مرگ دست‌کم سه شهروند در اثر بارش شدید باران در گیلان

30/07/1400 10:51:00 ق.ظ

گیلان, سیل_گیلان

به دنبال بارندگی شدید چند روز اخیر در استان گیلان و جاری شدن سیلاب در برخی از شهرها، سه شهروند در ماسال، صومعه‌سرا و فومن مفقود شدند. اخبار_ایران گیلان سیل_ گیلان

مهدی موسوی، رییس هلال احمر ماسال،گفتکه یک زن ۶۷ ساله اهل روستای «گیله‌سرا» روز پنج‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۴۰۰، هنگام عبور از رودخانه، سقوط کرد. جسد این زن توسط اورژانس، آتش‌آنشانی و اهالی منطقه از رودخانه بیرون آورده شد.هم‌چنین علی قلی‌زاده، رییس جمعیت هلال‌احمر صومعه‌سرا نیز اعلام کرد که در روز پنج‌شنبه یکی از اهالی منطقه «سه‌سار» که قصد عبور از پل این منطقه را داشت به داخل رودخانه سقوط کرد. جسد او نیز از رودخانه این روستا خارج شده است.

در شهر فومن نیز یکی از اهالی آلیان، صبح روز پنج‌شنبه در حالی که با موتور سیکلت در حال گذر از پل آبنما چالکسر بود بر اثر طغیان رودخانه،غرق شد. جسد وی تا کنون پیدا نشده است.پیش از این پیش بینی بارش ۱۰۰ میلی‌متری باران توسط هواشناسی اعلام شده بود که به گفته امیر مرادی، مدیرکل بحران گیلان، در اکثر نقاط گیلان بیش از ۲۴۰ میلی‌متر باران بارید. این میزان برای شهرهای رودسر، تالش و رضوانشهر تا ۲۶۰ میلی‌متر بارندگی به همراه داشت.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

ناآرامی‌های ایران؛ گزارش‌ها از تیراندازی به سمت معترضان در زاهدان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز جمعه چهارم آذر (۲۵ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

ویدئویی از ویرانی خانه‌ها در هند و نپال در پی وقوع سیل شدید و رانش زمیندر پی بارش‌های شدید باران و همچنین رانش زمین، تعداد جان باختگان این حواث در دو کشور هند و نپال به بیش از ۱۰۰ نفر رسید.

بازداشت یک شهروند به اتهام توهین به مقدسات در دهلران

تداوم حبس انفرادی چهار شهروند بهائی در شیرازاخه به چه جرمي ؟

انفجار بمب در اتوبوس نظامیان در دمشق جان دست‌کم ۱۴ نفر را گرفتاین انفجار صبح روز چهارشنبه و در اتوبوس نظامیان ارتش سوریه انجام شده و باعث کشته شدن دست‌کم ۱۴ نفر شد.

سرلشکر باقری در مسکو از «همکاری‌های نزدیک» ایران و روسیه در «حوزه آموزش نظامی» خبر داد🔺 سرلشکر باقری در مسکو از «همکاری‌های نزدیک» ایران و روسیه در «حوزه آموزش نظامی» خبر داد ▪ باقری در دیدار با والری گراسیموف، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح روسیه، بدون ذکر جزئیات، از «همکاری‌های نزدیک در حوزه آموزش نظامی» خبر داد. ⬇ بیشتر بخوانید: روسیه جزئیات رو همان روز به سمع و نظر نیروهای مسلح اسرائیل رسونده میتونید ازشون بپرسید

ادامه بارش‌ها در ۶ استان / کاهش محسوس دما در مناطقی از کشورادامه بارش‌ها در ۶ استان کاهش محسوس دما در مناطقی از کشور رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، ضمن اعلام ادامه بارش‌ها در برخی نقاط کشور، در عین حال از پایداری جوی طی روزهای آینده خبر داد.

استان‌وایر -  به دنبال بارندگی شدید چند روز اخیر در استان گیلان و جاری شدن سیلاب در برخی از شهرها، سه شهروند در ماسال، صومعه‌سرا و فومن مفقود شدند.به روز شده در: ۲۰/۱۰/۲۰۲۱ شمار قربانیان سیل و رانش زمین در هند و نپال به بیش از ۱۰۰ نفر رسید.فرمانده انتظامی دهلران گفت یک شهروند اهل این شهرستان به اتهام «توهین به مقدسات در فضای مجازی» بازداشت شده است.استان‌وایر- با گذشت یک ماه از بازداشت چهار شهروند بهائی در شیراز، این شهروندان به نام‌های نگار قادری سعدی، معین میثاقی، هایده فروتن و پسرش، مهران مصلی‌نژاد هم‌چنان در سلول‌های انفرادی بازداشت‌گاه پلاک ۲۰۱ نیروی انتظامی شیراز در بازداشت هستند.

مهدی موسوی، رییس هلال احمر ماسال، گفت که یک زن ۶۷ ساله اهل روستای «گیله‌سرا» روز پنج‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۴۰۰، هنگام عبور از رودخانه، سقوط کرد. جسد این زن توسط اورژانس، آتش‌آنشانی و اهالی منطقه از رودخانه بیرون آورده شد. همچنین تصاویری از نابود شدن خانه‌های مردم در اثر شدت سیل مشاهده شده است. هم‌چنین علی قلی‌زاده، رییس جمعیت هلال‌احمر صومعه‌سرا نیز اعلام کرد که در روز پنج‌شنبه یکی از اهالی منطقه «سه‌سار» که قصد عبور از پل این منطقه را داشت به داخل رودخانه سقوط کرد. به گفته فرمانده انتظامی دهلران، متهم به بزه انتسابی اعتراف و از انجام آن ابراز پشیمانی کرده است. جسد او نیز از رودخانه این روستا خارج شده است. مقام‌های محلی دستور تعطیلی مدارس و ممنوعیت برگزاری تمام فعالیت‌های مذهبی و گردشگری در مناطق آسیب دیده را صادر کرده‌اند. در شهر فومن نیز یکی از اهالی آلیان، صبح روز پنج‌شنبه در حالی که با موتور سیکلت در حال گذر از پل آبنما چالکسر بود بر اثر طغیان رودخانه، غرق شد . قابل ذکر است نگار قادری به دلیل بیماری زخم معده و پوکی استخوان شدید در حال گذراندن دوره تغذیه درمانی بوده که به دلیل عدم رعایت رژیم درمانی، دچار سوزش‌های شدید معده در زندان شده است و در صورت ادامه‌ پیداکردن این وضعیت، احتیاج به درمان و معاینه پزشک خواهد داشت.

جسد وی تا کنون پیدا نشده است.. پیش از این پیش بینی بارش ۱۰۰ میلی‌متری باران توسط هواشناسی اعلام شده بود که به گفته امیر مرادی، مدیرکل بحران گیلان، در اکثر نقاط گیلان بیش از ۲۴۰ میلی‌متر باران بارید. این میزان برای شهرهای رودسر، تالش و رضوانشهر تا ۲۶۰ میلی‌متر بارندگی به همراه داشت. به گفته مرادی این سومین بار است که از آغاز پاییز در گیلان سیل می آید. او گفت که «مدیریت کردن این حجم از سیلاب غیر ممکن شده است زیرا به واسطه عدم تخصیص به موقع اعتبارات موفق به رفع مشکلات ناشی از بحران ناشی از سیل های گذشته نشده‌ایم».

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: .