چالش کمبود تراشه؛ اروپا برای تصاحب ۲۰ درصد از بازار اقدام می‌کند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

چالش کمبود تراشه؛ اروپا برای تصاحب ۲۰ درصد از بازار اقدام می‌کند بیشتر بخوانید:

کمیسیون اروپا در هفته جاری طرح سرمایه‌گذاری ۴۳ میلیارد یورویی برای افزایش تولید تراشه‌های الکترونیک در کشورهای عضو را ارائه کرد. به موازات این طرح، کمیسیون اروپا پیشنهادی را منتشر کرد و از کشورهای عضو خواست تا راه‌کارهایی را برای پاسخگویی به بحران کنونی کمبود تراشه بیابند و اجرا کنند.

تولیدات صنعت خودروسازی برخی کشورهای اروپایی به دلیل کمبود تراشه‌های الکترونیکی تا یک سوم کاهش پیدا کرده است. گزارش کمیسیون اروپا در این زمینه بر وابستگی شدید اتحادیه به چرخه جهانی تاکید می‌کند. در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد تراشه‌ها در آسیا تولید می‌شود که از این میان سهم تایوان به تنهایی ۶۰ درصد است. افزایش استفاده از دستگاه‌های الکترونیک، افزایش ارتباطات اینترنتی، تفاوت‌های زمانی چرخه تولیدات تجهیزات مختلف مرتبط با تراشه‌ها، تنش‌های سیاسی و همه‌گیری از دلایل گوناگون افزایش تقاضا برای این محصول است و در صورت عدم توانایی یکی از تولیدکنندگان برای ارائه محصول، تولیدات بسیاری از محصولات دیگر نیازمند تراشه متوقف خواهد شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

خطیب‌زاده: عزم ما برای ایستادگی و تلاش برای حقوق و منافع ایران تزلزل ناپذیر استسخنگوی وزارت خارجه کشورمان گفت: عزم ما برای ایستادگی و تلاش برای حقوق و منافع ایران تزلزل ناپذیر است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ناتو: استقرار نظامی روسیه در بلاروس خطری جدی علیه امنیت اروپا استبا ادامه تنش‌های میان روسیه و غرب بر سر بحران اوکراین و آغاز رزمایش مشترک روسیه و بلاروس، کشورهای غربی و ناتو این اقدام روسیه را بیانگر خطرناک‌ترین برهه در روسیه اهمیتی نمیدهد. ناتو: استقرار نظامی روسیه در بلاروس خطری جدی علیه امنیت اروپا است. العربيه_فارسى
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

دبیر جشنواره فیلم فجر : صیانت از آرای مردمی برای ما اصل استدبیر چهلمین جشنواره فیلم فجر: صیانت از آرای مردمی و حقوق صاحبان آثار در نظرسنجی برای ما اصل است و این موضوع را با جدیّت رسیدگی و نتایج آن را هر چه باشد اعلام خواهیم کرد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تصمیم مجلس نمایندگان لیبی برای تشکیل کمیسیون تدوین قانون اساسیتصمیم مجلس نمایندگان لیبی برای تشکیل کمیسیون تدوین قانون اساسی مجلس نمایندگان در طبرق واقع در شرق لیبی تصمیم به تشکیل کمیسیون تدوین قانون اساسی جدید گرفت.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دستمان برای از سرگیری فرصت‌های مطالعاتی بسته است/سال آینده مشکل جدی خواهیم داشتوزیر علوم با تاکید بر اینکه سعی می کنیم دولت را متقاعد کنیم تا تعداد بیشتری از دانشجویان دانشگاه‌های ما بتوانند تعامل علمی بین المللی داشته باشند و به فرصت های مطالعاتی اعزام شوند، گفت: در حال حاضر محدودیت های مالی، دست ما را برای از سرگیری فرصت های مطالعاتی دانشجویان بسته است. چرادستت بستس مگه میخوای بیل بزنی از برکات جمهوری اسلامی بعد از ۴ دهه
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دستور معاون اول رییس جمهور برای تامین اعتبار و حل مشکلات مراکز درمانیدر جلسه روسای کمیته های تخصصی کرونا عنوان شد: دستور معاون اول رییس جمهور برای تامین اعتبار و حل مشکلات مراکز درمانی تاکید بر آمادگی بیمارستان ها همزمان با شروع پیک ششم کرونا فوق العاده خاص کادر مظلوم سلامت! وعده توخالی! فوق العاده خاص کادر مظلوم سلامت!
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »