مورگان اورتگاس: ما هرگز به توافق هسته‌ای ایران باز نخواهیم گشت

01/08/1399 04:29:00 ب.ظ

مورگان اورتگاس: ما هرگز به توافق هسته‌ای ایران باز نخواهیم گشت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که رژیم_ایران همچنان بزرگترین حامی حکومتی تروریسم در جهان است و آمریکا هرگز به برجام بازنخواهد گشت.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که رژیم ایران همچنان بزرگترین حامی حکومتی تروریسم در جهان است و آمریکا هرگز به برجام بازنخواهد گشت.

مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، چهارشنبه ۳۰ مهر در مصاحبه با برنامه «جیمی فِلا» از شبکه رادیویی فاکس نیوز گفت: «ما هرگز به توافق هسته‌ای ایران باز نخواهیم گشت. آن چه پرزیدنت ترامپ و مایک پمپئو گفته‌اند این است که ما می‌خواهیم برای یک توافق جدید و بهتر مذاکره کنیم.»

او گفت: «ما می‌دانیم که توافق سابق ایران، برجام، در واقع مسیر را برای ایرانی‌ها جهت دستیابی به سلاح هسته‌ای هموار کرد و فقط آن را به تاخیر انداخت. بنابراین، اگرچه این موضوع [دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای] به تاخیر می‌افتاد، اما اساساً تصمیم‌گیری یا اقدام برای برخورد را به عهده یک دولت دیگر گذاشت.»

خانم اورتگاس افزود: «یکی از ایرادهای بزرگ آن توافق، که احتمالا شنوندگان شما شنیده‌اند ما درباره آن صحبت می کنیم، این واقعیت بود که ایران با لغو تحریم‌ها میلیاردها دلار گرفت. مساله فقط این نیست که آنها به آن پول رسیدند، مساله این‌جا است که با آن پول چه کردند.» headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

حقوق بشر برای سال آتی هم کماکان اثرگذار است | مصطفی علایی

با توجه به روندی که در سال ۱۴۰۱ در موضوع حقوق بشر طی شد، به نظر می‌رسد این مقوله تأثیراتی جدی بر عرصه سیاست خارجی و دیپلماسی ایران داشته است. در کنار آن، درهم‌تنیدگی حقوق بشر با حوزه سیاسی، دیپلماتیک و حتی امنیتی سبب شد برخی این اعتقاد را پیدا کنند که مبحث حقوق بشر در قبال ایران یک ماهیت سیاست‌زده و امنیت‌زده پیدا کند. بر همین اساس، موضوع حقوق بشر در سال گذشته بر دو محور دیگر یعنی جنگ اوکراین و بحث پهپاد و نیز وضعیت پرونده هسته‌ای و اختلاف‌های پادمانی، سایه انداخت و این مقوله (حقوق‌بشر) به یک ضلع و پارامتر سوم برای فشار بر ایران تبدیل شد. اگر‌چه در ادوار مختلف همواره حقوق بشر مورد تأکید همه کشورها بوده است، اما چه شد که سال گذشته حساسیت‌ها در‌این‌باره بیشتر شد؟محور گفت‌وگوی «شرق» با مصطفی اعلایی، سفیر اسبق ایران در ونزوئلا، دیپلمات سابق ایران در نمایندگی‌های ایران در سازمان ملل قرار گرفت. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

به دَرَک! ما هم با دولت تروریست و قاتل شما مذاکره ای نداریم! نه بابا . جون ترامپ برگرد . شما ۳ ماه دیگه دنبال کار جدید می گردی . مثلا McDonald's آخی نیه به تخمم که ار نمیگردی ترامپ داره دائم میگه بدنبال یک توافق سریع با ایران هستیم. بنظرم سخنگو داره حرف چرت میزنه. ترامپ حتی از بایدن هم عجله بیشتری داره برای توافق کردن.

با داعش مذاکره نمیکنند،حمله میکنند! آبان_خونین کصمغز تو اول ببین خودت سه ماه دیگه کاخ سفید هستی؟ یا داری تو نایت کلاب‌های DC دنبال شغل میگردی به درک

انگلیس: تعهد ما به برجام ثابت است‌در حالی که ایران در پی بی‌تعهدی کشورهای اروپایی، گام‌هایی را برای کاهش تعهدات برجامی‌اش برداشت، نماینده انگلیس در سازمان ملل در سخنرانی خود در شورای امنیت از ایران خواست تا تعاملی سازنده با سازوکار حل اختلافات برجام داشته باشد.

عبدالله عبدالله: صدای ایران در حمایت از پروسه صلح برای ما مهم است‌رییس شورای مصالحه ملی افغانستان با بیان اینکه مواضع جمهوری اسلامی در پروسه صلح افغانستان مهم است، گفت: ایران می تواند به عنوان یک کشور همسایه نقش مهمی در پیشبرد روند صلح افغانستان را ایفا کند.

عمق بحران کرونا در ایران چه‌قدر است؟

اوباما: ترامپ برای پست ریاست جمهوری ناتوان و بی‌‌صلاحیت است | DW | 22.10.2020کارزار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به مرحله داغ خود نزدیک می‌شود. حساسیت لحظه را می‌توان در لحن سخنرانی اوباما حس کرد. اوباما رئیس جمهور کنونی آمریکا را فردی ناتوان خوانده و از سیاست‌های او شدیدا انتقاد کرده است. خوده جاکشت چه گهی خوردی دشمن ما همینجاست دروغ میگن آمریکاست! همچنان که بایدن اینطور است. ولی دونالد ترامپ در مقایسه با بایدن برتری‌های بسیاری دارد که متاسفانه دموکرات های امریکا آن را فراموش کرده اند. ابرقدرتی یک مسوولیت جهانی را در پی دارد. کشورهای تروریستی چون ایران باید نابود گردد و این جزو مسوولیت دولت بعدی امریکا باید باشد.

اینفوگرافی| تعداد روزهای تعطیل در ایران و سایر کشورها چقدر است؟یکی از نمایندگان مجلس یازدهم گفته تعطیلات در ایران زیاد است. اما بررسی‌ها نشان می‌دهد ایران با توجه به تعطیل بودن یک روز در هفته، کمترین روز تعطیل میان کشورهای جهان را دارد. احتمالا کشورهای دیگه با تعطیلات فصلی حساب شده و ایران نه .

'تعداد قربانیان کرونا در ایران دو و نیم برابر آمار رسمی است' | DW | 20.10.2020در شبانه‌روز گذشته برای نخستین بار تعداد مبتلایان از پنج هزار نفر و شمار قربانیان از ۳۱ هزار نفر فراتر رفت. به گفته عضو ستاد کرونا برای دریافت تعداد واقعی قربانیان کووید۱۹ در ایران آمار رسمی باید ضرب در دو و نیم شود.