هشدار سازمان ملل به مرگ میلیون‌ها افغان بر اثر گرسنگی

03/08/1400 02:37 ب.ظ

هشدار سازمان ملل به مرگ میلیون‌ها افغان بر اثر گرسنگی العربيه_فارسى

برنامه جهانی غذای سازمان ملل (WFP) هشدار داده است در صورتی که اقدامات فوری در افغانستان صورت نگیرد، میلیون‌ها شهروند این کشور از گرسنگی جان خود را از دست به باور او، پیش‌بینی‌ها در مورد افغانستان به حقیقت پیوسته و 22.8 میلیون شهروند این کشور با گرسنگی شدید دست ‌و پنجه نرم می‌کنند و اقتصاد نیز زودتر از آنچه که پیش‌بینی می‌شد، سقوط خواهد کرد.

بر بنیاد این اعلامیه، برای نجات بخشی از 23 میلیون شهروند، در زمستان پیش‌رو، برنامه جهانی غذا، ماهانه 220 میلیون دالر (دلار) نیاز دارد.

برنامه جهانی غذا، برای جلوگیری از بحران انسانی، خواهان کمک‌های فوری بشردوستانه شده است. در اعلامیه همچنین بیان شده است: «افغانستان اکنون در بین بدترین بحران‌های بشردوستانه جهان است و امنیت غذایی در این کشور در حال فروپاشی است. در زمستان پیش‌رو، میلیون‌ها افغان مجبور خواهند شد بین مهاجرت و گرسنگی یکی را انتخاب کنند.»

بیسلی، علاوه کرده است، برای اولین بار در افغانستان، ساکنان شهری با نرخ مشابهی با جوامع روستایی از عدم امنیت غذایی رنج می‌برند. خشک‌سالی، جنگ، پاندمی کرونا و بحران اقتصادی، وضعیت زندگی و دسترسی شهروندان به غذا را به‌شدت تحت تأثیر قرار داده و در نهایت منجر به بحران گرسنگی در این کشور شده است. headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

دبیرکل سازمان ملل در تماسی تلفنی با ملک سلمان از طرح ابتکار سعودی سبز استقبال کردملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی تماسی تلفنی از آنتونی گوتیرش، دبیرکل سازمان ملل دریافت کرد.آنتونی گوتیرش شنبه، 23 اکتبر، در گفت‌وگوی تلفنی با ملک

درخواست زنان افغانستان از سازمان ملل: تا حقوق‌مان تضمین نشده است طالبان را به رسمیت نشناسید🔺 از زمان قدرت‌گیری مجدد طالبان در افغانستان و خروج آمریکا از آن کشور در اواخر ماه اوت گذشته تنها شمار محدودی از زنان، از جمله زنان شاغل در حوزه‌های مامایی و پرستاری، توانسته‌اند در چارچوب احکام اسلامی به کار خود ادامه دهند. ⬇ بیشتر بخوانید: فوری زنان دربخش پاسپورت پولیس میدان هوایی مکاتیب خصوصی بانکها وشفاخنهاکارخویش پیش میبره شما تبلیغ بی جامیکنید هههههههه ماخومیفهمیم که زنهاتولدشده دیموکرات چقدراحمق است اینجاهفدده میلون زن ګرسنه بیوه فقیر ومظلوم بافقردست وپاچه نرم میکند وآنجایک چندتافاحشه بین المللی حقوق هفده میلون زن رازیرپامیکند ازهمین لحاظ مابه دیموکراسی باورنداریم

دیدار رئیس هیئت نمایندگی سازمان ملل با طالبان در کابل🔺 دیدار رئیس هیئت نمایندگی سازمان ملل با طالبان در کابل ▪ هیئت نمایندگی سازمان ملل در افغانستان در توئیتی نوشت که دبرا لاینز، رئیس این نهاد، در دیدار با مقامات طالبان بر ضرورت تشکیل یک دولت فراگیر در افغانستان تاکید کرد. ⬇ بیشتر بخوانید:

تشابه رفتار اتمی ایران و کره شمالی؛ معنای هشدار گروسی چیست؟ترسیدند

شاخص‌های جمعیتی ایران در وضعیت هشدار/کاهش ۵۵۰ هزار تولد طی ۵ سال اخیردبیر مرکز مطالعات راهبردی جمعیت کشور با بیان اینکه در حال حاضر تمام شاخص‌های جمعیتی ایران در وضعیت هشدار قرار گرفته‌اند، گفت: امید است دولت سیزدهم حمایت از فرزندآوری را در دستور کار قرار دهد و به مصوبه‌ مجلس شورای اسلامی درباره طرح جوانی جمعیت توجه ویژه کند؛ چرا که در صورت غفلت، در هشت سال آینده پنجره‌ طلایی جمعیت در کشور را از دست می‌دهیم و دیگر کاری از دست‌مان بر نمی‌آید. Qasim never claimed that he is the Imam Mahdi. He just said that he got dreams from Allah then ordered them to spread those dreams. Many of Muhammad Qasim's dreams have already come true and there are more till end of times (Qiyamah). درست از وقتیکه آقا خطاب به مردم ایران فرمودند فرزند بیشتر بیاورید زاد و ولد بشدت کم شد و این کاهش رکورد زد دیگه برای میزان مقبولیت آقا دنبال چه رفراندومی هستید؟ این خبر مورد سواستفاده تمام شبکه‌های فارسی زبان خارجی شده. بنده آمار بین المللی را مرور کردم و ایران در کنار ترکیه با ۲/۱ فرزند، در جایگاه ۱۰۱ در جهان ایستاده. با استناد به چه آمار این خبر را منتشر کردید؟ استفاده از این عکس هم که هیچ ربطی به پیام توئیت ندارد جای تامل دارد.

مدیر کل آژانس به تکرار سناریوی کره شمالی در ایران هشدار دادرافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، هشدار داد اگر ابزار دیپلماسی در پرونده هسته‌ای ایران ناکارآمد شود، سناریوی «کره‌شمالی» در خاورمیانه ایران چرا دزدکی کار میکنه خب بگه اقا ما به تکنولوژی ساخت بمب اتم رسیدیم و بصورت رسمی اتمی شدیم ، شرط نابودی ان هم اینه که تمام کشورهای اتمی از جمله امریکا و روسیه و اسراییل و هند و پاکستان و.‌‌‌‌‌‌....زرادخانه های خودشون رو در حضور اژانس از بین ببرند ، ما هم هستیم . ایران توافق_اتمی رافائیل_گروسی iaeagc آقای گروسی گرامی ، الان روسیه هم به آخوندهای تروریست ایران معترض است وطعنه میزند ازوقت کشی جنایتکارانه آخوندهای ایران ،.. بنابراین شما چگونه جهان را از کره شمالی شدن ایران میترسانید؟ نسیم :👇

دیوید بیسلی، مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا، دوشنبه، 25 اکتبر (3 عقرب)، در بیانیه‌ای اعلام کرد، بیش از نیمی از شهروندان افغانستان، از نوامبر سال جاری، با ناامنی حاد غذایی مواجه خواهند شد.در این اعلامیه آمده است: «کودکان خواهند مرد، مردم از گرسنگی می‌میرند و اوضاع بسیار بدتر خواهد شد.»

به باور او، پیش‌بینی‌ها در مورد افغانستان به حقیقت پیوسته و 22.8 میلیون شهروند این کشور با گرسنگی شدید دست ‌و پنجه نرم می‌کنند و اقتصاد نیز زودتر از آنچه که پیش‌بینی می‌شد، سقوط خواهد کرد.

بر بنیاد این اعلامیه، برای نجات بخشی از 23 میلیون شهروند، در زمستان پیش‌رو، برنامه جهانی غذا، ماهانه 220 میلیون دالر (دلار) نیاز دارد.

برنامه جهانی غذا، برای جلوگیری از بحران انسانی، خواهان کمک‌های فوری بشردوستانه شده است.

در اعلامیه همچنین بیان شده است: «افغانستان اکنون در بین بدترین بحران‌های بشردوستانه جهان است و امنیت غذایی در این کشور در حال فروپاشی است. در زمستان پیش‌رو، میلیون‌ها افغان مجبور خواهند شد بین مهاجرت و گرسنگی یکی را انتخاب کنند.»

بیسلی، علاوه کرده است، برای اولین بار در افغانستان، ساکنان شهری با نرخ مشابهی با جوامع روستایی از عدم امنیت غذایی رنج می‌برند.

خشک‌سالی، جنگ، پاندمی کرونا و بحران اقتصادی، وضعیت زندگی و دسترسی شهروندان به غذا را به‌شدت تحت تأثیر قرار داده و در نهایت منجر به بحران گرسنگی در این کشور شده است.

این هشدار سازمان جهانی غذا در حالی بیان شده است که به‌تازگی منابع افغانستانی گزارش دادند، 8 کودک یک خانواده‌ افغانستانی، درغرب کابل، در اثر گرسنگی جان‌ خود را از دست داده‌اند.