وزیر انرژی سعودی: مازاد تولید نفت به اعتبار اوپک لطمه می‌زند

27/06/1399 06:28:00 ب.ظ

وزیر انرژی سعودی: مازاد تولید نفت به اعتبار اوپک لطمه وارد می‌کند العربية

شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان وزیر انرژی پادشاهی عربی سعودی پنج‌‌شنبه 17 سپتامبر 2020 با بیان این‌که اظهارات شاهزاده عبدالعزیز وزیر انرژی سعودی پنج‌شنبه همزمان با نشست مجازی سازمان کشورهای صادرکننده نفت «اوپک» و شرکای آن به رهبری روسیه مطرح شد.

در این نشست گروه اوپک پلاس میزان تعهد به کاهش‌های مورد توافق در تولید نفت و سمت و سوی میزان تقاضا در سایه کاهش قیمت‌های این کالای جهانی و کاهش افق‌های بهبود اقتصادی بررسی شد.

وزیر انرژی سعودی همچنین تاکید کرد که همه جبران‌های مازاد تولید باید تا قبل از پایان سال جاری صورت گیرد. از سویی الکساندر نوواک وزیر انرژی روسیه در سخنرانی‌اش در مراسم افتتاحیه نشست کمیته اوپک پلاس گفت باید تاثیرات پاندمی ویروس کرونا (بر بازارهای جهانی نفت) را بررسی کنیم.

نوواک افزود :«می‌بینیم که میانگین پایبندی به توافق اوپک پلاس همچنان بالا است». بنا به گزارشی که خبرگزاری رویترز از محتوای آن مطلع شده کمیته اصلی اوپک پلاس پنج‌شنبه سندی داخلی را بررسی می‌کند که درباره افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در برخی کشورها و احتمال تاثیر منفی آن بر میزان تقاضا برای نفت علی‌رغم شاخص‌های بهبود اقتصادی و همچنین کاهش ذخایر نفتی، هشدار داده است. headtopics.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ولادیمیر پوتین: روسیه در ماه ژوئیه تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در بلاروس مستقر خواهد کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از استقرار تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در خاک بلاروس در ماه آینده میلادی خبر داده است. امری که ناظران آن را تازه‌ترین دور از بالا گرفتن تنش‌ها میان مسکو و ناتو ارزیابی کرده‌اند. ادامه مطلب >>

آژانس بین‌المللی انرژی: تقاضای جهانی نفت تا سطح سال ۲۰۱۳ کاهش می‌یابدآژانس بین‌المللی انرژی (IEA) پیش‌بینی تقاضای جهانی نفت در ماه‌های باقی‌مانده از سال ۲۰۲۰ را بار دیگر کاهش داد و تاکید کرد که روند بهبود شرایط اقتصادی جهان به دلیل ادامه شیوع ویروس کرونا کندتر از برآوردهای پیشین خواهد بود.

برنامه هسته‌ای عربستان با همکاری آژانس بین المللی انرژی اتمی ادامه می‌یابدنماینده دائم ایران در سازمان‌های بین المللی در وین پیش‌تر با اشاره به برنامه «غیرشفاف» هسته‌ای عربستان گفته بود که ریاض «به‌رغم عضویت در پیمان منع گسترش سلاح هسته‌ای و امضای توافقنامه جامع پادمان دو جانبه با آژانس از پذیرش بازرسی‌های پادمانی آژانس سر باز می‌زند و اجازه ورود بازرسان را نمی‌دهد.»

نخست وزیر مقدونیه شمالی یونان را به همکاری با ترکیه دعوت کردنخست وزیر مقدونیه شمالی با بیان اینکه ترکیه دوست مشترک کشورش و یونان است، خواستار همکاری آتن با آنکارا شد. - خبرگزاری آناتولی

دیدار دبیر کل ناتو و وزیر خارجه عراق در بروکسلینس استولتنبرگ دبیر کل ناتو و فواد حسین وزیر امور خارجه عراق در بروکسل دیدار و همکاری نظامی و امنیتی را بررسی کردند. - خبرگزاری آناتولی

رئیس جمهور ترکیه و نخست وزیر بلغارستان و ایتالیا تلفنی گفتگو کردندرئیس جمهور ترکیه و نخست وزیر بلغارستان تلفنی گفتگو کردند رئیس جمهور ترکیه و جوزپه‌کونته، نخست وزیر ایتالیا در خصوص مناسبات دو جانبه و مسائل منطقه‌ای به تبادل نظر پرداخته‌اند

با وزیر بهداشت برای رفع محدودیت‌های سفر مذاکره می‌کنیموزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از تشکیل جلسه با وزیر بهداشت طی یک هفته آینده و برای رفع محدودیت‌های سفر خبر داد و گفت: اگر این محدودیت‌ها ادامه یابد، تمام سرمایه‌گذاری‌های گردشگری نابود می‌شود، فعالان گردشگری ورشکسته می‌شوند و دیگر قابلیت برگشت نخواهند داشت.