امام حسین(ع) هیچگاه از دشمن رفع تحریم را تقاضا نکرد/ دنیای غرب با تعامل کلاهبردارانه با ما رفتار می‌کند/ می‌خواهند ما را در تعهدات لعنتی برجام نگه دارند/ کاری می‌کنند که رهبری در مقابل عمل انجام شده قرار گیرد

06/09/2019 02:11:00 ب.ظ

حجت‌الاسلام علم‌الهدی در خطبه دوم نماز جمعه حرم رضوی: امام حسین(ع) هیچگاه از دشمن رفع تحریم را تقاضا نکرد/ دنیای غرب با تعامل کلاهبردارانه با ما رفتار می‌کند/ می‌خواهند ما را در تعهدات لعنتی برجام نگه دارند

مشهد مقدس, نماز جمعه

حجت‌الاسلام علم‌الهدی در خطبه دوم نماز جمعه حرم رضوی: امام حسین(ع) هیچگاه از دشمن رفع تحریم را تقاضا نکرد/ دنیای غرب با تعامل کلاهبردارانه با ما رفتار می‌کند/ می‌خواهند ما را در تعهدات لعنتی برجام نگه دارند

خطیب نماز جمعه حرم رضوی گفت: ۱۶ ماه است که آمریکا از برجام خارج شده و شما کل مراوده اروپا را ببینید و تحلیل کنید. روزی که آمریکا می‌خواست از برجام برود گفت اگر کاری می‌کنید که ایران در تعطیلی غنی سازی بماند، من بروم بیرون و‌ آنها به آمریکا قول دادند. اروپا و آمریکا دو جریان نیست و یک جریان است.

وی ادامه داد: اولین برخورد دشمن با امام حسین (ع) تحریم اقتصادی بود؛ آب را بر امام حسین و یارانش بستند. این نوعی تحریم اقتصادی و در وضعیت فشار بود. در آن زمان جور دیگری نمی شد امام را تحریم اقتصادی کرد و آنچه به طور روزمره احتیاج داشتند آب بود. این تحریم با تحریم آمریکا علیه ما شیعیان قابل تطبیق است. 

وی افزود: واکنش وجود مبارک سیدالشهدا(ع) علیه این تحریم اقتصادی چه بود؟ از روزی که آب بسته شد یک افرادی از طرف عمر سعد رفت و آمد داشتند و سخنانی رد و بدل می شد اما هیچگاه امام حسین(ع) از دشمن رفع تحریم را تقاضا نکرد. هیچ کجا سید الشهدا(ع) این اظهار را نکرد که اگر اظهار می‌کرد دشمن متوجه می‌شد که سید الشهدا(ع) در مضیقه قرار گرفتند و فشار را بیشتر می‌کرد. حضرت برای اینکه دشمن این احساس را نکند یک بار در هیچ کجا به دشمن نگفت که رفع تحریم کنید. 

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

سیزدهمین روز اعتراضات در ایران؛ بازداشت خبرنگاری که مراسم خاکسپاری مهسا امینی را گزارش کرده بود

همزمان با تداوم اعتراضات خیابانی، شمار افراد و صاحبان کسب و کاری که به شیوه‌های مختلف از جمله از مسیر لینکدین آمادگی خود را برای برگزاری اعتصابی سراسری اعلام می‌کنند نیز رو به افزایش است ادامه مطلب >>

مراقب «عطرهای فرانسوی» باشیم که قرار است بوی «تعفن جنایات آمریکا» را کتمان کندسردار جلالی با تاکید بر اینکه آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و نباید اسیر توطئه‌هایی شویم که سعی دارند ایران را از مسیر خروج تدریجی از برجام منحرف سازند، افزود: باید مراقب عطرهای فرانسوی باشیم که قرار است بوی تعفن جنایات آمریکا را کتمان کند.

دانشجوی فلسطینی که از ورود به آمریکا منع شده بود، سرانجام وارد کشور شدبخش انگلیسی صدای آمریکا - یک دانشجوی فلسطینی که چند روز پیش از آغاز کلاس های درس در دانشگاه هاروارد، از ورود او به ایالات متحده جلوگیری شده بود، اکنون وارد آمریکا شده است.\r\n «اسماعیل عجاوی» دوشنبه در

آمریکا: سعودی حق دارد که در برابر حملات موشکی‌ حوثی‌ها از خود دفاع کندمارک اسپر وزیر دفاع آمریكا، روز جمعه 6 سپتامبر در یک کنفرانس خبری به خبرنگاران گفت، شبه نظامیان حوثی

آنچه که آلمانی‌ها را در سال ۲۰۱۹ بیش ‌از همه ترسانده است | DW | 06.09.2019هراس را پدیده‌‌ای ریشه‌دار در آلمانی‌ها می‌دانند؛ ملتی که دو جنگ جهانی‌، آوارگی، جدایی و دیوار برلین را تجربه کرده است. ترس‌های آلمانی‌ها از چیست و از سال ۱۹۹۲ میلادی به این طرف چه تغییری کرده است؟

پمپئو: اولین بار است که چنین اقدامی را علیه یک نهاد دولتی به کار می‌گیریمپمپئو: پاداش ۱۵ میلیون دلاری برای هرگونه اطلاعاتی که باعث اختلال در سازوکار مالی سپاه پاسداران ایران شود، در نظر گرفته است. اولین بار است که ایالات متحده چنین اقدامی را علیه یک نهاد دولتی دیگر به دلیل دست داشتن در فعالیت‌های تروریستی اتخاذ کرده است

تیرباران یک خانواده در لغمان که بدلیل خصومت خانوادگی از ننگرهار فرار کرده بودندمنابع امنیتی افغانستان چهارشنبه 4 سپتامبر 2019 از تیرباران یک خانواده پنج نفری از سوی افراد مسلح در

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حجت‌الاسلام سیداحمد علم‌الهدی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته حرم رضوی گفت: فردا جمعه اول ماه محرم الحرام و اولین روزی است که آب را بر خیمه‌های سیدالشهدا(ع) بستند.به گزارش ایلنا، سردار غلامرضا جلالی با اشاره به  رد رشوه میلیونی آمریکایی‌ها از سوی ناخدای کشتی آدریان دریا گفت: آمریکایی که برای برخی غرب‌زده‌ها اوج اخلاق و تمدن بشری است از هیچ اقدام غیراخلاقی برای تضییع حقوق ملت آزاده ایران دریغ نمی کند.بخش انگلیسی صدای آمریکا - یک دانشجوی فلسطینی که چند روز پیش از آغاز کلاس های درس در دانشگاه هاروارد، از ورود او به ایالات متحده جلوگیری شده بود، اکنون وارد آمریکا شده است.هر روز جنایات متعددی را در یمن مرتکب می‌شوند.

مساله‌ای که ما بر تابلوی انقلاب کربلا داریم مساله‌ای است که در همه موقعیت‌ها و جریان‌ها در عرصه‌های سیاسی ما موضوعش موجود است و ما به خوبی می‌تواینم راهبرد را از قیام کسب کنیم.  وی ادامه داد: اولین برخورد دشمن با امام حسین (ع) تحریم اقتصادی بود؛ آب را بر امام حسین و یارانش بستند. سردار جلالی با تاکید بر اینکه دوران قلدری آمریکا و دزدی دریایی به سر آمده است؛ خاطرنشان کرد: زور آمریکا آنقدرها هم که در گوش ما خوانده‌اند پرزور نیست که اگر بود امروز آدریان دریا بیخ گوش فلسطین اشغالی پرسه نمی‌زد. این نوعی تحریم اقتصادی و در وضعیت فشار بود. او در لبنان زندگی کرده است. در آن زمان جور دیگری نمی شد امام را تحریم اقتصادی کرد و آنچه به طور روزمره احتیاج داشتند آب بود.. این تحریم با تحریم آمریکا علیه ما شیعیان قابل تطبیق است.» سعودی ضمن «انتقاد از عدم پاسخ مثبت به فراخوان سابقش برای توقف تنش‌ها و انجام گفت‌وگو»، مجددا بر «مفاد بیانیه‌های سابق خود که همزمان با آغاز بحران صادر شده و خواهان عقب‌نشینی طرف‌های درگیر از پادگان‌ها، مقرهای موسسات نظامی و غیرنظامی متعلق به دولت قانونی شده بود»، تاکید کرد.

  وی افزود: واکنش وجود مبارک سیدالشهدا(ع) علیه این تحریم اقتصادی چه بود؟ از روزی که آب بسته شد یک افرادی از طرف عمر سعد رفت و آمد داشتند و سخنانی رد و بدل می شد اما هیچگاه امام حسین(ع) از دشمن رفع تحریم را تقاضا نکرد. یک سازمان مردم‌نهاد غیردولتی که هزینه تحصیلی عجاوی را تقبل کرده، گفته است که سفارت آمریکا در بیروت پرونده او را بازبینی و بار دیگر برای او روادید صادر کرد. هیچ کجا سید الشهدا(ع) این اظهار را نکرد که اگر اظهار می‌کرد دشمن متوجه می‌شد که سید الشهدا(ع) در مضیقه قرار گرفتند و فشار را بیشتر می‌کرد. حضرت برای اینکه دشمن این احساس را نکند یک بار در هیچ کجا به دشمن نگفت که رفع تحریم کنید.  نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: امام حسین (ع) اگر جایی هم اظهار عطش می‌کرد نه اینکه از دشمن بخواهد تحریم را بردارد بلکه می‌خواست تابلویی را بالا ببرد و بگوید در برابر این ظلم تا تا کجا پیش می‌رود. اینکه قنداقه علی اصغر را در دست گرفت و جلوی سپاه دشمن آمد و گفت فرزندم از تشنگی مانند گوشت روی آتش شده برای این نبود که رفع تحریم شود؛ برای این بود که مقاومتش را نشان دهد..

یعنی مردم در مقاومت در ترحیم تا اینجا ایستادم که بچه شیرخواره مثل گوشت تفت دیده شده است. یعنی کار به جایی رسیده که بچه شیرخواره از آب نخوردن مثل گوشت تفت دیده شود. این برای اعلام مقاومت در برابر تحریم بود.  وی ادامه داد: در مقابل این فضیه امام چه کرد؟ چگونه می توان بچه سربریده را به آغوش مادر بازگرداند؟ ایشان گفت برای من گوارا است که خدا این منظره را می‌بیند. این را خدا می‌بیند که من در مقاومت در برابر تحریم تا کجا ایستادم.

  علم الهدی گفت: برادران آیا این فقط روضه و اشک است یا سرمشق است؟ این راهبرد و درس است. وجود سید الشهدا(ع) در برابر تحریم آب دست روی دست نگذاشت و به وسیله برخی اصحاب از شط فرات آب تهیه کردند. دوم اینکه آب را جیره‌بندی کردند تا مصرفش محدود شود. این راهبرد امام حسین در برابر تحریم اقتصادی دشمن برای امروز ما است که رهبری با عنوان اقتصاد مقاومتی ارائه دادند. وی ادامه داد: راهبرد رهبری درس کربلا است.

عزیزان ما در عرصه مقابله با تحریم اقتصادی راهبرد امام حسین(ع) را عملی کنند. همانطوری که رهبری به عنوان حجت ولی خدا نسخه اقتصاد مقاومتی را دادند؛ ما همان نسخه را اجرا کنیم. نگذاریم دشمن هر روز یک کلک بزند و سفر پیاپی و ۱۰۰ دقیقه حرف زدن؛ چهارسال است که دنیای غرب با تعامل کلاهبرداری با ما رفتار می کنند و ما هی ذلیلانه بایستیم. این با کدام معیار حسینی بودن ما درست در می آید.   این عضو خبرگان رهبری گفت: ۱۶ ماه است که آمریکا از برجام خارج شده و شما کل مراوده اروپا را ببینید و تحلیل کنید.

روزی که آمریکا می‌خواست از برجام برود گفت اگر کاری می‌کنید که ایران در تعطیلی غنی سازی بماند، من بروم بیرون و‌ آنها به آمریکا قول دادند. اروپا و آمریکا دو جریان نیست و یک جریان است. ما را با اس پی وی معطل کردند و حالا بحث اینستکس را مطرح کردند. حالا گفتند ۱۵ میلیارد می‌گذاریم و دیروز وزیر دارایی فرانسه رفته ببیند آمریکا موافق است یا مخالف. دنیای ارتباطات است.

بحث کلک زنی است. می‌خواهند ما را در تعهدات لعنتی برجام نگه دارند.  وی افزود: کاری می‌کنند که رهبری در مقابل عمل انجام شده قرار گیرد که هر وقت خواست مقابله کند توپ مشکلات را به زمین ایشان بیندازند و مردم را در مقابل رهبری قرار دهند. .