ترور کنشگر زن عراقی و خانواده‌اش در غرب بغداد

27/06/1399 04:46:00 ب.ظ

ترور کنشگر زن عراقی و خانواده‌اش در غرب بغداد العربية

به گزارش پلیس بغداد، شامگاه سه شنبه 15 سپتامبر شیلا دارا، داروساز، و پدر و مادرش به دست افراد شیلا دارا عضو یک خانواده سرشناس کرد بود که در تظاهرات اعتراضی علیه تشکیلات حکومتی عراق، مشارکت فعالانه داشت. به گفته پلیس بغداد، مهاجمان هنگام فرار از این خانه شماری از دارایی های با ارزش را سرقت کرده و با خود برده اند.

بنابر گزارش‌ها، گزارش پزشکی قانونی حاکی از آن است که مهاجمان به طرز فجیعی پدر و مادر شیلا دارا را با چاقو کشته و او را خفه کردند. پلیس بغداد تحقیقات در مورد این قتل‌ها را آغاز کرده اما به گفته یک عضو کمیسیون حقوق بشر عراق، به نظر می‌رسد که این قتل با انگیزه سیاسی صورت گرفته و هدف از آن ارعاب معترضان بوده است.

این عضو کمیسیون حقوق بشر عراق، نهادهای امنیتی عراق را به کوتاهی در حفاظت از کنش گران سیاسی متهم کرده است. شایان ذکر است که تا کنون شماری از فعالان مخالف ساختار کنونی حکومت عراق، به شیوه های مشابهی کشته شده اند و شیلا دارا آخرین قربانی این نوع خشونت‌ها، از چهره‌های شناخته شده در تجمع‌های اعتراضی در میدان تحریر عراق به حساب می آمد. headtopics.com

چندی پیش هم افراد مسلح ریحان یعقوب، از کنشگران معترض به تشکیلات سیاسی و فساد در عراق را با شلیک گلوله در شهر بصره به قتل رساندند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

برای نخستین بار، یک زن به عنوان مدیرعامل یکی‌ از بزرگترین بانک‌های آمریکا برگزیده شدبرای نخستین بار، یک زن به عنوان مدیرعامل یکی‌ از بزرگترین بانک‌های آمریکا برگزیده شد جین فریژر که در حال حاضر رئیس سیتی است و هدایت بانک جهانی مصرف‌کننده این گروه را نیز بر عهده دارد، از ماه فوریه آینده جانشین مایکل کوربات می‌شود.

شمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان به 9129 نفر رسید

کشورهای «ای3» ایران را به پایبندی کامل به برجام فراخواندندانگلستان، آلمان و فرانسه سه کشور اروپایی طرف برجام از تهران خواستند تا بر تعهدات خود در این زمینه پایبند باشد. - خبرگزاری آناتولی

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 38 هزار و 855 نفر رسیدوزارت بهداشت عمومی افغانستان از افزایش آمار مبتلایان کرونا در این کشور به 38 هزار و 855 نفر خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

واکنش‌ها به تشکیل «گروه ضربت» توسط سپاه پاسداران؛‌ به بهانه مقابله با اراذل، اما به قصد سرکوب معترضان به حکومتواکنش‌ها به تشکیل «گروه ضربت» توسط سپاه_پاسداران؛‌ به بهانه مقابله با اراذل، اما به قصد سرکوب معترضان به حکومت برخی کاربران در فضای مجازی هدف از تشکیل این گروه ضربت را «سرکوب معترضان» می‌دانند و می‌گویند برخورد با اراذل و اوباش بهانه است.

آیا زمان از سرگیری پروازهای مستقیم ایران به ترکیه باز هم به تعویق می‌افتد؟اما به نظر می‌رسد که همچنان بین از سرگیری پروازها در تاریخ‌های یک اکتبر یا یک نوامبر ابهام وجود دارد و حتی برخی این زمزمه‌ها را مطرح می‌کنند که تا آخر سال ۲۰۲۰ پرواز مستقیمی از ایران به ترکیه برقرار نخواهد شد.