مشاور سابق روحانی: سطح رفاه خانواده‌ها به زودی کاهش می‌یابد | DW | 24.03.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 60 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مسعود نیلی، مشاور اقتصادی سابق رئیس جمهور ایران گفت که با منفی بودن رشد اقتصادی و کاهش ۳۰ درصدی سرانه درآمد، به زودی سطح رفاه خانواده‌ها به شدت کاهش می‌یابد و توقف تحریم‌ها هم مانع افت رفاه مردم ایران نخواهد بود.

مشاور اقتصادی سابق رئیس جمهوری ایران گفته است که سطح رفاه مردم در آینده‌ای نه چندان دور"بسیار پایین‌تر" از سطح رفاه خانواده‌ها طی ۳۰ سال گذشته خواهد بود.

او بر مبنای آمارها گفت که از سال ۱۳۵۵ تا سال ۱۳۶۷، درآمد سرانه در ایران به شدت سقوط کرد و"متوسط درآمد سرانه یک ایرانی معادل ۶۰ درصد کاهش" یافت. به اعتقاد نیلی، اگرچه وضعیت اقتصادی از سال ۶۷ تا ۹۷"در مسیر بهبود بسیار ملایم" قرار گرفت ولی در حال حاضر و نسبت به سال ۵۵،"حدود ۳۰ درصد کاهش درآمد سرانه" دیده می‌شود.

محسن‌هاشمی، رئیس شورای شهر تهران، ۲۳ مرداد ۹۷ با استناد به آمار رسمی، گفته بود که یک سوم مردم ایران زیر خطر فقر و یک دهم آنان در زیر"خط فقر مطلق" زندگی می‌کنند. حسین راغفر، اقتصاددان،"خط فقر مطلق" برای یک خانواده چهار نفری شهری را حدود چهار میلیون تومان عنوان کرده و نتیجه گرفته بود که ۳۳ درصد جمعیت ایران دچار"فقر مطلق" هستند و شش درصد آنها نیز در زیر"خط گرسنگی" به سر می‌برند.

بر اساس گزارش مرکز آمار، رشد مصرف خصوصی در سال‌های ۹۷ و ۹۸"دائماً منفی" بوده که طبعاً نشاندهنده رشد منفی اقتصاد کشور است. مشاور اقتصادی سابق رئیس جمهوری ایران با استناد به این آمار گفت که روند منفی اقتصادی کشور به قدری قوی است که حتی در صورت برداشته شدن تحریم‌های آمریکا، اوضاع شاید"اندکی بهتر" شود ولی گویا امیدی به نجات رفاه خانوارها و جلوگیری از حرکت رو به کاهش سطح رفاه مردم نیست.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

داره میگه اگه فردا تحریم هارو برداشتن فکر نکنین چیزی به شما میرسه دلتونو صابون نزنید.

اینو خودمونم میدونیم دیگه نیازی به افاضات مشاور نبود فقط مواظب باشید این اغاذاده هاتون خدایی ناکرده بااین بحران دچار کمبود نشان خلاصه اونا جز ذخایرند

به تخم چپ مقام معظم جنگیر کبیر

خانواده های ایران اکثرشون اصلا نمیدونن رفاه چیه نیاز های اولیه زندگی جز آرزوهاشونه

کرونا ترس نداره بعد کرونا اما ترسناکه🙁

واسشون مهمه مگه؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روحانی: کاهش آمار حضور مردم در مشهد بیانگر همکاری و عمل آنها به توصیه‌های بهداشتی استرئیس جمهور روز سه‌شنبه و پس از پایان جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، در ارتباط ویدئوکنفرانسی با استانداران خراسان رضوی و تهران، در جریان آخرین وضعیت این دو استان کشور از نظر اقدامات انجام شده برای مقابله با شیوع ویروس کرونا و همچنین درمان مبتلایان به این ویروس قرار گرفت. اگر هم اینطوره نشان دهنده شعور مردمه و هیچ ربطی به شما نداره که ازش بهره‌برداری کنی!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

افغانستان: شمار مبتلایان به ویروس کرونا به 40 نفر افزایش یافتافغانستان: شمار مبتلایان به ویروس کرونا به 40 نفر افزایش یافت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مسابقات المپیک 2020 به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتادمسابقات المپیک 2020 به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا در جهان؛ ابتلا به ویروس در چین برای پنجمین روز به صفر رسیدبر اساس آخرین آمار ارائه شده از سوی منابع رسمی تا صبح روز دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹/ ۲۳ مارس ۲۰۲۰ نزدیک به ۴۰۰ هزار نفر در سراسر جهان به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا شده و ۱۴ هزار و ۶۹۸ نفر نیز به دلیل بیماری ناشی از ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند. المپیک ول کن. جانم فدای خامنه ای KhameneiTheGreat کرونا در جهان؛ هفتاد و پنج شهر در هند تحت قرنطینه کامل قرار گرفت آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس_کرونا در جهان را در وب‌سایت یورونیوز بخوانید: کووید۱۹
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آنگلا مرکل به دلیل احتمال ابتلا به کرونا قرنطینه شدشتفان سایبرت، سخنگوی آنگلا مرکل صدراعظم آلمان روز یکشنبه 22 مارس 2020 اعلام کرد مرکل به دلیل دیدار farsaneh2 KhameneiVirus DoNotEaseSanctions خیاط در کوزه افتاد!!
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اسرئیل به 1238 نفر رسیدوزارت بهداشت اسرائیل از افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به 1238 نفر خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »