اوکراین گیت؛ ترامپ آدام شیف را کلاهبردار و نانسی پلوسی را خائن خواند

15/07/1398 10:52 ق.ظ

اوکراین گیت؛ دونالد ترامپ آدام شیف، رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا را کلاهبردار و نانسی پلوسی را خائن خواند جزئیات بیشتر🔽

پیام‌های توییتری خشم آگین آقای ترامپ پس از آن منتشر شد که مارک زید، وکیل افشاگر پروندۀ «اوکراین گیت» از وجود افشاگر دومی نیز خبر داد که نه تنها ادعاهای افشاگر اول را تایید می‌کند بلکه خود نیز «اطلاعات دست اولی» دربارۀ این مکالمه جنجال برانگیز در اختیار دارد. در حالی که کاخ سفید به دنبال راه‌هایی برای کند کردن روند انجام تحقیقاتِ استیضاح آقای ترامپ است، این هفته شمار قابل توجهی از دیپلمات‌های آمریکا رهسپار کاپیتول (ساختمان کنگره) هستند تا پشت درهای بسته دربارۀ این پرونده شهادت دهند.

گوردون ساندلند، سفیر ایالات متحده در اتحادیه اروپا و ماشا یووانوویچ، سفیر پیشین آمریکا در اوکراین از جملۀ این افراد هستند.

خانم یووانوویچ ماه مه گذشته پس از آنکه دونالد ترامپ وفاداری او به رئیس جمهوری آمریکا را زیر سوال برد، ناگهان از پست خود به عنوان سفیر در اوکراین برکنار شد. یکی از آخرین اطلاعاتی که دربارۀ فشار دونالد ترامپ بر رئیس جمهوری اوکراین برای تحقیق دربارۀ بایدن‌ها منتشر شده، این است که آقای ترامپ کمی قبل از این گفتگوی تلفنی جنجال برانگیز، دستور داده بود مبلغ ۴۰۰ میلیون دلار کمک نظامی آمریکا به اوکراین لغو شود.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

دمکراتها و گلوبالها تخم ترامپ هم نمیتونن بخورن بازم با اقتدار ریس جمهور میشه

ترامپ با صحبت‌ درباره ایران می‌خواهد حواس‌ها را از استیضاحش پرت کند/ کاخ سفید خود را وارد جنگی دیگر در منطقه نخواهد کرداستاد روابط بین‌الملل دانشگاه پرینستون با انتقاد از سیاست فشار حداکثری، این سیاست را نوعی قلدری و زورگویی دانست و گفت: تصور نمی‌کنم آمریکا خود را درگیر جنگی دیگر در خاورمیانه کند.

اردوغان: نظامیان آمریکایی عقب‌نشینی از شرق فرات را آغاز کردنداردوغان: نظامیان آمریکایی عقب‌نشینی از شرق فرات را آغاز کردند

تمام تلاش خود را برای حمایت از ایرانی‌های مقیم خارج انجام می‌دهیموزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد که وزارت خارجه وظیفه انعقاد قراردادهای تجاری را برعهده ندارد بلکه وظیفه آن تسهیل این امر بوده و در این راستا معاونت دیپلماسی اقتصادی در این وزارتخانه فعال است.

مرگ شش فیل که می‌خواستند همدیگر را از سقوط در آبشار نجات دهندشش فیل که تلاش ‌می‌کردند تا همدیگر را نجات دهند، بر اثر سقوط از یک آبشار خطرناک در تایلند کشته شدند. مقامات رسمی گفته‌اند که این اتفاق زمانی افتاد که در پارک ملی 'خوا یای' در مرکز تایلند، ابتدا یک بچه فیل لیز خورده و در مسیر آبشار می‌افتد و بقیه تلاش می‌کنند تا او را نجات دهند. 😔😔😔😔😔 داستان غم انگیز فیل ها، داستان زندگی این روزهای ماست! تلاشی مذبوحانه برای نجات دیگری آنگاه که نه میدانیم و نه میتوانیم! 🙁🙁🙁

آمریکا نیروهای نظامی خود را از شمال سوریه خارج می‌کند | DW | 07.10.2019کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد نیروهای نظامی خود را از شمال سوریه خارج می‌کند. عقب نشینی نیروهای آمریکا به علت حمله قریب‌الوقوع ترکیه اعلام شده است. ترامپ و اردوغان در این ارتباط با یکدیگر تماس تلفنی داشته‌اند. فقط آقای خامنه ای آمریکا رو خوب شناخته بس، هرکی به آمریکا اعتماد کرد بیچاره میشه فرقیم نداره مذهبی باشی یا سکولار Shame on USA

منصوری: به سختی به تیم ملی رسیدم و راحت آن را از دست نمی‌دهم/ قلعه‌نویی حق دارد از ما انتقاد کندحضور بانوان در ورزشگاه جای نگرانی ندارد منصوری: به سختی به تیم ملی رسیدم و راحت آن را از دست نمی‌دهم/ قلعه‌نویی حق دارد از ما انتقاد کند

گفته می‌شود که افشاگر دوم نیز با بازرس کل این پرونده گفتگو کرده است.

در حالی که کاخ سفید به دنبال راه‌هایی برای کند کردن روند انجام تحقیقاتِ استیضاح آقای ترامپ است، این هفته شمار قابل توجهی از دیپلمات‌های آمریکا رهسپار کاپیتول (ساختمان کنگره) هستند تا پشت درهای بسته دربارۀ این پرونده شهادت دهند. گوردون ساندلند، سفیر ایالات متحده در اتحادیه اروپا و ماشا یووانوویچ، سفیر پیشین آمریکا در اوکراین از جملۀ این افراد هستند.

خانم یووانوویچ ماه مه گذشته پس از آنکه دونالد ترامپ وفاداری او به رئیس جمهوری آمریکا را زیر سوال برد، ناگهان از پست خود به عنوان سفیر در اوکراین برکنار شد.

یکی از آخرین اطلاعاتی که دربارۀ فشار دونالد ترامپ بر رئیس جمهوری اوکراین برای تحقیق دربارۀ بایدن‌ها منتشر شده، این است که آقای ترامپ کمی قبل از این گفتگوی تلفنی جنجال برانگیز، دستور داده بود مبلغ ۴۰۰ میلیون دلار کمک نظامی آمریکا به اوکراین لغو شود.

رئیس جمهوری آمریکا صدور دستور لغو این کمک نظامی را تایید کرده اما گفته است که ربطی به درخواست تحقیق او از بایدن‌ها نداشته است.