قالیباف: افسانه شکست‌ناپذیری رژیم کودک کش اسرائیل در هم شکست- اخبار فرهنگ حماسه و مقاومت - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnim

01/08/1400 04:11 ب.ظ

🎥 قالیباف در اختتامیه کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی: مسئله فلسطین یکی از نقاط مشترک امت اسلامی است که باعت اتحاد مسلمانان شده است نیروهای مقاومت متشکل از برادران اهل تسنن و تشیع در لبنان و فلسطین افسانه شکست‌ناپذیری رژیم کودک‌کش اسرائیل را درهم شکستند

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید وی افزود: من بر این باورم که وحدت حول اهداف و رویکردهای مشترک شکل می‌گیرد. ما مسلمانان از هر مذهب و سلیقه‌ای مشترکات محکمی همچون قرآن کریم، پیامبر اعظم و قبله یکسان داریم.

اما دلیل این که چرا علی‌رغم این‌ محکمات مشترک دچار اختلافات متعددی هستیم؟ چیزی نیست جز این که اهداف و رویکردهای مشترک را تعریف نکرده‌ایم.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: تجربه نشان می‌دهد به میزانی که هدف و رویکرد مشترک در امت ایجاد شود وحدت هم حاصل می‌شود. مهمترین تتجربه و شاهد تاریخی ما موضوع فلسطین است. فلسطین توانسته امت اسلامی را گردهم آورد و عامل ایجاد جبهه متحد مقاومت در مقابل رژیم غاصب صهیونیستی شود.

ادامه مطلب:
Tasnimnews_Fa »

سیلاب جان 2 نفر را در استان گیلان گرفت- اخبار گیلان - اخبار استانها تسنیم | Tasnimسیلاب جان ۲ نفر را در استان گیلان گرفت حجم سیلاب در برخی نقاط استان گیلان برخلاف انتظار هواشناسی به بیش از ۲۴۰ میلی متر رسید و علاوه بر خساراتی که از خود بر جای گذاشت جان دو نفر را گرفت جسد یکی از این دو تن تاکنون پیدا نشده است

باند قاچاقچیان اسلحه در البرز متلاشی شد- اخبار البرز - اخبار استانها تسنیم | Tasnimباند قاچاقچیان اسلحه در البرز متلاشی شد در این عملیات پیچیده تعداد قابل توجهی اسلحه کلاشینکف و سلاح کمری به همراه مهمات آنها کشف شد عضو باند قاچاق_اسحله: قرار بود حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ اسلحه در استان البرز به یک مشتری بفروشیم چند مدل نگاه می توان به این خبر داشت: 1. وزارت اطلاعات، عملیات را دارای ارزش خبری دیده و آنرا منتشر کرده (صرفا با هدف اطلاع رسانی) 2. دستگاه اطلاعاتی که در انجام اقدامات با کیفیت اطلاعاتی عملکرد مناسبی ندارد، با اینگونه اقدامات بدنبال کارنامه سازی برای خود در نزد افکار عمومی است نام صحیح این اسلحه کلاشنیکف است. معلوم نیست چرا در ایران این نام را غلط می‌نویسند و می‌خوانند.

جدیدترین اخبار کرونا در ایران | پازل آغاز پیک ششم درحال تکمیل‌شدن/ قرمز و نارنجی‌های همه‌گیری دوباره در مدار صعود + نقشه و نمودار- اخبار استان تهران - اخبار استانها تسنیم | Tasnimپازل آغاز پیک ششم کرونا درحال تکمیل شدن بررسی‌های آماری و همچنین تغییر شاخص‌های نرخ ابتلا در سراسر کشور و رنگ‌بندی‌های تازه نشان می‌دهد که برآورد از آغاز پیک ششم در نیمه آبان صحیح بوده است گزارش تسنیم: کلاه قرمز کفش سبز باید با خالق بتوان حرف زدن به روش خودش یعنی ابلیس سرمو کلاه گذاشت اما هنوز کفشم سبزه و پیراهن سفید رو باب کردن برای مدتی نه همیشه همرا با دعا و خیرات کاساز مشکلاته کم کم ۴۰ درصد خجالت بکشید تروخدا این چه بساطیه دوماهی یبار؟؟؟؟ عربستان داره تدارک جشن پایان کرونا میبینه شما نشستید دست روی ... گذاشتید منتظر پیک شونزدهم اید؟؟؟

قیمت جدید وانت نیسان دیزل تعیین شد- اخبار خودرو - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimقیمت جدید وانت نیسان دیزل تعیین شد بر همین اساس قیمت وانت نیسان دیزل از ۲۷۸ میلیون تومان به ۲۹۸ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان رسیده است درود بر رئیسی دیگه فکر کنم اسراییلیها هم با این قیمت دست از ترور بردارند. خدا رو شکر.

قیمت مرغ متعادل شد/ نرخ مصوب 31 هزار تومان- اخبار کشاورزی - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimنرخ جدید مصوب مرغ ۳۱ هزار تومان تعیین شد قیمت این محصول در بازار آزاد کاهش یافته است و در محدوده ۳۳ تا ۳۴ هزار تومان به فروش می‌رسد

رونمایی از لباس‌های اول، دوم و سوم پرسپولیس + تصاویر- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnimرونمایی از کیت‌های اول، دوم و سوم پرسپولیس از لباس‌های اول، دوم و سوم پرسپولیس برای فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر فوتبال پیش از دیدار با فولاد خوزستان رونمایی شد

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم اختتامیه سی و پنجمین کنفرانس بین‌المللی وحدت طی سخنانی گفت: سیره پیامبر وحدت و اتحاد میان امت اسلام از هر نژاد و قبیله‌ای است. ما امروز گردهم آمده‌ایم تا بتوانیم پیام وحدت را به آحاد مسلمانان جهان برسانیم. گامی در راستای تشکیل امت واحده اسلامی برداریم.

وی افزود: من بر این باورم که وحدت حول اهداف و رویکردهای مشترک شکل می‌گیرد. ما مسلمانان از هر مذهب و سلیقه‌ای مشترکات محکمی همچون قرآن کریم، پیامبر اعظم و قبله یکسان داریم. اما دلیل این که چرا علی‌رغم این‌ محکمات مشترک دچار اختلافات متعددی هستیم؟ چیزی نیست جز این که اهداف و رویکردهای مشترک را تعریف نکرده‌ایم.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: تجربه نشان می‌دهد به میزانی که هدف و رویکرد مشترک در امت ایجاد شود وحدت هم حاصل می‌شود. مهمترین تتجربه و شاهد تاریخی ما موضوع فلسطین است. فلسطین توانسته امت اسلامی را گردهم آورد و عامل ایجاد جبهه متحد مقاومت در مقابل رژیم غاصب صهیونیستی شود.

وی افزود: اگر به عمر بیش از 70 ساله فاجعه اشغال فلسطین توسط رژیم صهیونیستی نگاه کنیم می‌توانیم به دو دوره تقسیم کنیم دوره اول پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و دوره دوم پس از پیروزی انقلاب اسلامی . در دوره اول دولت‌های کشورهای عربی با نگاه ملی‌گرایی عربی با تمام هیمنه و قدرت خود تلاش کردند جلوی رشد این غده سرطانی را بگیرند نتیجه آن نبرد سال 1967 میلادی بود که طی آن ماشین‌های جنگ دولت‌های عربی با شکست مواجه شد و نتیجه آن تقویت نظام سیاسی و رژیم کودک کش اسرائیل بود. رژیم صهیونیستی در مقطع دوم در چند رویارویی مختلف نه برای یک ارتش منظم بلکه در برابر نیروهای مقاومت مردمی متشکل از برادران اهل تسنن و تشیع در لبنان و فلسطین شکست خورده‌اند و افسانه شکست ناپذیری آن‌ها به پایان رسید. آن عاملی که سبب این تحول عظیم شد ایجاد باور و هدف مشترک ضد صهیونیستی و تغییر رویکرد محوریت دولت‌ها از نگاه ملی گرایی عربی به امت اسلامی با محوریت اسلام سیاسی ظلم ستیز است.