ولی‌عهد سعودی 4 درصد از سهام آرامکو را به صندوق سرمایه‌گذاری عمومی واگذار کرد

24/11/1400 12:28:00 ب.ظ

ولی‌عهد سعودی 4 درصد از سهام آرامکو را به صندوق سرمایه‌گذاری عمومی واگذار کرد العربيه_فارسى

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی، یکشنبه 13 فوریه اعلام کرد، 4 درصد از سهام شرکت بزرگ نفتی «آرامکو» به صندوق سرمایه‌گذاری عمومی این کشور واگذار شده است ولی‌عهد سعودی گفت که انتقال این سهام بخشی از استراتژی بلندمدت پادشاهی عربی سعودی برای حمایت از بازسازی اقتصاد ملی در راستای چشم انداز 2030 این کشور است.

Advertisement او افزود که این گام به حمایت از برنامه‌های صندوق سرمایه‌گذاری عمومی برای افزایش حجم دارایی‌های تحت مدیریت آن کمک می‎‌‌کند که دارایی‌های این صندوق را تا پایان سال 2025 به حدود 4 تریلیون ریال برساند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی(واس)، واگذاری بخشی از سهام آرامکو به صندوق سرمایه‌گذاری عمومی به تقویت موقعیت مالی قوی و رتبه‌بندی اعتباری بالای این صندوق در میان مدت کمک می‌کند، چرا که این صندوق در برنامه تامین مالی خود به ارزش دارایی‌ها و بازده سرمایه‌گذاری از دارایی‌های تحت مدیریت آن متکی است.

ولی‌عهد سعودی افزود: «صندوق با به حداکثر رساندن دارایی‌ها، راه‌اندازی بخش‌های جدید، ایجاد مشارکت‌های اقتصادی استراتژیک، بومی‌سازی فناوری‌ها و دانش، برای تحقق اهداف راهبردی خود ادامه می‌دهد». او اظهار داشت، صندوق سرمایه‌گذاری محلی در نظر دارد، تا پایان سال 2025 مبلغ یک تریلیون ریال سعودی در طرح‌های جدید سرمایه گذاری کند تا با افزایش 60 درصدی سهم خود در شرکت‌های محلی و ایجاد مشاغل مستقیم و غیرمستقیم بیشتر در بازار کار محلی، به اهداف راهبردی خود جامه عمل بپوشاند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

چالش کمبود تراشه؛ اروپا برای تصاحب ۲۰ درصد از بازار اقدام می‌کندکمیسیون اروپا در هفته جاری طرح سرمایه‌گذاری ۴۳ میلیارد یورویی را برای افزایش تولید تراشه‌های الکترونیک در کشورهای عضو ارائه کرد.

ارتش یمن: 80 درصد از شهر استراتژیک «حرض» آزاد شدسرتیپ عبده مجالی، سخنگوی ارتش یمن از آزادسازی 80 درصد از شهر استراتژیک «حرض» در شمال استان حجه واقع در شمال غرب یمن خبر داد.سرتیپ مجالی جمعه، 11 فوریه در

واکسن آمریکایی نوواوکس بیش از ۸۰ درصد در نوجوانان کارایی دارد🔺واکسن آمریکایی نوواوکس بیش از ۸۰ درصد در نوجوانان کارایی دارد ▪️دو دز واکسن تولیدی شرکت آمریکایی نواوکس در فاز پایانی آزمایش‌های بالینی در گروه سنی ۱۲ تا ۱۷ سال، بالای ۸۰ درصد علیه ویروس کرونا کارآیی نشان داده است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

۵۰ درصد تهرانی‌ها زیر خط فقر مسکن هستند/ کمتر از ۵ طبقه ساخت‌وساز توجیه اقتصادی نداردمعاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران گفت: ۵۰ درصد جمعیت تهران زیر خط فقر مسکن زندگی می‌کنند و افرادی که زیر این خط فقر هستند، توانایی ساخت را ندارند.

۶.۵ تا ۷ هزار میلیارد تومان صرفا برای کرونا هزینه کرده‌ایم/ بیش از ۵۰ درصد هزینه‌های سلامت از جیب مردم استمدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: پرداخت از جیب مردم بیش از پنجاه درصد است و سیاست‌های سازمان بیمه سلامت این است که پرداخت از جیب مردم به ویژه در مورد بیماری‌های مزمن، صعب العلاج و سرطانی را کم کنیم.

تصاویری از اعتراض نیوزیلندهای ضد واکسیناسیون کرونا در برابر پارلمانحدود ۹۴ درصد از جمعیت ۵ میلیون نفری نیوزیلند واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند