وقوع سالانه ۴۲۰۰ مرگ بر اثر پوکی استخوان در ایران

01/08/1400 04:18 ب.ظ

رییس مرکز بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت می‌گوید سالانه ۱۶۰ هزار مورد شکستگی پوکی استخوان در کشور رخ می‌دهد که بین ۲۰ تا ۵۰ درصد آن‌ها به مرگ می‌انجامد؛ در نتیجه سالانه ۴۲۰۰ مورد مرگ ناشی از شکستگی استخوان اتفاق می‌افتد. اخبار_ایران

استان‌وایر - رییس مرکز بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت می‌گوید سالانه ۱۶۰ هزار مورد شکستگی پوکی استخوان در کشور رخ می‌دهد که بین ۲۰ تا ۵۰ درصد آن‌ها به مرگ می‌انجامد؛ در نتیجه سالانه ۴۲۰۰ مورد مرگ ناشی از شکستگی استخوان اتفاق می‌افتد.افشین استوار، روز شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰، در نشستی با موضوع پوکی استخواناین تعداد شکستگی پوکی استخوان هزینه اقتصادی بالغ بر سه هزار میلیارد تومان به سیستم سلامت و مردم تحمیل می‌کند.

افشین استوار، روز شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰، در نشستی با موضوع پوکی استخواناین تعداد شکستگی پوکی استخوان هزینه اقتصادی بالغ بر سه هزار میلیارد تومان به سیستم سلامت و مردم تحمیل می‌کند. او تاکید کرد که علی رغم بار زیاد پوکی استخوان و شکستگی، این مساله قابل درمان است و داروهای آن در ایران وجود دارد.

استوار گفت که «نسبت قابل توجهی از افرادی که پوکی استخوان دارند، مطلع نیستند» و از همه خانم‌های بالای ۵۰ سال و مردان بالای ۶۰ سال ایرانی خواست تا برای تشخیص بیماری پوکی استخوان به پزشک مراجعه کنند. به گفته رییس مرکز بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت «درمان پوکی استخوان طولانی مدت است و فرد در فاز اول درمان بین سه تا پنج سال دارو دریافت کند».

ادامه مطلب:
iranwire »

مرگ دست‌کم سه شهروند در اثر بارش شدید باران در گیلان

قطعی برق کابل و چند شهر دیگر افغانستان به دلیل وقوع انفجاربر اثر وقوع انفجار، برق کابل و دیگر شهرها در اطراف آن قطع شد. - خبرگزاری آناتولی

فیلم «قهرمان» به کارگردانی «اصغر فرهادی» نماینده ایران در اسکار ۲۰۲۲ شدهیات معرفی نماینده سینمای ایران به مراسم سالانه آکادمی اسکار، فیلم «قهرمان» به کارگردانی «اصغر فرهادی» را به عنوان نماینده سینمای ایران در اسکار ۲۰۲۲ انتخاب کرد.

مرگ دست‌کم سه شهروند در اثر بارش شدید باران در گیلان

آمریکا: مذاکرات اتمی وین باید از جایی که متوقف شد ادامه پیدا کندند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده، با تاکید بر ضرورت از سرگیری مذاکرات وین گفت، رایزنی‌های اتمی با ایران باید در ادامه دور ششم مذاکرات باشد.ند گوه خورد مادرجنده ، ریدم_به_اسلام ریدم_به_جمهوری_اسلامی

۱۶۵ فوتی جدید کرونا در کشور/ شناسایی بیش از ۱۱ هزار بیمار در شبانه روز گذشتهبنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته ۱۱ هزار و ۶۴ بیمار جدید کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند و متاسفانه ۱۶۵ تن نیز به دلیل ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

استان‌وایر - رییس مرکز بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت می‌گوید سالانه ۱۶۰ هزار مورد شکستگی پوکی استخوان در کشور رخ می‌دهد که بین ۲۰ تا ۵۰ درصد آن‌ها به مرگ می‌انجامد؛ در نتیجه سالانه ۴۲۰۰ مورد مرگ ناشی از شکستگی استخوان اتفاق می‌افتد.

افشین استوار، روز شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰، در نشستی با موضوع پوکی استخواناین تعداد شکستگی پوکی استخوان هزینه اقتصادی بالغ بر سه هزار میلیارد تومان به سیستم سلامت و مردم تحمیل می‌کند.

او تاکید کرد که علی رغم بار زیاد پوکی استخوان و شکستگی، این مساله قابل درمان است و داروهای آن در ایران وجود دارد.

استوار گفت که «نسبت قابل توجهی از افرادی که پوکی استخوان دارند، مطلع نیستند» و از همه خانم‌های بالای ۵۰ سال و مردان بالای ۶۰ سال ایرانی خواست تا برای تشخیص بیماری پوکی استخوان به پزشک مراجعه کنند.

به گفته رییس مرکز بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت «درمان پوکی استخوان طولانی مدت است و فرد در فاز اول درمان بین سه تا پنج سال دارو دریافت کند».

او یکی از مهم‌ترین زمینه‌های شکستگی را سقوط دانست که به خصوص در سالمندان اتفاق می‌افتد. او در این باره نیز توضیح داد: «وجود برخی از بیماری‌ها ممکن است فرد را مستعد سقوط کند. فشار خون و قند خون بالا این زمینه را ایجاد میکند. کاهش قند خون در بیماران دیابتی ممکن است رخ بدهد. مخصوصا بیماران دیابتی که انسولین مصرف می