وزیر دفاع آمریکا: نقض برجام توسط تهران شگفت‌آور نیست

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 7 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 6%
  • Publisher: 59%

«من از این که ایران اعلام کرد برجام را نقض می‌کند، شگفت زده نشدم. آنها قبلا هم چنین کاری کرده بودند. آنها سالهاست که معاهدۀ منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای را نقض می‌کنند، بنابراین جای تعجب ندارد.»

ایران اخبار, ایران سرفصلها

مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا روز شنبه تایید کرد که از کاهش تعهدات برجامی تهران و افزایش ذخیره اورانیوم ایران «متعجب نشده» است.

تهران روز شنبه اعلام کرد که می‌تواند با گرفتن فاصله‌ای بیشتر از توافق هسته‌ای، درصد غنی‌سازی اورانیوم را به بالای ۲۰ برساند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رویترز: ایران برای نقض بیشتر برجام آماده می‌شودرویترز: ایران برای نقض بیشتر برجام آماده می‌شود حسن روحانی ، رئیس جمهوری اسلامی، می‌گوید ایران مشغول آماده شدن برای نقض بیشتر توافق اتمی موسوم به برجام است و به کشورهای اروپایی گفت دو ماه دیگر هم منتظر می‌ماند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا ایران را به پایبندی به برجام فراخواندسخنگوی کمیسیون اتحادیه اروپا از اقدامات ایران درباره کاهش تعهدات برجام ابراز نگرانی کرده و تهران را به پایبندی به تعهداتش فراخواند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

باید زنجیر برجام را از پای توسعه هسته‌ای باز کردروزنامه‌_خوانی ۱۶ شهریور آرمان ملی: واقعیتی به نام انتخابی و انتصابی کیهان:باید زنجیر برجام را از پای توسعه هسته‌ای باز کرد جهان صنعت: گام‌های ایران تا کجا ادامه پیدا می‌کند؟ مستقل:لاریجانی‌ها دیگر سوخته‌اند همدلی:کارناوالی شدن عزاداری بیشتر بخوانید:
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

امام حسین(ع) هیچگاه از دشمن رفع تحریم را تقاضا نکرد/ دنیای غرب با تعامل کلاهبردارانه با ما رفتار می‌کند/ می‌خواهند ما را در تعهدات لعنتی برجام نگه دارند/ کاری می‌کنند که رهبری در مقابل عمل انجام شده قرار گیردخطیب نماز جمعه حرم رضوی گفت: ۱۶ ماه است که آمریکا از برجام خارج شده و شما کل مراوده اروپا را ببینید و تحلیل کنید. روزی که آمریکا می‌خواست از برجام برود گفت اگر کاری می‌کنید که ایران در تعطیلی غنی سازی بماند، من بروم بیرون و‌ آنها به آمریکا قول دادند. اروپا و آمریکا دو جریان نیست و یک جریان است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

همکاری ایران و اروپا در چارچوب برجام تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟یکی از ساکنان پایتخت در واکنش به خروج تدریجی ایران از توافق هسته ای وین چنین می گوید: «وقتی آنها (غربی ها) پای حرفشان نمی ایستند ما هم نباید به آنها اعتماد کنیم و از آنها تبعیت کنیم. ما باید کار خودمان را جلو ببریم هر چند که فکر می کنم این یک بازی سیاسی است.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بریتانیا از برنامه ایران برای کاستن از تعهداتش در برجام ابراز نگرانی عمیق کردبریتانیا از برنامه ایران برای کاستن از تعهداتش در برجام ابراز نگرانی عمیق کرد دولت بریتانیا روز پنجشنبه ۱۴ شهریور از برنامه ایران برای برداشتن یک گام دیگر در جهت کاستن تعهدات خود در توافق هسته‌ای ۱۳۹۴ با قدرت‌های جهانی، ابراز ناامیدی و نگرانی عمیق کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »