولتی از ماه ژوئن این مستعمره سابق بریتانیا را دگرگون کرده است ودر مقاطعی موجب تعطیلی کسب و کارها، دولت، مدارس و حتی فرودگاه بین المللی شد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

شهادت یک فلسطینی دیگر توسط نظامیان اسرائيل
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

یک عضو ایرلندی داعش از ترکیه به کشورش بازگردانده شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

احداث یک مدرسه توسط ترکیه در مانسهره پاکستان
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نه آمریکایی در یک سانحه هوایی جان باختند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »