نخست وزیر مقدونیه شمالی یونان را به همکاری با ترکیه دعوت کرد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نخست وزیر مقدونیه شمالی با بیان اینکه ترکیه دوست مشترک کشورش و یونان است، خواستار همکاری آتن با آنکارا شد. - خبرگزاری آناتولی

نخست وزیر مقدونیه شمالی با بیان اینکه ترکیه دوست مشترک کشورش و یونان است، خواستار همکاری آتن با آنکارا شد.زوران زائف، نخست وزیر مقدونیه شمالی که برای شرکت در کنفرانس «اکونومیست» در آتن، پایتخت یونان به سرمی‌برد در گفتگوی اختصاصی با روزنامه «تا نیا» در زمینه تنش در دریای مدیترانه با تاکید بر اهمیت روابط کشورهای منطقه گفت: باید عاقل باشیم. امیدوارم این تنش تکرار نشود. ترکیه همسایه شماست و دوست خوب ماست.

زائف با بیان این که از بازگشت کشتی اکتشافی اروچ رئیس به بندر آنتالیا حمایت می‌کند، گفت: منطقه بالکان و جنوب شرق اروپا خواهان دوستی و سیاست‌های مسالمت آمیز هستند. رئیس جمهور مقدونیه شمالی گفت: شهروندان‌مان نه در پی مشکلات بلکه خواهان افزایش سطح‌ همکاری‌ها هستند. در قرن بیست‌ویکم و در عصر انقلاب صنعتی 4.0 هستیم. بنابرین باید در مقابل غرب اروپا، آمریکا و چین متحد باشیم.

وی در پاسخ به سئوال این که آیا رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه هدف رهبری مسلمانان اروپا و بالکان‌ها را دارد، گفت: نخیر، شهروندان خواهان رهبرانی هستند که آن‌ها را مخاطب قرار می‌دهند. من از یک کشور چند ملتی می‌آیم 70 درص د از مردم کشورمان اتدکس و 25-26 درصد نیز مسلمان هستند و در کنار هم به خوبی زندگی می‌کنیم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بلومبرگ: فائز سراج، نخست وزیر لیبی استعفاء می‌دهدبلومبرگ روز سه‌شنبه ۱۵ سپتامبر نوشت که فائز سراج، نخست وزیر لیبی بزودی استعفاء خواهد داد اما تا مذاکرات ماه بعد در ژنو و تشکیل دولت جدید، بطور موقت در پست خود باقی می‌ماند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رئیس جمهور ترکیه و نخست وزیر بلغارستان و ایتالیا تلفنی گفتگو کردندرئیس جمهور ترکیه و نخست وزیر بلغارستان تلفنی گفتگو کردند رئیس جمهور ترکیه و جوزپه‌کونته، نخست وزیر ایتالیا در خصوص مناسبات دو جانبه و مسائل منطقه‌ای به تبادل نظر پرداخته‌اند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

یوشیهیده سوگا به عنوان نخست وزیر جدید ژاپن انتخاب شدرهبر جدید حزب حاکم لیبرال دموکرات ژاپن، در جلسه فوق‌العاده پارلمان این کشور به عنوان نخست‌وزیر انتخاب شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

با وزیر بهداشت برای رفع محدودیت‌های سفر مذاکره می‌کنیموزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از تشکیل جلسه با وزیر بهداشت طی یک هفته آینده و برای رفع محدودیت‌های سفر خبر داد و گفت: اگر این محدودیت‌ها ادامه یابد، تمام سرمایه‌گذاری‌های گردشگری نابود می‌شود، فعالان گردشگری ورشکسته می‌شوند و دیگر قابلیت برگشت نخواهند داشت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

عدالت ناکارآمد با انبوه پرونده‌ها و کمبود قاضی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ترامپ همزمان با جدال لفظی با مقام‌های محلی بر سر آتش‌سوزی‌ها به کالیفرنیا می‌رود - BBC News فارسیفرمانداران سه ایالت کالیفرنیا، واشنگتن و اورگان در آستانه سفر دونالد ترامپ به کرانه غربی او را به نادیده گرفتن نقش پدیده گرمایش زمین در آتش‌سوزی‌های گسترده این منطقه متهم کرده‌اند. آقای ترامپ سوءمدیریت در جنگل‌داری را علت اصلی این آتش‌سوزی‌ها دانسته و مقام‌های محلی را به این علت مقصر و ناتوان خوانده است. تاکنون ۳۵ نفر در جریان صدها آتش سوزی که در این مناطق روی داده کشته شده‌اند و بیش از ۲ میلیون هکتار از جنگل ها و مراتع هم طعمه آتش شده‌اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »