پنج سال جنگ در یمن؛ سرزمین ویران، شهروندان آواره و بیمار | DW | 24.03.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

جنگی که بنا بر ادعای عربستان قرار بود در کمتر از چند هفته تمام شود پنج سال ادامه یافته و هنوز پایان آن مشخص نیست. جنگ یمن میلیون‌ها نفر را آواره و بسیاری از شهروندان را درگیر بیماری، گرسنگی و بی خانمانی کرده است.

میلیون‌ها شهروند یمن خانه و کاشانه خود را از دست داده و با کمبود مواد غذایی و دارو دست و پنجه نرم می‌کنند؛ بیماری وبا بیداد می‌کند و در حالی که سازمان ملل این کشور را درگیر فاجعه‌بارترین بحران جهان عنوان می‌کند، چشم انداز پایان جنگ همچنان در ابهام قرار دارد.

شیعیان حوثی با بهره‌گیری از هرج و مرجی که در حوادث موسوم به"بهار عربی" بخش بزرگی از منطقه را فراگرفته بود از موقعیت استفاده کرد و مناطق گسترده‌ای از یمن، از جمله شهر صنعا، پایتخت را تصرف کردند. عربستان مهم‌ترین هدف عملیات نظامی خود را پس گرفتن مناطق تصرف شده عنوان می‌کند.نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان امید داشتند با حمله‌های سریع زمینی و هوایی شبه‌نظامیان حوثی که توسط جمهوری اسلامی آموزش دیده و تجهیز می‌شوند را عقب برانند.

بر پایه برآوردهای سازمان ملل تا پایان سال ۲۰۱۹ حدود ۲۳۳ هزار نفر در یمن در جریان درگیری‌های نظامی یا به دلیل فقر و کمبود مواد غذایی و دارو ناشی از جنگ کشته شده‌اند. دسترسی به آب آشامیدنی به شدت محدود است و هزاران نفر به بیماری وبا مبتلا شده‌اند. با این همه و گرچه موارد ابتلا به کووید- ۱۹ در بیش از ۱۹۰ کشور جهان شناسایی شده هنوز درباره ورود ویروس کرونا به یمن به طور رسمی گزارشی منتشر نشده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

صادرات انقلاب خمینی یعنی سحر و جادوی بزرگ از عالم شیطان..در لباس دین.

لعنت بر جنگ طلبان دیو صفت

دخالتهای جمهوری اسلامی باعث شده چاخان dw

تجاوز ثروتمند ترین کشور عربی به فقرترین کشور عربی با حمایت ویژه دلواپس دموکراسی (همان شیطان بزرگ)

جنگ نه جناب دویچه!! تجاوز عربستان سعودی به جمایت دولت تروریست آمریکا!! هرجا داعش و ترور و تجاوز و کشتار و جنگ هست پای دولت تروذیست آمریکا درمیان است جه در هند چه در افغانستان چه در سوریه چه در عراق چه در یمن!!!

عاقبت عربستان خواهید دید نه خیلی دور

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

صدای سال نو| پیام تبریک عباس عبدی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، به مناسبت آغاز سال 1399
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

گام نخست لایحه تامین امنیت زنان در سال 98 برداشته شدلایحه تامین امنیت زنان در مقابل خشونت بعد از سال‌ها خاک خوردن در سال 98 یک قدم پیش رفت. یک قدمی که مساوی با تغییر ماهوی بسیاری در این لایحه بود، اما فعالان حوزه زنان معتقدند تصویب همین لایحه هم می‌تواند کمکی برای آینده مطالبات حقوق زنان باشد.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

چهره‌های سیاسی ایران که در سال ۱۳۹۸ درگذشتندبا پایان سال ۱۳۹۸ ده شخصیت سیاسی درگذشته در این سال را انتخاب کرده‌ایم که در عرصه سیاسی ایران مطرح بودند. اسامی و شخصیت‌های گوناگون و متضاد راه‌یافته‌اند: گروهی با قدرت مغازله می‌کردند و جمعی از حاکمیت کنار گذاشته شده و به تبعید رفته بودند و برخی با سلطه و استبداد در ستیز بودند. سردار سلیمانی رو تروریستهای رژیم آمریکا و اسراییل شهید کردند . مرگ بر رژیم آمریکا و رژیم اسراییل . کسی که فوت میکنه .یا دراثر بیماری هست یا کهولت یا حوادث طبیعی. شهید کسی هست که در راه خدا خونش ریخته شود .و ایشان را دشمنان ترسو بزدل پست .با موشک از آسمان شلیک کردند .جنگ نابرابر KhameneiTheGraet
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

نرخ بیکاری به ۱۰ درصد رسید/ گزارش خزانه در سال ۹۸گور بابای دورغ گـو دزد IslamicRepublicVirus بازی ریاضیه مگه؟
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

دبیرخانه تحقق اهداف سال «جهش تولید» در مرکز پژوهش‌های مجلس تشکیل شدمرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در نشست بررسی راهکارهای تحقق اهداف سال «جهش تولید»، دبیرخانه مرتبط با این موضوع را در مرکز تشکیل داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

جاسوس ایران در ارتش آلمان به حدود هفت سال زندان محکوم شد | DW | 24.03.2020شش سال و ده ماه زندان مجازاتی است که دادگاه عالی ایالت راین‌لند-فالتس آلمان برای مترجم ارتش این کشور تعیین کرده است. این فرد در همراهی با همسر خود به مدت چهار سال اطلاعات نظامی آلمان را در اختیار ایران قرار می‌داده است. باید به ابد محکوم می‌شد تا عبرتی بشه برای بقیه اینم از نمک رابطه با جمهوری اسلامی! نمیدونم خبر صحت داره یا نه ولی واقعا تو آلمان هم زندانی امنیتی تعریف شده هست؟!!! دائم برای ایران گفتید گفتم شاید شما به این چیزا اعتقاد ندارید...
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »