پنتاگون نیروهای آمریکایی را از مسیر عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه دور کرد

17/07/1398 09:29 ق.ظ

پنتاگون نیروهای آمریکایی را از مسیر عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه دور کرد العربية

جاناتان هوفمان سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، سه‌شنبه 8 اکتبر اعلام کرد که کشورش نیروهای خود را از مسیر به گزارش خبرگزاری‌ها، جاناتان هوفمان اظهار داشت که دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده طی روزهای گذشته چندین بار با مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا و مارک میلی رئیس هیأت ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا درباره حمله احتمالی ترکیه به شمال سوریه رایزنی...

به گزارش خبرگزاری‌ها، جاناتان هوفمان اظهار داشت که دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده طی روزهای گذشته چندین بار با مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا و مارک میلی رئیس هیأت ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا درباره حمله احتمالی ترکیه به شمال سوریه رایزنی کرده است.

این مقام وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای توضیح داد: «متاسفانه، ترکیه به طور یک‌جانبه دست به تحرک زده است و در نتیجه آن نیروهای آمریکایی در شمال سوریه را به دور از مسیر حمله احتمالی نیروهای ترکیه انتقال داده‌ایم تا سلامت آنها حفظ شود. در آن زمان وجود نیروهای‌مان در سوریه تغییر نداده‌ایم».

از سوی دیگر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا سه‌شنبه اعلام کرد که او «به هر صورتی» دست از حمایت کُردها در سوریه نخواهد کشید. دونالد ترامپ نیز در سسله توئیت‌هایی نوشت: «شاید در صدد ترک سوریه باشیم، اما در هر حالی از احوال دست از (حمایت) کُردها نخواهیم کشید، آنها اشخاصی ممتاز و جنگجویانی عالی هستند». headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

آمریکا نیروهای نظامی خود را از شمال سوریه خارج می‌کند | DW | 07.10.2019کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد نیروهای نظامی خود را از شمال سوریه خارج می‌کند. عقب نشینی نیروهای آمریکا به علت حمله قریب‌الوقوع ترکیه اعلام شده است. ترامپ و اردوغان در این ارتباط با یکدیگر تماس تلفنی داشته‌اند. فقط آقای خامنه ای آمریکا رو خوب شناخته بس، هرکی به آمریکا اعتماد کرد بیچاره میشه فرقیم نداره مذهبی باشی یا سکولار Shame on USA

انتقاد گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د از خروج آمریکا از شرق فراتhamed_pour_gh تو رو خدا بزنید .به کوردها قول دادم اردوغان کونشون بذاره

آمریکا ۲۸ شرکت چینی را در ارتباط با نقض حقوق مسلمانان اویغور تحریم کرداز جمله شرکت‌های تحت تحریم می‌توان به شرکت نظارت ویدیویی «هایک‌ویژن» و «داهوآ» اشاره کرد که از بزرگترین شرکت‌های نظارتی چین هستند. ننگ است برمدعیان جهان اسلام. اويغورها بهانه است، ادامه جنگ تجاري است! امريكا هرگز براي مسلمانان اويغور اشك نميريزد! همانطور كه براي كردهاي سوريه نريخت و براي مدتي به عنوان ابزار چانه زني از انان استفاده كرد! همانطور كه به قتل عام كودكان فلسطيني و يمني توسط متحداني كه منافعش را تامين مي كنند اهميتي نمي دهد! دورغ بیش نیست

آمریکا ده‌ها سازمان و شرکت چینی را در ارتباط با 'آزار اویغورها' تحریم کردآمریکا ۲۸ سازمان و شرکت چینی را به دلیل آنچه ادعا می شود نقش آنها در بدرفتاری با اهالی قوم اویغور در استان شین‌جیانگ است را تحریم کرده است. نام یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تجهیزات تجسسی و نظارتی جهان در میان تحریم شدگان به چشم می خورد. بسیار کارخوب شد چین باید تاوان ظلم و ستم که بالای اقلیت ایغورها انجام میدهند را بدهند آنها از دید ملت مظلوم یار پنهان نخواهند ماند USAdarFarsi اینکه چین داره اویغور ها رو آزار می ده شکی نیست،اما در صمیمیت آمریکا هم شک دارم. آمریکا می خواهد یک چیزی شبیه PKK و داعش رو نسخه اویغورش رو برای چین درست کنه که چین رو مهار کنه،ولی ترکیه نمی گذاره این اتفاق بیفته.اویغورها هم مثل اقلیت کورد خود فروخته نیستند. امریکای ترامپی همین یه کار را بلده دست به تحریمش خوبه

سخنرانی ترامپ در سازمان ملل، مانع از قبول پیشنهاد مذاکره ایران و آمریکا شدوزیر امورخارجه گفت: علتی که باعث شد آقای روحانی با پیشنهادهای مطرح شده برای مذاکره با آمریکا در نیویورک موافقت نکنند، این بود که آقای ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل رسما بیان کرد، نه تنها تحریم‌ها را کم نمی‌کنیم بلکه تحریم‌ها علیه ایران را اضافه می‌کنیم. یعنی بیانات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای که فرمودند مذاکره نمیکنیم هیچ تاثیری نداشت؟ میخواهید بگوئید که حرف ترامپ برای شما اربعین دارد بر حرف رهبر معظم انقلاب اسلامی؟

ترامپ: آمریکا از «جنگ‌های مضحک» سوریه خارج می‌شوددونالد_ترامپ، رییس جمهوری آمریکا با تایید تصمیمش مبنی بر خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه گفت که او قصد دارد به نیروهای درگیر در این منطقه اجازه دهد که خودشان «وضعیت را حل کنند». خب بابا راست میگه ۸ ساله ایران و روسیه و این بشار بی شرف عنشو در آوردن این‌کار شما شرم آوره آقای ترامپ . شما نمیتوانید پشت دوستانتان در مراحل بحرانی خالی کنید .

عملیات نظامی احتمالی ترکیه در شمال سوریه دور ساخته است.

به گزارش خبرگزاری‌ها، جاناتان هوفمان اظهار داشت که دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده طی روزهای گذشته چندین بار با مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا و مارک میلی رئیس هیأت ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا درباره حمله احتمالی ترکیه به شمال سوریه رایزنی کرده است.

این مقام وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای توضیح داد: «متاسفانه، ترکیه به طور یک‌جانبه دست به تحرک زده است و در نتیجه آن نیروهای آمریکایی در شمال سوریه را به دور از مسیر حمله احتمالی نیروهای ترکیه انتقال داده‌ایم تا سلامت آنها حفظ شود. در آن زمان وجود نیروهای‌مان در سوریه تغییر نداده‌ایم».

از سوی دیگر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا سه‌شنبه اعلام کرد که او «به هر صورتی» دست از حمایت کُردها در سوریه نخواهد کشید.

دونالد ترامپ نیز در سسله توئیت‌هایی نوشت: «شاید در صدد ترک سوریه باشیم، اما در هر حالی از احوال دست از (حمایت) کُردها نخواهیم کشید، آنها اشخاصی ممتاز و جنگجویانی عالی هستند».

رئیس جمهوری آمریکا همچنین مجددا آنکارا را تهدید کرد که «آغاز هر گونه جنگ غیر ضروری از جانب ترکیه پیآمدهای ویرانگری را بر اقتصاد و ارزش پول ملی بی‌نهایت شکننده آن خواهد داشت. ما از کُردها حمایت مالی و تسلیحاتی به عمل خواهیم آورد!».

هشدار بریتانیا درباره پیآمدهای وخیم عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه

اندرو موریسون وزیر مشاور در امور خاورمیانه دولت بریتانیا در واکنش به تصمیم ترامپ مبنی بر خارج کردن نیروهایش از سوریه گفت علی‌رغم این‌که تصمیم‌های نظامی موضوعی است که به دولت آمریکا ارتباط دارد اما وزیرانی از بریتانیا رایزنی‌هایی را با همتایان آمریکایی انجام داده‌اند و در این باره تاکید کرده‌اند که عملیات نظامی ترکیه می‌تواند عواقب وخیمی را برای منطقه به دنبال داشته باشد و تلاش‌های انجام شده برای شکست داعش را تهدید خواهد کرد».

وزارت دفاع ترکیه سه‌شنبه از تکمیل تدارکات برای آغاز حمله نظامی به شمال سوریه خبر داد. این در حالی است که پیام‌های متفاوتی از ایالات متحده درباره این‌که ترامپ به انجام این حمله اجازه خواهد داد یا خیر مخابره شد.

ارتش ترکیه پیش از این نیروهایی کمکی را به سوی نیروهای مستقر خود در مرزهای سوریه اعزام کرد و کامیون‌های نظامی حامل نفربرهای زرهی و ادوات مختلفی که به سوی مرزهای سوریه در جنوب اعزام شده، مشاهده شده‌اند.

همچنین اتوبوس‌های حامل عناصری از یگان‌های ویژه و کامیون‌های حامل مهمات آنها از ترکیه به شهرستان البیلی وابسته به منطقه لکلیس در مرز با سوریه اعزام شد.