پاکستان: پول‌های افغانستان در خارج از این کشور باید آزاد شود

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 53%

پاکستان: پول‌های افغانستان در خارج از این کشور باید آزاد شود وزیر امور خارجه پاکستان خواستار آزادسازی دارایی‌های خارجی افغانستان شد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

استانبول/خبرگزاری آناتولی

قریشی در این باره اظهارداشت: باید جامعه جهانی به وضعیت اقتصادی مردم افغانستان توجه کند و از وقوع یک فاجعه انسانی در این کشور جلوگیری شود. معتقدیم پول‌های افغانستان در خارج از کشور باید آزاد شود. وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «در حال حاضر شاهد تشکیل یک کابینه موقت در افغانستان هستیم که می‌تواند زمینه ایجاد دولت فراگیر در این کشور محقق کند. معتقدیم باید حقوق مردم افغانستان محترم شمرده شود و در دولت فراگیر حضور داشته باشند. برای ما بازگشایی مدارس در افغانستان برای دختران و پسران مهم است».

وانگ یی، وزیر امور خارجه چین نیز که به صورت مجازی در دومین نشست همسایگان افغانستان شرکت کرده، درباره روابط میان کشورش و هیات حاکمه افغانستان عنوان داشت: چین در موضوع افغانستان رایزنی‌های مختلفی کرده و در کابل نیز این رایزنی‌ها را به پیش برده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

افغانستان جام جهانی کریکت را با پیروزی مقابل اسکاتلند آغاز کردکریکت‌ بازهای افغان در این دیدار با پرچم سه رنگ «جمهوری اسلامی افغانستان» وارد میدان شدند و سرود ملی این کشور نیز پیش از آغاز مسابقه در استادیوم پخش شد. تو پشتون برنده شو تا من تاجک‌ برایت اشک خوشی بریزم 😍 به افتخار اتحاد و همبستگی تمام‌ اقوام شیرینترین بیرق روی زمین🇦🇫 تعصب باعث نابودی ما میشود 😥لطفا کنار بگذارید ، باکمال اتحاد ازوصل مهجوریم ما همچو ساغر می به‌لب داریم و مخموریم ما پیروزی شیرین به‌تمام ملت رنج‌ دیده گرامی پاکستان هم برنده شدن تیم صوبه پنجم خو د را تبریکی گفته ! سور سلام ورته
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

هشدار سازمان ملل به مرگ میلیون‌ها افغان بر اثر گرسنگیبرنامه جهانی غذای سازمان ملل (WFP) هشدار داده است در صورتی که اقدامات فوری در افغانستان صورت نگیرد، میلیون‌ها شهروند این کشور از گرسنگی جان خود را از دست خوب اگر امریکا آنجا میماند که نمیتوانست دست به چنین جنایتی بزند پس باید میکشید بیرون ولی میداد دست کسانی که فردا کسی غرب را هم سرزنش نکند، و اینچنین شد که داده شد به دست طالبان، طالبانی که روی نقشه زمین حتی نمیتواند نقشه افغانستان را هم پیدا کند، و چنین شد که قتل عام مردم محروم 'we abolish the interest system and form a system of banking free from interest, and all forms of oppression and terrorism were uprooted' - Time of Imam Al-Mahdi in Muhammad Qasim's dreams.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

روحانیون شیعه افغانستان: داعش به دنبال ایجاد جنگ مذهبی استروحانیون شیعه افغانستان: داعش به دنبال ایجاد جنگ مذهبی است روحانیون شیعه افغان معتقدند که قصد گروه تروریستی داعش از حملات اخیر به مساجد شیعیان در ولایات قندوز و قندهار افغانستان راه‌اندازی جنگ مذهبی در این کشور است.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

معاون پنتاگون: داعش خراسان ظرف ۶ ماه می‌تواند به آمریکا حمله کندیک مقام ارشد پنتاگون روز سه‌شنبه از تهدید جدی گروه داعش خراسان پرده برداشت و از تدارک این گروه شبه‌نظامی فعال در افغانستان برای انجام حمله علیه ایالات متحده خبر داد. درین بیست سال در افغانستان وجود نظامی داشتید چرا داعش و طالب را از بین نبردید حال پیش گویی دارید خرکوس، کتی امی گپت، لوده چرا از ایقه راه دور حمله کنه، لوده
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آوارگی بیش از 2 میلیون نفر در نیجریه به‌دلیل درگیری‌هابیش از 2 میلیون نفر در نیجریه به‌دلیل درگیری‌ها در این کشور مجبور به ترک خانه‌های خود شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

واکنش‌های بین المللی به کودتا در سودان؛ سازمان ملل خواستار آزادی نخست وزیر شداتحادیه اروپا نیز ضمن ابراز نگرانی از کودتای روز دوشنبه در سودان اعلام کرد که تحولات این کشور را از نزدیک دنبال می‌کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »