وقوع یک زمین‌لرزه بزرگ در آلاسکا منجر به صدور هشدار سونامی شد

01/08/1399 04:44:00 ب.ظ

وقوع یک زمین‌لرزه بزرگ در آلاسکا منجر به صدور هشدار سونامی شد کانون زمین لرزه اطراف «سند پوینت»، شهرکی با ۹۰۰ نفر جمعیت در نزدیکی شبه جزیره آلاسکا، بود. به گزارش «مرکز ملی هشدار سونامی»، موج هایی به ارتفاع بیش از نیم متر در نزدیکی مناطق مسکونی دیده شد.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. صدای آمریکا ـ وقوع زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۷.۵ درجه در مقیاس ریشتر در آلاسکا باعث شد روز دوشنبه در ۱۶۰۰ کیلومتر ساحل جنوبی آن منطقه هشدار سونامی اعلام شود. کانون زمین لرزه اطراف «سند پوینت»، شهرکی با ۹۰۰ نفر جمعیت در نزدیکی شبه جزیره آلاسکا، بود.

به گزارش «مرکز ملی هشدار سونامی»، موج هایی به ارتفاع بیش از نیم متر در نزدیکی مناطق مسکونی دیده شد. دو ساعت پس از وقوع زلزله این هشدار به سطح توصیه کاهش پیدا کرد و دوشنبه شب لغو شد.

دیوید ادمز، از مدیران یک مسافرخانه در سند پوینت، می‌گوید: «شما می‌توانستید تکان های آب را طی زلزله ببینید. وانت ما حسابی تاب می خورد. همه چیز ناگهانی اتفاق افتاد.» «مرکز زلزله شناسی آلاسکا» می گوید، این زلزله کمی پیش از ساعت ۱ بعد از ظهر در اقیانوس آرام شمالی، در حدود ۱۱۸ کیلومتری جنوب شرقی سند پوینت، رخ داد. این منطقه در ۱۲۸۸ کیلومتری جنوب غربی انکورِج، مرکز ایالت آلاسکا، قرار دارد. کانون زلزله در عمق ۳۰ کیلومتری زمین بود.

«مرکز ملی هشدار سونامی» در شهر پالمر در آلاسکا گفت، هشدار سونامی و توصیه های بعدی برای حدود ۱۵۲۹ کیلومتر از سواحل آلاسکا صادر شده بود.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

گروسی: پرونده سایت‌های اعلام نشده ایران باز است؛ دوربین‌ها نصب شدند اما فعلا به آنها دسترسی نداریم

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید آژانس فعلا سوالی در خصوص سه مرکز اعلام نشده در ایران که در آنجا غنی‌سازی اورانیوم مشاهده شده ندارد و این نهاد در حال بررسی توضیحاتی است که ایران ارائه کرده است. ادامه مطلب >>

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: ایران یک عضو سپاه را زیر پوشش سفیر به یمن فرستاده استسخنگوی وزارت خارجه آمریکا: ایران یک عضو سپاه را زیر پوشش سفیر به یمن فرستاده است نماینده دائم ایالات متحده در سازمان ملل متحد روز پنجشنبه ۲۴مهر از اعضای شورای امنیت خواست به فراخوان آمریکا برای پایان دادن فوری حمایت ایران از شورشیان حوثی در یمن بپیوندند آمریکا شروع به دوروغ حداکثری را شعار انتخاباتی ترامپ فقط زر زدن در مورد ایرانه تا كنون چند كشور جواب دادند به اين فراخوان ؟ مقامات دولتی ،نمایندگان، مدیران شرکت ها،سفرا،در ج.ا اغلب سپاهی هستند، این مملکت رو انگشت سپاه میچرخه.

عبور شمار مبتلایان به کرونا در اسپانیا از مرز یک میلیون نفر | DW | 22.10.2020افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اسپانیا به نگرانی عمومی در این کشور و کشورهای همسایه آن دامن زده است. بر اساس آمار رسمی، شمار کل مبتلایان به کرونا در اسپانیا روز چهارشنبه ۲۱ اکتبر از مرز یک میلیون نفر گذشته است.

یک عضو جامعه رنگین‌کمانی افغانستان؛ هم‌وطنانم بیشترین آزار را به من تحمیل می‌کنند

رضا اسلامی؛ داستان تکراری اتهام همکاری با دولت متخاصم برای یک دوتابعیتی

سر بریدن یک معلم در فرانسه؛ دستور تعطیلی یکی از مساجد حومه پاریس صادر شدوزیر کشور فرانسه می‌گوید امام جماعت مسجد پانتن فرزندان خود را به مدرسه‌ای غیرقانونی که در آن «کودکان ۲ تا ۶ ساله حجاب بر سر داشتند» می‌فرستاد. چ بهتر واقعا' که، آخه چرا اسلام هراسی می کنن! باید رهبران و پیشنمازان و مساجد و سفارت خانه های این مسلمانان افراطی تحت کنترل باشد و چه خوب که فرانسه تند رو ها را بیرون انداخت،

روایت نماینده چابهار از خودکشی یک زن برای تامین آب برای فرزندانش