آمریکا ده‌ها سازمان و شرکت چینی را در ارتباط با 'آزار اویغورها' تحریم کرد

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آمریکا ده‌ها سازمان و شرکت چینی را به اتهام 'آزار اویغورها' تحریم کرد

وزارت بازرگانی آمریکا تصمیم خود را روز دوشنبه اعلام کرد و گفت این ۲۸ نهاد در"کارزار سرکوب، بازداشت انبوه خودسرانه، و تجسس پیشرفته علیه اویغورها، قزاق ها و سایر گروه های اقلیت مسلمان چین دست دارند."هیکویژن، داهوا تکنولوژی و مگوی تکنولوژی هم در میان هشت گروه تجاری در این فهرست هستند که همگی در زمینه فناوری تشخیص چهره تخصص دارند. هیکویژن یکی از بزرگترین سازندگان تجهیزات نظارتی جهان است.

این اولین باری نیست که آمریکا گروه های چینی را در معرض محدودیت های تجاری قرار می دهد. در ماه مه دولت ترامپ شرکت عظیم محصولات تله کام، هواوی، را به دلیل نگرانی از امنیت محصولات آن تحریم کرد. این دو کشور هم اکنون درگیر یک جنگ شدید تجاری هستند و هیات های آنها قرار است این هفته برای حل اختلافات در واشنگتن دیدار کنند.

گروه های حقوق بشر می گویند چین تا یک میلیون اویغور و سایر مسلمانان را در اردوگاه ها تحت بازداشت قرار داده است.مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا هفته پیش در کنفرانسی خبری در واتیکان ادعا کرد که چین"از شهروندانش می خواهد دولت را ستایش کنند، نه خدا را". در ماه ژوئیه هم بیش از ۲۰ کشور در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد نامه مشترکی را در انتقاد از رفتار چین با اویغورها و سایر مسلمانان امضا کردند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

کاخ سفید از جایی دیگه نگرانه، وگرنه اسراییل که بیشتر از چین مسلمان کشی میکنه، زمیناشونم که گرفته!؟ یا عربستان که مسلمان کشی و نسل کشی می‌کنه توی یمن. اینها بهانه هستند، اصل دست بسیار بالای چین در تولید و صادرات و اقتصاده. کاخ سفید به نمایندگی از سرمایه دارانش سلام کنه بپایان!؟

کدخدا یه فکری هم واسه کودکان فلسطینی و یمنی بکنه بد نیست ...

ولی خامنه‌ای بیشرف کودک کش جرأت و مردانگی انتقاد از ارباب خود چنین را ندارد

خیلی ها می دانند که تو دلت به اویغورها نسوخته. پس تو کار خودت را بکن کاری به کار اویغورها نداشته

بی بی سی دزززززززززد

اويغورها بهانه است، ادامه جنگ تجاري است! امريكا هرگز براي مسلمانان اويغور اشك نميريزد! همانطور كه براي كردهاي سوريه نريخت و براي مدتي به عنوان ابزار چانه زني از انان استفاده كرد! همانطور كه به قتل عام كودكان فلسطيني و يمني توسط متحداني كه منافعش را تامين مي كنند اهميتي نمي دهد!

بازهم تفرقه بینداز وحکومت کن به آمریکا چه ربطی داره؟ این جمله رو صهیونیست های حاکم آمریکا باید هر روزتکرار کنند!

عالی

امریکای ترامپی همین یه کار را بلده دست به تحریمش خوبه

USAdarFarsi اینکه چین داره اویغور ها رو آزار می ده شکی نیست،اما در صمیمیت آمریکا هم شک دارم. آمریکا می خواهد یک چیزی شبیه PKK و داعش رو نسخه اویغورش رو برای چین درست کنه که چین رو مهار کنه،ولی ترکیه نمی گذاره این اتفاق بیفته.اویغورها هم مثل اقلیت کورد خود فروخته نیستند.

بسیار کارخوب شد چین باید تاوان ظلم و ستم که بالای اقلیت ایغورها انجام میدهند را بدهند آنها از دید ملت مظلوم یار پنهان نخواهند ماند

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمریکا ۲۸ شرکت چینی را در ارتباط با نقض حقوق مسلمانان اویغور تحریم کرداز جمله شرکت‌های تحت تحریم می‌توان به شرکت نظارت ویدیویی «هایک‌ویژن» و «داهوآ» اشاره کرد که از بزرگترین شرکت‌های نظارتی چین هستند. ننگ است برمدعیان جهان اسلام. اويغورها بهانه است، ادامه جنگ تجاري است! امريكا هرگز براي مسلمانان اويغور اشك نميريزد! همانطور كه براي كردهاي سوريه نريخت و براي مدتي به عنوان ابزار چانه زني از انان استفاده كرد! همانطور كه به قتل عام كودكان فلسطيني و يمني توسط متحداني كه منافعش را تامين مي كنند اهميتي نمي دهد! دورغ بیش نیست
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

وزارت امورخارجه ترکیه کاردار سفارت آمریکا در آنکارا را احضار کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کاخ سفید: آمریکا در عملیات ترکیه در شمال سوریه مشارکت نخواهند کردکاخ‌ سفید اعلام کرد که آمریکا در عملیات ترکیه در شمال سوریه مشارکت نخواهد داشت و از آن حمایت نمی کند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وقوع انفجار در کلاس درس در دانشگاه غزنی در جنوب افغانستانشاهدان عینی و پلیس غزنی به بی‌بی‌سی گفته که دقایق قبل انفجاری در داخل یک کلاس درس در دانشگاه غزنی در جنوب افغانستان رخ‌داده است. به گفته این افراد، انفجار تلفاتی نیز در پی‌داشته است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا نیروهای نظامی خود را از شمال سوریه خارج می‌کند | DW | 07.10.2019کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد نیروهای نظامی خود را از شمال سوریه خارج می‌کند. عقب نشینی نیروهای آمریکا به علت حمله قریب‌الوقوع ترکیه اعلام شده است. ترامپ و اردوغان در این ارتباط با یکدیگر تماس تلفنی داشته‌اند. فقط آقای خامنه ای آمریکا رو خوب شناخته بس، هرکی به آمریکا اعتماد کرد بیچاره میشه فرقیم نداره مذهبی باشی یا سکولار Shame on USA
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

اوکراین گیت؛ ترامپ آدام شیف را کلاهبردار و نانسی پلوسی را خائن خواندپیام‌های توییتری خشم آگین آقای ترامپ پس از آن منتشر شد که مارک زید، وکیل افشاگر پروندۀ «اوکراین گیت» از وجود افشاگر دومی نیز خبر داد که نه تنها ادعاهای افشاگر اول را تایید می‌کند بلکه خود نیز «اطلاعات دست اولی» دربارۀ این مکالمه جنجال برانگیز در اختیار دارد. دمکراتها و گلوبالها تخم ترامپ هم نمیتونن بخورن بازم با اقتدار ریس جمهور میشه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »