بازیکن افغان‌تبار تیم ملی فوتبال آلمان؛ ندیم امیری کیست؟

07/10/2019 05:43:00 ب.ظ

بازیکن افغان‌تبار تیم ملی فوتبال آلمان؛ ندیم امیری کیست؟

بازیکن افغان‌تبار تیم ملی فوتبال آلمان؛ ندیم امیری کیست؟

ندیم امیری، هافبک بایر لورکوزن برای دیدار مقابل آرژانتین و استونی به تیم ملی فوتبال بزرگسالان آلمان دعوت شده است. از چهره تازه وارد تیم یوآخیم لو چه می‌دانیم؟ بازیکنی که ریشه‌هایش را فراموش نکرده و همواره در تلاش است به کسانی کمک کند که تجربه‌ای مشابه تجربه ۳۰ سال پیش والدینش دارند.

ندیم امیری در مورد راهی که برای رسیدن به فوتبال حرفه‌ای پیموده، می‌گوید:"من به نوعی یک فوتبالیست خیابانی هستم. من با قلبم بازی می‌کنم و با تمام وجود در تلاشم که به تیم کمک کنم. ذهنیت پیروزی طلب من بدون شک ریشه در بازی خیابانی دارد. وقتی حرف فوتبال به میان می‌آید دیگر مهم نیست که پوستتان چه رنگی است یا چه دینی دارید. همه دور هم جمع می‌شوند تا لذت ببرند."

این هافبک تهاجمی ۴ سال در تیم بزرگسالان هوفنهایم حضور داشت و در ۱۰۶ بازی بوندس‌لیگا ۱۱ گل برای این تیم زد. او تابستان گذشته با قراردادی ۵ ساله به لورکوزن ملحق شد و تا کنون سه بار برای این تیم به زمین رفته است.حق نشر عکسImage captionندیم امیری تابستان گذشته با قراردادی ۵ ساله به لورکوزن ملحق شد

ادامه مطلب:
BBC Persian Sport »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

تیم فوتبال پنج نفره نایب قهرمان آسیا شددر ادامه رقابت‌های فوتبال پنج نفره قهرمانی آسیا در تایلند و در فینال تیم ملی فوتبال پنج نفره کشورمان با شکست برابر چین نایب قهرمان شد.

حمید استیلی سرمربی تیم ملی امید شدحمید استیلی پس از برگزاری جلسه‌ای در فدراسیون فوتبال سرمربی تیم ملی امید شد از اول هم معلوم بود پروژه ی حمید خان استیلی!

سرمربی تیم ملی جودوی ایران: اگر به ایران برگردم زندانی خواهم شدمحمد منصوری، سرمربی تیم ملی جودوی ایران به سعید ملایی در آلمان پیوسته و قصد پناهندگی در این کشور را دارد. وی در گفت‌وگوی اختصاصی با دویچه وله فارسی درباره وضعیت خود، دستور باخت های اجباری و سیستم ورزش ایران می‌گوید.

منصوری: به سختی به تیم ملی رسیدم و راحت آن را از دست نمی‌دهم/ قلعه‌نویی حق دارد از ما انتقاد کندحضور بانوان در ورزشگاه جای نگرانی ندارد منصوری: به سختی به تیم ملی رسیدم و راحت آن را از دست نمی‌دهم/ قلعه‌نویی حق دارد از ما انتقاد کند

استفاده از پلیس زن برای دیدار دو تیم ایران و کامبوجاستفاده از پلیس زن برای دیدار دو تیم ایران و کامبوج رئیس پلیس پایتخت: با توجه به حضور بانوان در دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و کامبوج قطعا جمع زیادی از ماموران پلیس زن برای کنترل امنیتی و تامین امنیت در ورزشگاه حضور خواهند داشت. دیدین درد نداره؟ بالاخره علاوه بر گشت ارشاد یه کاربرد دیگه واسه پلیسای زن پیدا شد🚬 اگر این پیشرفت نیست پس چه است

حمید استیلی سرمربی تیم ملی امید شدحمید استیلی پس از برگزاری جلسه‌ای در فدراسیون فوتبال سرمربی تیم ملی امید شد از اول هم معلوم بود پروژه ی حمید خان استیلی!

وکیل رئیس برکنار شده فدراسیون فوتبال افغانستان می‌گوید به دیوان حکمیت ورزش شکایت می‌کند ندیم امیری در مورد راهی که برای رسیدن به فوتبال حرفه‌ای پیموده، می‌گوید:"من به نوعی یک فوتبالیست خیابانی هستم.به گزارش ایسنا، در ادامه رقابتهای قهرمانی آسیا فوتبال پنج نفره کشورمان که در تایلند در حال برگزاری است، تیم ملی فوتبال پنج نفره کشورمان در مرحله فینال به مصاف تیم چین رفت و با نتیجه یک بر صفر رقابت را واگذار کرد و نایب قهرمان شد.به گزارش ایسنا، حمید استیلی پس از برگزاری جلسه‌ای در فدراسیون فوتبال سرمربی تیم ملی امید شد.Your current browser isn't compatible with SoundCloud.

من با قلبم بازی می‌کنم و با تمام وجود در تلاشم که به تیم کمک کنم. ذهنیت پیروزی طلب من بدون شک ریشه در بازی خیابانی دارد. انتهای پیام. وقتی حرف فوتبال به میان می‌آید دیگر مهم نیست که پوستتان چه رنگی است یا چه دینی دارید. علی رغم تایید خبر از سوی برخی از مسئولان، فدراسیون فوتبال هنوز به طور رسمی این انتخاب را اعلام نکرده است. همه دور هم جمع می‌شوند تا لذت ببرند." این هافبک تهاجمی ۴ سال در تیم بزرگسالان هوفنهایم حضور داشت و در ۱۰۶ بازی بوندس‌لیگا ۱۱ گل برای این تیم زد.

او تابستان گذشته با قراردادی ۵ ساله به لورکوزن ملحق شد و تا کنون سه بار برای این تیم به زمین رفته است. حق نشر عکس Image caption ندیم امیری تابستان گذشته با قراردادی ۵ ساله به لورکوزن ملحق شد اولین دیدار ملی امیری برای آلمان به سه سال پیش بازمی‌گردد. او مارس ۲۰۱۶ در مسابقات انتخابی زیر ۲۱ سال اروپا مقابل روسیه به عنوان یار تعویضی وارد زمین شد. یکسال بعد از آن امیری همراه با آلمان قهرمان مسابقات زیر ۲۱ سال اروپا شد. او شش بار در ترکیب اصلی آلمان قرار گرفت و یک گل هم به دانمارک زد.

آلمان در فینال ۱-۲ اسپانیا را شکست داد. ندیم امیری ۴۸ بار برای تیم جوانان آلمان بازی کرده و ۱۱ گل هم زده است. گرچه سرعت پیشرفت ندیم امیری حیرت‌انگیز است اما این موجب نشده که ریشه‌هایش را فراموش کند. این بازیکن جوان همواره در پروژه‌های مربوط به پناهجویان باشگاه‌اش شرکت می‌کند. او همچنین با صلیب سرخ و داوطلبین محلی همکاری می‌کند تا بتواند به کسانی کمک کند که تجربه‌ای مشابه تجربه ۳۰ سال پیش والدینش دارند.

آقای امیری به وبسایت بوندس‌لیگا گفت:"خیلی سخت است که مجبور شوید در سنین پایین فامیلتان را ترک کنید و راهی کشوری شوید که حتی نمی‌توانید به زبانش صحبت کنید. ولی خانواده من مصمم بودند که کار خاصی برای زندگیشان انجام دهند. برای این کار شما باید نیرویی عظیم و قلبی بزرگ داشته باشید. باید آماده باشید که کار کنید و زبان یاد بگیرید. نمی‌توانید منتظر بشینید که راه حلی از آسمان پیش چشمتان ظاهر شود.

" موضوعات مرتبط .