پرزیدنت بایدن: برنامه ایران برای غنی‌سازی ۶۰ درصدی کمکی به مذاکرات نمی‌کند

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 51%

♦️ پرزیدنت بايدن : برنامه ایران برای غنی‌سازی ۶۰ درصدی کمکی به مذاکرات نمی‌کند

ایران اخبار, ایران سرفصلها

جو بایدن، رییس جمهوری آمریکا، در نشست خبری مشترک با نخست وزیر ژاپن در کاخ سفید - ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

جو بایدن، رییس جمهوری ایالات متحده، روز جمعه ۲۷ فروردین برنامه جمهوری اسلامی ایران برای غنی‌سازی اورانیوم با خلوص ۶۰ درصد را، در حالی که آمریکا و ایران در حال مذاکره غیرمستقیم برای احیای توافق هسته‌ای ۱۳۹۴ هستند، «غیرکمک‌کننده» خواند. پرزیدنت بایدن در پاسخ به پرسشی در مورد اقدام ایران به افزایش سطح غنی‌سازی اورانیوم گفت: «ما از این که ایران گفته به سمت غنی‌سازی شصت درصدی حرکت می‌کند حمایت نمی‌کنیم و فکر نمی‌کنیم که کمک‌کننده باشد. این در تضاد با توافق [برجام] است.»

پرزیدنت بایدن که پس از نشست خبری مشترک با نخست وزیر ژاپن در کاخ سفید به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ می‌داد، اضافه کرد که آمریکا در عین حال از این که ایران همچنان موافق است به مذاکره غیرمستقیم با ما و مذاکره با شرکایمان ادامه دهد خشنود است. رییس جمهوری آمریکا با بیان این که مذاکرات جاری برای احیای توافق هسته‌ای و «این که امکان دهد به تعهداتمان به برجام بازگردیم» ضروری است، گفت: «هنوز زود است بخواهیم در مورد نتیجه مذاکرات قضاوتی داشته باشیم، اما هنوز داریم صحبت می‌کنیم.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پرزیدنت بایدن: رفتار روسیه با آلکسی ناوالنی ناعادلانه و نامناسب استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. رفتار امریکا با جولیان آسانژ چطور است؟! رفتار بن سلمان با خاشقچي چطور بود؟؟؟ بیزار کننده است این هیچ کس!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

واکنش جمهوری‌خواهان به سخنرانی پرزیدنت بایدن در کنگره: این دولت میراث‌دار اقدامات دولت ترامپ است🔺واکنش جمهوری‌خواهان به سخنرانی پرزیدنت بایدن در کنگره: این دولت میراث‌دار اقدامات دولت ترامپ است ▪️ سناتور تیم اسکات گفت: به لطف «عملیات فوق سریع» و دولت دونالد ترامپ، کشور ما پر شد از واکسن‌های ایمن و مؤثر
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

بایدن: برنامه هسته‌ای ایران تهدید جدی علیه امنیت جهان است | DW | 29.04.2021رئیس_جمهور_آمریکا در اولین نطق خود در کنگره اعلام کرد که واشنگتن از طریق دیپلماسی و بازدارندگی شدید، به تهدیدات ایران و کره شمالی برخورد خواهد کرد. او افزود که آمریکا به حضور قاطع در آب‌های هند و اقیانوسیه ادامه می‌دهد. باید از ایشون پرسید که پس چرا رئیس سی آ ای با جنایتکار ج.ا که در آبانماه چهار هزار ایران را در سه روز قتل عام کرد ملاقات پنهانی کرده وشاید ملاقات باشمخانی هم برای بایدن فریبکارربطی به بازدارندگی که ایشون نظرشون است ربط دارد .خر خودشه . برنامه صلح آميز ايران، يا سلاح هاى هسته اى صهيونيست هاى كودك كش ؟؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

جو بایدن: برنامه‌های هسته‌ای ایران و کره شمالی تهدیدی جدی علیه امنیت آمریکا و جهان استجو بایدن، رییس‌جمهوری آمریکا، در اولین سخنرانی خود در کنگره برنامه‌های هسته‌ای ایران و کره شمالی را تهدیدی جدی برای امنیت جهانی خواند و تاکید کرد آمریکا به همراهی متحدان خود از راه‌های دیپلماتیک با این تهدیدها برخورد می‌کند. این حرف نمیشه، هروقت قید مذاکره را زد، اون موقع به تهدید بودن ایمان داره. نه‌_به‌_جمهوری‌_اسلامی یکی به این آلزایمری بگه دفعه دیگه خواستی تحریم برداری یادت یه این حرفت باشه کودن خرفت 🤨 چقد شما خوبین اگه نبودین چی میشد؟
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

آسوشیتدپرس: دولت بایدن در فکر لغو تحریم‌های ناسازگار با برجام است | DW | 29.04.2021خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از چند منبع خبر داد که دولت جو بایدن در حال بررسی لغو بخش عمده‌ای از تحریم‌های ناسازگار با برجام است که در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ علیه ایران اعمال شده است. المان که همیشه از تجارت استقبال میکنه،گور بابای انسانیت. به مرکل پول بدین، چشمش رو میبنده آی پیر خرفت، فکر و ذکرش پر کردن جیب دزدهاست. هیچ غلطی نتونستیدبکنیدفقط ملت ایران وعذاب دادیدوتحت فشارقراردادیددیگرازدواج واسه جوانهاشده رویا ، خانه وماشین ک مگرتوخواب ببینند
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

بایدن فرانکلین روزولت نیست، او ضد ریگان استبه نظر می‌رسد بایدن آمده تا پایان یک سیاست 40ساله تضعیف کارگری را اعلام کند و با تقویت مجدد اتحادیه‌های کارگری بخشی از جهنمی را که به دست شرکت‌های آمریکایی و کسانی چون رونالد ریگان ساخته شده از بین ببرد.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »