ترکیه حریم هوایی خود را به روی پروازهای روسیه به سوریه بست | DW | 24.04.2022

04/02/1401 09:07:00 ق.ظ

کشتی‌های جنگی روسیه اجازه عبور از تنگه بسفر را ندارند و اکنون ترکیه حریم هوایی خود را نیز به روی پرواز‌های روسیه به سوریه به مدت سه ماه بست. دبیر کل سازمان ملل پیش از سفر خود به روسیه و اوکراین به ترکیه می‌رود.

کشتی‌های جنگی روسیه اجازه عبور از تنگه بسفر را ندارند و اکنون ترکیه حریم هوایی خود را نیز به روی پرواز‌های روسیه به سوریه به مدت سه ماه بست. دبیر کل سازمان ملل پیش از سفر خود به روسیه و اوکراین به ترکیه می‌رود. به گفته چاووش اوغلو پوتین دستور داد که دیگر پروازی در این مسیر انجام نشود. "اشپیگل آنلاین" می‌نویسد این اقدام یکی از تندترین واکنش‌های ترکیه به جنگ تجاوزکارانه روسیه علیه اوکراین است.

امکان دیدار پوتین و زلنسکی در ترکیه

چاووش‌اوغلو گفته است که پوتین و زلنسکی توافق کرده‌اند در صورت پیشرفت مذاکرات صلح در ترکیه با یکدیگر دیدار کنند. او بدون اشاره به جزئیات بیشتر گفت، مسکو و کی‌یف در حال کار بر روی "پیش‌نویس بیانیه مشترک" هستند.

در این میان اعلام شده که آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، پیش از سفر هفته آینده خود به مسکو و کیف، به آنکارا سفر می‌کند. رئیس جمهور اوکراین اما از برنامه سفر گوترش انتقاد کرده و گفته است: «جنگ در اوکراین جریان دارد، هیچ جنازه‌ای در خیابان‌های مسکو وجود ندارد. منطقی است که گوترش ابتدا به اوکراین بیاید تا وضعیت مردم و عواقب اشغال را ببیند.» headtopics.com

رسانه 'ازاد'صهیونیست جهانی ؛ ترکیه حریم هوایی و آبی خودرا به عنوان یک کشور ناتو و به دستور آمریکا بر روی روسیه را بست ولی به حریم هوایی ،زمینی کشورهای همسایه تجاوز گرده و و سکوت رسانه های 'ازاد' ،کشورهای غربی و بشر دوستان متعهد به قوانین بین الملی همراهی اش کردن

انگلیس هم در تشویق این جنگ نقش داشت.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

StopHazaraGenocide in Afghanistan

ترکیه حریم هوایی خود را برای پروازهای روسیه به سوریه بستترکیه می‌گوید مجوز سه ماهه‌ پروازهای روسی به مقصد سوریه که به دولت سوریه داده بود، تمام شد و این کشور حریم هوایی خود را برای پروازهای نظامی و غیرنظامی روسیه به مقصد سوریه بسته است.

واکنش شورا به سفر خانواده قالیباف به ترکیهواکنش نایب رئیس شورای شهر تهران به سفر خانواده قالیباف به ترکیه: *جریان انقلاب فریب توطئه را نمی‌خورد *تعجب می‌کنیم که دختر وزیر قاچاق کالا می‌کرده اما معاون اول رئیس جمهور وقت چه دفاع جانانه‌ای از او می‌کند *چرا آن زمان این آقایان حساسیت نشان ندادند همین آقایان مگر پیگیر ویلاسازی غیر قانونی داماد جناب شمخانی و دختر وزیر آقای نعمت‌زاده نبودند و دست آخر هم توانستند حکم تخریب را بگیرند و حتی از طرف داماد دبیر شورای امنیت ملی تهدید به قتل شدند. قاليباف سیسمونی_گیت همه دست به ماله شدن الله اکبر سیسمونی_گیت پس طرح صیانت چرا اجرا نمیشه تا مسئولین جای ماله‌_کشی به کارا های ریا کارانه خودشون بپردازن ؟؟؟؟ سيسموني_گیت تا کی میخواید بگید کار دشمنه ؟؟؟ ریدمال هاتون رو که رو میشه بگید توطئه هستش؟

هشدار سازمان ملل نسبت به «جنایت جنگی» روسیه در اوکراینسازمان ملل هشدار داد که روسیه در حال بمباران بی‌وقفه مناطق غیرنظامی در اوکراین، کشتار غیرنظامیان، تخریب زیرساخت‌های غیرنظامی بوده و چنین اقداماتی می‌تواند یک 'جنایت جنگی' باشد. - خبرگزاری آناتولی

تحریم گاز روسیه به ضرر اقتصاد آلمان و اروپاست- اخبار اقتصاد جهان - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimآلمان: تحریم گاز روسیه به ضرر اروپاست صدراعظم آلمان: تحریم ناگهانی گاز روسیه به سرعت برای اوکراین صلح به ارمغان نمی‌آورد این برای کشور ما و برای کل اروپا عواقب جدی خواهد داشت برای آلمان مهم است که از یک بحران اقتصادی جدی اجتناب کند

اروپا و آمریکا درباره تضعیف یا دور زدن تحریم‌های روسیه به چین هشدار دادنداستفانو سانینو، دبیرکل سرویس اقدام خارجی اروپا و وندی شرمن، معاون وزیر خارجه آمریکا، طی بیانیه مشترکی تهاجم نظامی روسیه به اوکراین را مسئول پیامدهای «منفی»

حمله موشکی روسیه به بندر اودسا در جنوب اوکراین با ۵ کشته | DW | 23.04.2022به گفته دولت اوکراین در حمله موشکی روسیه به بندر اودسا دست‌کم پنج نفر از جمله یک نوزاد کشته و ۱۸ نفر مجروح شدند. حمله نیروهای روسی به شرق اوکراین به شدت ادامه دارد و تخلیه غیرنظامیان از بندرماریوپل بار دیگر ناکام ماند. چگونه می توان به اوکراین رفت برای جنگ با روسیه متجاوز؟ تو یمن چند کودک با بمب‌های شما کشته شد؟ دولت اوکراین؟!!!!