وزیر دفاع ایالات متحده با همتای مغولستانی خود دیدار کرد

17/05/1398 11:33 ق.ظ

مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده، با همتای خود در مغولستان دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش رویترز، اسپر پیش از آغاز این دیدار گفت که او مشتاق است به بررسی «راه‌های برقراری اتحادی قوی‌تر میان دو کشور

مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده، با همتای خود در مغولستان دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش رویترز، اسپر پیش از آغاز این دیدار گفت که او مشتاق است به بررسی «راه‌های برقراری اتحادی قوی‌تر میان دو کشور کمیته قضایی مجلس نمایندگان دادخواستی را به دادگاه فدرال ارائه کرده و خواستار حضور دونالد مک‌گان، مشاور حقوقی پیشین کاخ سفید، برای ادای شهادت در این کمیته شده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، کمیته قضایی مجلس نمایندگان در لایحه ارائه شده به دادگاه، آورده است که برای تصمیم‌گیری درباره استیضاح احتمالی پرزیدنت ترامپ براساس گزارش رابرت مولر، نیاز به شهادت مک‌گان دارد.

در این لایحه آمده است که مک‌گان «کلیدی‌ترین شاهد این پرونده، پس از شخص رئیس جمهوری است که در متن اتفاق‌هایی قرار داشته که تمرکز کمیته قضایی روی آن‌ها است.» مجلس نمایندگان پیشتر هم مک‌گان را برای ادای شهادت احضار کرده بود، اما او با دستور پرزیدنت ترامپ از حضور در مجلس نمایندگان و ادای شهادت خودداری کرده بود.

کاخ سفید پیشتر از کارکنان خود خواسته بود که احضاریه‌های مجلس نمایندگان را نادیده بگیرند، با تحقیقات کنگره همکاری نکرده و از ارائه اسناد و مدارک خودداری کنند. مک‌گان از جمله نزدیکان پرزیدنت ترامپ است که با رابرت مولر همکاری می‌کرد و نام او ۶۵ بار در گزارش ۴۴۸ صفحه‌ای رابرت مولر ذکر شده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

دیدار اردوغان با وزیر خارجه ازبکستانرئیس جمهور ترکیه با وزیر امور خارجه ازبکستان دیدار کرد. - خبرگزاری آناتولی

هشدار وزیر دفاع آمریکا به ترکیه: مانع ورود یک‌جانبه به خاک سوریه می‌شویمساعاتی پیش از هشدار آقای اسپر به آنکارا، وزیر امور خارجه ترکیه از واشنگتن خواسته بود تا به حمایت از کردهای سوریه پایان دهد.

ضمن توجه به روسیه و چین، وزیر دفاع آمریکا در سفری کم‌سابقه از مغولستان بازدید می‌کندوزیر دفاع ایالات متحده قرار است روز پنجشنبه ۱۷ مرداد و در سفری کم‌سابقه به مغولستان، با مقام‌های ارشد این کشور دیدار و گفت‌وگو کند. به گزارش رویترز، این سفر در حالی است که پنتاگون برای پیشبرد استرات رفته چنگیز خان مغول رو هم با خودش همراه کنه

دیدار مدال‌آوران المپیادهای علمی و اعضای تیم ملی والیبال جوانان با رهبر انقلاب + عکسمدال‌آوران المپیادهای علمی و اعضای تیم ملی والیبال جوانان با رهبر انقلاب دیدار کردند.

باهنر:دیدار ظریف با سناتور آمریکایی مخفیانه نبوده استباهنر: *نظام ما خوشبختانه موفق است *مردم از نظام در کلان راضی هستند *مسئله حصر دارد کمرنگ می‌شود *عده‌ای از مقوله حصر نان می‌خورند *دیدار ظریف با سناتور آمریکایی مخفیانه نبوده است *آمریکا از غلط‌‌هایی که کرده پشیمان می‌شود مردیکه بی هنر گوه خورد شش جمله چرند! فقط اونجاش ک حصر داره کمرنگ میشه! خوب آره دیگه مخصوصا موهاشون هی کمرنگ میشه تا تو قبر که باز هی کمرنگ تر میشه ... بالاخره خودش محو میشه.😝 وای از خدعه و کثافت اسلامیتون! خف شه شو . اشتغال . یهنی خفه شو آشغال

تا زمان امام زمان نباید از اصل عدم کفایت رئیس‌جمهور استفاده کنیم/ ظریف مخفیانه با سناتور آمریکایی دیدار نکرد/ از برجام دفاع می‌کنمعضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مجلس دهم نقطه مقابل اصلاح‌طلبان نبود. البته اصلاح طلبان می‌توانند بگویند دست ما نبوده اما مطمئنا نمی‌توانند بگویند دست اصولگراها بوده است.

کمیته قضایی مجلس نمایندگان برای احضار مک‌گان به دادگاه شکایت کرد

کمیته قضایی مجلس نمایندگان دادخواستی را به دادگاه فدرال ارائه کرده و خواستار حضور دونالد مک‌گان، مشاور حقوقی پیشین کاخ سفید، برای ادای شهادت در این کمیته شده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، کمیته قضایی مجلس نمایندگان در لایحه ارائه شده به دادگاه، آورده است که برای تصمیم‌گیری درباره استیضاح احتمالی پرزیدنت ترامپ براساس گزارش رابرت مولر، نیاز به شهادت مک‌گان دارد.

در این لایحه آمده است که مک‌گان «کلیدی‌ترین شاهد این پرونده، پس از شخص رئیس جمهوری است که در متن اتفاق‌هایی قرار داشته که تمرکز کمیته قضایی روی آن‌ها است.»

مجلس نمایندگان پیشتر هم مک‌گان را برای ادای شهادت احضار کرده بود، اما او با دستور پرزیدنت ترامپ از حضور در مجلس نمایندگان و ادای شهادت خودداری کرده بود.

کاخ سفید پیشتر از کارکنان خود خواسته بود که احضاریه‌های مجلس نمایندگان را نادیده بگیرند، با تحقیقات کنگره همکاری نکرده و از ارائه اسناد و مدارک خودداری کنند.

مک‌گان از جمله نزدیکان پرزیدنت ترامپ است که با رابرت مولر همکاری می‌کرد و نام او ۶۵ بار در گزارش ۴۴۸ صفحه‌ای رابرت مولر ذکر شده است.

براساس گزارش مولر، مک‌گان یکی از معدود چهره‌های حلقه ترامپ است که وقتی رئیس جمهوری از او می خواهد به دو سال تحقیقات مولر پایان بدهد، رئیس خود را به چالش می کشد.

از جمله در گزارش مولر آمده است که در شب ۱۷ ژوئن سال ۲۰۱۷ (۲۷ خرداد ۱۳۹۶) پرزیدنت ترامپ با مک‌گان تماس گرفته و از او می‌خواهد در تماس با وزارت دادگستری، اعلام کند که رابرت مولر به دلیل تضاد منافع باید از سمت خود برکنار شود. مک‌گان از اجرای این دستور سرپیچی کرد.

ندلر پیشتر گفته بود که این کمیته می‌خواهد از مک‌گان درباره مواردی بپرسد که «رئیس جمهور دست به اقدامی زده یا دستوری صادر کرده که ممکن است به عنوان جرم - از جمله مانع تراشی در برابر اجرای عدالت - محسوب شود.»

دو کمیته مجلس نمایندگان - که در اختیار دموکرات‌ها است - پیشتر رابرت مولر را به این مجلس احضار کرده بود. مولر در طی حضور در دو کمیته قضایی و اطلاعات مجلس نمایندگان، اعلام کرد که گزارش او پرزیدنت ترامپ را از اتهام «مانع‌تراشی در اجرای عدالت» تبرئه نکرده است.

بازپرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ ایالات متحده همچنین گفته بود که به نظر او می‌توان یک رئیس جمهوری را پس از پایان دوره، به اتهام مانع‌تراشی در اجرای عدالت محاکمه کرد.

با این حال مولر در طی شهادت‌های خود در دو کمیته مجلس نمایندگان، سخنی بیش از آن‌چه که در گزارش نوشته بود، نگفت.

در حال حاضر نیمی از نمایندگان دموکرات عضو مجلس نمایندگان خواستار به جریان افتادن استیضاح پرزیدنت ترامپ هستند. با این حال چهره‌های موثر دموکرات‌ها، از جمله نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان، هنوز حاضر به همراهی با حامیان استیضاح نیست.

مجلس نمایندگان تاکنون سه بار برای آغاز روند استیضاح احتمالی پرزیدنت دونالد ترامپ رای‌گیری کرده است، اما تاکنون آرای لازم را در این زمینه کسب نکرده است.