مورگان اورتگاس: ما هرگز به توافق هسته‌ای ایران باز نخواهیم گشت

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مورگان اورتگاس: ما هرگز به توافق هسته‌ای ایران باز نخواهیم گشت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که رژیم_ایران همچنان بزرگترین حامی حکومتی تروریسم در جهان است و آمریکا هرگز به برجام بازنخواهد گشت.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که رژیم ایران همچنان بزرگترین حامی حکومتی تروریسم در جهان است و آمریکا هرگز به برجام بازنخواهد گشت.

مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، چهارشنبه ۳۰ مهر در مصاحبه با برنامه «جیمی فِلا» از شبکه رادیویی فاکس نیوز گفت: «ما هرگز به توافق هسته‌ای ایران باز نخواهیم گشت. آن چه پرزیدنت ترامپ و مایک پمپئو گفته‌اند این است که ما می‌خواهیم برای یک توافق جدید و بهتر مذاکره کنیم.» او گفت: «ما می‌دانیم که توافق سابق ایران، برجام، در واقع مسیر را برای ایرانی‌ها جهت دستیابی به سلاح هسته‌ای هموار کرد و فقط آن را به تاخیر انداخت. بنابراین، اگرچه این موضوع [دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای] به تاخیر می‌افتاد، اما اساساً تصمیم‌گیری یا اقدام برای برخورد را به عهده یک دولت دیگر گذاشت.»

خانم اورتگاس افزود: «یکی از ایرادهای بزرگ آن توافق، که احتمالا شنوندگان شما شنیده‌اند ما درباره آن صحبت می کنیم، این واقعیت بود که ایران با لغو تحریم‌ها میلیاردها دلار گرفت. مساله فقط این نیست که آنها به آن پول رسیدند، مساله این‌جا است که با آن پول چه کردند.» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه خاطرنشان کرد: «مسئولان جمهوری اسلامی پولی را که پس از اجرای توافق هسته‌ای نصیبشان شد را ... خرج گروه‌های تروریستی‌شان در سراسر منطقه کردند. ایران همچنان بزرگترین حامی حکومتی تروریسم در جهان است.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تروریست های کثیف چه خوب شد که برنمیگردین

مارو دور ننداز

کافر همه را به کیش خود خواند...!!!

به دَرَک! ما هم با دولت تروریست و قاتل شما مذاکره ای نداریم!

نه بابا . جون ترامپ برگرد . شما ۳ ماه دیگه دنبال کار جدید می گردی . مثلا McDonald's

آخی نیه

به تخمم که ار نمیگردی

ترامپ داره دائم میگه بدنبال یک توافق سریع با ایران هستیم. بنظرم سخنگو داره حرف چرت میزنه. ترامپ حتی از بایدن هم عجله بیشتری داره برای توافق کردن.

با داعش مذاکره نمیکنند،حمله میکنند! آبان_خونین

کصمغز تو اول ببین خودت سه ماه دیگه کاخ سفید هستی؟ یا داری تو نایت کلاب‌های DC دنبال شغل میگردی

به درک

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

انگلیس: تعهد ما به برجام ثابت است‌در حالی که ایران در پی بی‌تعهدی کشورهای اروپایی، گام‌هایی را برای کاهش تعهدات برجامی‌اش برداشت، نماینده انگلیس در سازمان ملل در سخنرانی خود در شورای امنیت از ایران خواست تا تعاملی سازنده با سازوکار حل اختلافات برجام داشته باشد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

عبدالله عبدالله: صدای ایران در حمایت از پروسه صلح برای ما مهم است‌رییس شورای مصالحه ملی افغانستان با بیان اینکه مواضع جمهوری اسلامی در پروسه صلح افغانستان مهم است، گفت: ایران می تواند به عنوان یک کشور همسایه نقش مهمی در پیشبرد روند صلح افغانستان را ایفا کند.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

عمق بحران کرونا در ایران چه‌قدر است؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اوباما: ترامپ برای پست ریاست جمهوری ناتوان و بی‌‌صلاحیت است | DW | 22.10.2020کارزار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به مرحله داغ خود نزدیک می‌شود. حساسیت لحظه را می‌توان در لحن سخنرانی اوباما حس کرد. اوباما رئیس جمهور کنونی آمریکا را فردی ناتوان خوانده و از سیاست‌های او شدیدا انتقاد کرده است. خوده جاکشت چه گهی خوردی دشمن ما همینجاست دروغ میگن آمریکاست! همچنان که بایدن اینطور است. ولی دونالد ترامپ در مقایسه با بایدن برتری‌های بسیاری دارد که متاسفانه دموکرات های امریکا آن را فراموش کرده اند. ابرقدرتی یک مسوولیت جهانی را در پی دارد. کشورهای تروریستی چون ایران باید نابود گردد و این جزو مسوولیت دولت بعدی امریکا باید باشد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

اینفوگرافی| تعداد روزهای تعطیل در ایران و سایر کشورها چقدر است؟یکی از نمایندگان مجلس یازدهم گفته تعطیلات در ایران زیاد است. اما بررسی‌ها نشان می‌دهد ایران با توجه به تعطیل بودن یک روز در هفته، کمترین روز تعطیل میان کشورهای جهان را دارد. احتمالا کشورهای دیگه با تعطیلات فصلی حساب شده و ایران نه .
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

'تعداد قربانیان کرونا در ایران دو و نیم برابر آمار رسمی است' | DW | 20.10.2020در شبانه‌روز گذشته برای نخستین بار تعداد مبتلایان از پنج هزار نفر و شمار قربانیان از ۳۱ هزار نفر فراتر رفت. به گفته عضو ستاد کرونا برای دریافت تعداد واقعی قربانیان کووید۱۹ در ایران آمار رسمی باید ضرب در دو و نیم شود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »