۵۰ درصد تهرانی‌ها زیر خط فقر مسکن هستند/ کمتر از ۵ طبقه ساخت‌وساز توجیه اقتصادی ندارد

23/11/1400 09:42:00 ق.ظ

معاون شهردار تهران در گفت‌وگو با ایلنا: ۵۰ درصد تهرانی‌ها زیر خط فقر مسکن هستند/ کمتر از ۵ طبقه ساخت‌وساز توجیه اقتصادی ندارد

معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران گفت: ۵۰ درصد جمعیت تهران زیر خط فقر مسکن زندگی می‌کنند و افرادی که زیر این خط فقر هستند، توانایی ساخت را ندارند. او ادامه داد: اگر می‌خواستیم در سیاست‌هایمان افزایش نرخ عوارض به نسبت سال‌های گذشته کمتر باشد، اما از یک سو به دنبال واقعی کردن موضوع بودیم یعنی اگر یک توقف می‌دادیم ممکن بود در طولانی مدت این اتفاق رخ ندهد و از طرفی میل به ساخت و ساز را در مناطق...

او ادامه داد: اگر می‌خواستیم در سیاست‌هایمان افزایش نرخ عوارض به نسبت سال‌های گذشته کمتر باشد، اما از یک سو به دنبال واقعی کردن موضوع بودیم یعنی اگر یک توقف می‌دادیم ممکن بود در طولانی مدت این اتفاق رخ ندهد و از طرفی میل به ساخت و ساز را در مناطق بالا دست تا جایی که امکان دارد کمتر کنیم و میل به ساخت و ساز را در مناطق میانی و جنوبی شهر بیشتر کنیم.

صارمی ضمن محاسبه قیمت عوارض ساختمانی در هر متر مربع گفت: در حال حاضر متوسط یک متر مربع عوارض ساختمانی ۳۰۰ هزار تومان است. درصدی که افزایش پیدا می‌کند، تقریبا معادل ۳۳۰ هزار تومان خواهد شد که عدد محسوسی نیست و در ساخت و ساز اثر ندارد.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران تاکید کرد: به همین دلیل اگر به ارزش وزنی این درصد نگاه کنید، بین ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان در هر متر مربع به قیمت عوارض اضافه شده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.