وزیران خارجه و دفاع آمریکا به کی‌یف سفر می‌کنند | DW | 24.04.2022

04/02/1401 10:35:00 ق.ظ

آنتونی بلینکن و لوید آستین، وزیران خارجه و دفاع آمریکا برای دیداربا رئیس جمهور اوکراین عازم کی‌یف می‌شوند. هم‌زمان شهر بندری اودسا مورد حمله موشکی روسیه قرار گرفت.

آنتونی بلینکن و لوید آستین، وزیران خارجه و دفاع آمریکا برای دیداربا رئیس جمهور اوکراین عازم کی‌یف می‌شوند. هم‌زمان شهر بندری اودسا مورد حمله موشکی روسیه قرار گرفت. مقامات آمریکایی در باره اهداف این سفر اظهار نظری نکردند.

زلنسکی اظهار امیدواری کرده است که آمریکا از تحویل تسلیحات آلمانی به اوکراین نیز حمایت کند. او خواستار آن شده که آلمانی‌‌ها آن چه را که دارند و استفاده نمی‌کنند، به اوکراین بدهند.

دو حزب"سبزها" و دموکرات آزاد (لیبرال‌ها) که شرکای ائتلاف دولتی هستند، برای تحویل تسلیحات بیشتر به اوکراین به اولاف شولتس، صدراعظم فشار می‌آورند. اف ام جی – ۱۴۸ جاولین، بلای جان تانک‌های روسی هلی‌کوپتر"Mi-17" و پهپاد انتحاری

پایان برتری هوایی با اف آی ام-۹۲ استینگر موشک ضد تانک NLAW خوردوهای زره‌پوش و کمک‌های دارویی ارسال استرالا ۲ انبار شده در آلمان هاموی، رادار و قایق‌های گشت‌زنی سلاح ضد تانک، مسلسل و فشنگ و غذای سربازی توپ، خمپاره و فشنگ headtopics.com

کمک‌های هلند دفاع ضد پهپاد

ادامه مطلب:
DW فارسی »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌ ویدیویی از سال نو بر مزار غزاله چلابی، یکی از کشته‌شدگان اعتراضات سراسری ایران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. در این ویدیو نزدیکان غزاله چلابی برای او گریه می‌کنند.'‎

1,583 Likes, 37 Comments - ‎BBC NEWS فارسی (@bbcpersian) on Instagram‎‎: '‌ ویدیویی از سال نو بر مزار غزاله چلابی، یکی از کشته‌...'‎ ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

زلنسکی فردا با وزرای خارجه و دفاع آمریکا در کی‌یف دیدار می‌کندرئیس‌جمهور اوکراین گفت که وی روز یکشنبه در کی‌یف با وزرای خارجه و دفاع آمریکا درباره تحویل گرفتن محموله‌های سلاح از واشنگتن گفت‌وگو می‌کند.

زلنسکی در کی‌یف با وزرای خارجه و دفاع آمریکا دیدار می‌کندولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، اعلام کرد که او روز یکشنبه در کی‌یف با وزرای خارجه و دفاع ایالات متحده دیدار می‌کند. پس از سقوط ماریوپل،‌ بابا بایدن تعویض پوشک بچه نازی‌اش را به وزرای امورخارجه و دفاع محول کرده!

زلنسکی: وزیران خارجه و دفاع آمریکا یکشنبه به کی‌یف سفر می‌کنند؛ خودداری وزارت‌خارجه آمریکا از اظهارنظر در...🔺زلنسکی: وزیران خارجه و دفاع آمریکا یکشنبه به کی‌یف سفر می‌کنند ▪️ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، روز شنبه اعلام کرد که آنتونی بلینکن و لوید آستین، وزیران خارجه و دفاع آمریکا، روز یکشنبه ۲۴ آوریل به کی‌یف می‌روند. ⬇️ بیشتر بخوانید:

وزارت خارجه آمریکا: توافق بر سر احیای برجام قطعی نیست | DW | 22.04.2022آمریکا می‌گوید پیشنهادهای خود برای احیای برجام را به تهران ارائه کرده اما رسیدن به توافق همچنان 'بسیار نامشخص' است. ظاهرا آمریکا برای حذف سپاه از فهرست سازمان‌های تروریستی شرط‌هایی گذاشته که ایران همچنان نمی‌پذیرد. خواهیم دید ،درنبرد 'اراده ها'...چه طرفی زانو خواهد زد...بی تردید آمریکا، بازنده همیشگی 'داستان' است.

دور جدید مذاکرات ایران و عربستان در بغداد برگزار شد؛ نشست وزرای خارجه «در آینده نزدیک»پایگاه خبری نور نیوز، نزدیک به شورای عالی امنیت ملی ایران، روز شنبه، سوم اردیبهشت‌ماه، از برگزاری دور پنجم گفت‌وگوها میان نمایندگان تهران و ریاض در بغداد خبر داد.

وزیر امور خارجه قرقیزستان برکنار شدرئیس‌جمهور قرقیزستان، وزیر امور خارجه را برکنار کرد. - خبرگزاری آناتولی