بازیکن افغان‌تبار تیم ملی فوتبال آلمان؛ ندیم امیری کیست؟

  • 📰 bbcpersiansport
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ندیم امیری، هافبک بایر لورکوزن برای دیدار مقابل آرژانتین و استونی به تیم ملی فوتبال بزرگسالان آلمان دعوت شده است. از چهره تازه وارد تیم یوآخیم لو چه می‌دانیم؟ بازیکنی که ریشه‌هایش را فراموش نکرده و همواره در تلاش است به کسانی کمک کند که تجربه‌ای مشابه تجربه ۳۰ سال پیش والدینش دارند.

ندیم امیری در مورد راهی که برای رسیدن به فوتبال حرفه‌ای پیموده، می‌گوید:"من به نوعی یک فوتبالیست خیابانی هستم. من با قلبم بازی می‌کنم و با تمام وجود در تلاشم که به تیم کمک کنم. ذهنیت پیروزی طلب من بدون شک ریشه در بازی خیابانی دارد. وقتی حرف فوتبال به میان می‌آید دیگر مهم نیست که پوستتان چه رنگی است یا چه دینی دارید. همه دور هم جمع می‌شوند تا لذت ببرند."

این هافبک تهاجمی ۴ سال در تیم بزرگسالان هوفنهایم حضور داشت و در ۱۰۶ بازی بوندس‌لیگا ۱۱ گل برای این تیم زد. او تابستان گذشته با قراردادی ۵ ساله به لورکوزن ملحق شد و تا کنون سه بار برای این تیم به زمین رفته است.اولین دیدار ملی امیری برای آلمان به سه سال پیش بازمی‌گردد. او مارس ۲۰۱۶ در مسابقات انتخابی زیر ۲۱ سال اروپا مقابل روسیه به عنوان یار تعویضی وارد زمین شد. یکسال بعد از آن امیری همراه با آلمان قهرمان مسابقات زیر ۲۱ سال اروپا شد.

آقای امیری به وبسایت بوندس‌لیگا گفت:"خیلی سخت است که مجبور شوید در سنین پایین فامیلتان را ترک کنید و راهی کشوری شوید که حتی نمی‌توانید به زبانش صحبت کنید. ولی خانواده من مصمم بودند که کار خاصی برای زندگیشان انجام دهند. برای این کار شما باید نیرویی عظیم و قلبی بزرگ داشته باشید. باید آماده باشید که کار کنید و زبان یاد بگیرید. نمی‌توانید منتظر بشینید که راه حلی از آسمان پیش چشمتان ظاهر شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 16. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تیم فوتبال پنج نفره نایب قهرمان آسیا شددر ادامه رقابت‌های فوتبال پنج نفره قهرمانی آسیا در تایلند و در فینال تیم ملی فوتبال پنج نفره کشورمان با شکست برابر چین نایب قهرمان شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حمید استیلی سرمربی تیم ملی امید شدحمید استیلی پس از برگزاری جلسه‌ای در فدراسیون فوتبال سرمربی تیم ملی امید شد از اول هم معلوم بود پروژه ی حمید خان استیلی!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سرمربی تیم ملی جودوی ایران: اگر به ایران برگردم زندانی خواهم شدمحمد منصوری، سرمربی تیم ملی جودوی ایران به سعید ملایی در آلمان پیوسته و قصد پناهندگی در این کشور را دارد. وی در گفت‌وگوی اختصاصی با دویچه وله فارسی درباره وضعیت خود، دستور باخت های اجباری و سیستم ورزش ایران می‌گوید.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

منصوری: به سختی به تیم ملی رسیدم و راحت آن را از دست نمی‌دهم/ قلعه‌نویی حق دارد از ما انتقاد کندحضور بانوان در ورزشگاه جای نگرانی ندارد منصوری: به سختی به تیم ملی رسیدم و راحت آن را از دست نمی‌دهم/ قلعه‌نویی حق دارد از ما انتقاد کند
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

استفاده از پلیس زن برای دیدار دو تیم ایران و کامبوجاستفاده از پلیس زن برای دیدار دو تیم ایران و کامبوج رئیس پلیس پایتخت: با توجه به حضور بانوان در دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و کامبوج قطعا جمع زیادی از ماموران پلیس زن برای کنترل امنیتی و تامین امنیت در ورزشگاه حضور خواهند داشت. دیدین درد نداره؟ بالاخره علاوه بر گشت ارشاد یه کاربرد دیگه واسه پلیسای زن پیدا شد🚬 اگر این پیشرفت نیست پس چه است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حمید استیلی سرمربی تیم ملی امید شدحمید استیلی پس از برگزاری جلسه‌ای در فدراسیون فوتبال سرمربی تیم ملی امید شد از اول هم معلوم بود پروژه ی حمید خان استیلی!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »