وزیر دفاع آمریکا: ما به دنبال جنگ نیستیم اما برای خاتمه دادن به آن آماده‌ایم

18/10/1398 12:21 ق.ظ

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا گفته ایالات متحده به دنبال آغاز جنگ با ایران نیست اما آماده پایان دادن به آن است. او از ایران دعوت کرده که برای کاهش تنش با آمریکا گفتگو کند. آقای اسپر در مورد شواهد منجر به صدور قتل هدفمند قاسم سلیمانی هم گفته که شواهد مستدل و محکمی در این رابطه وجود دارد.

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا گفته ایالات متحده به دنبال آغاز جنگ با ایران نیست اما آماده پایان دادن به آن است. او از ایران دعوت کرده که برای کاهش تنش با آمریکا گفتگو کند. آقای اسپر در مورد شواهد منجر به صدور قتل هدفمند قاسم سلیمانی هم گفته که شواهد مستدل و محکمی در این رابطه وجود دارد. او گفته آمریکا خواستار کاهش تنش است و از تهران می خواهد که برای پیدا کردن راه کاهش تنش‌ها با آمریکا گفتگو کند. پیشنهادی که تقریبا تمامی ناظران تحولات چند روز اخیر آن را پس از کشته شدن قاسم سلیمانی"منتفی" خوانده‌اند.

او گفته آمریکا خواستار کاهش تنش است و از تهران می خواهد که برای پیدا کردن راه کاهش تنش‌ها با آمریکا گفتگو کند. پیشنهادی که تقریبا تمامی ناظران تحولات چند روز اخیر آن را پس از کشته شدن قاسم سلیمانی"منتفی" خوانده‌اند.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

Whats end war? خفه تاریخ چند سال گذشته ثابت کرده کی جنگ را ختم میکند درِ کونتو بذار میخی گه خوری نظامیان عاقل آمریکایی دیگر خود را درگیر رفتار نابخردانه و احمقانه ترامپ قمارباز نخواهند کرد و به ماجراجویی های مقامات کاخ سفید وارد نخواهند شد؟!!! زر زیادی نزن مردی بیا خاور میانه سربازاتون در عراق از ترس سرعا نامه دادن عراق که ما داریم میریم بعد شما ها بهشون فشار آوردین که نه باید بمونین که در جواب بهتون گفتن اگه راست میگین خودت بیا اینجا جلو موشکایه ایران بایست چرا مارو جلو میفرستی .همشون دارن فرار میکنند با هر وسیله ای

وزیر دفاع ایالات متحده:‌ آمریکا به اماکن فرهنگی ایران حمله نخواهد کردمارک_اسپر، وزیر دفاع آمریکا، تاکید کرد که ارتش آمریکا هرگز با حمله به اماکن فرهنگی ایران، قوانین جنگ‌های مسلحانه را نقض نخواهد کرد.اسپر در پاسخ به این که آیا آمریکا به اماکن_فرهنگی حمله خواهد کرد یا نه گفت:‌ «ما از قوانین جنگ‌های مسلحانه پیروی می‌کنیم.»

وزیر خارجه آمریکا با همتای کویتی خود و معاون وزیر دفاع عربستان گفت‌وگو کرد🔺وزیر خارجه آمریکا با همتای کویتی خود و معاون وزیر دفاع عربستان گفت‌وگو کرد ⚡️معاون وزیر دفاع عربستان که در راس هیئتی سعودی وارد آمریکا شده است، با مایک پمپئو، وزیرخارجه ایالات متحده دیدار کرد. مایک پمپئو با شیخ صباح همتای کویتی خود نیز گفت‌وگو کرد. اونایی که ۴ روزه تهدید میکنن و پرچم قرمز هوا میکنن آمریکاییها ب ۵۲ هوا کردن براتون اونم ۶ تا و کلی سرباز شما بهتره فکر بخشش باشید که عاقاتون تا چن وقت دیگه میگه لذتی که در بخشش هست در انتقام نیست نوکر هایش را دور خودش جمع کرده؟ که چی؟ کویت و عربستان را هم از لوث وجود نیروهای بزدل و تروریست آمریکا و خانواده های جیره خوار پاک خواهیم کرد. انتقام_سخت_در_راه_است.

وزیر دفاع آمریکا: قصد خروج از عراق را نداریموزیر دفاع آمریکا نامه منتشر شده در رسانه‌ها درباره خروج نیروهای آمریکایی از عراق را غیر صحیح دانست و اعلام کرد: 'واشنگتن هیچ برنامه‌ای برای خروج از عراق ندارد. در حال بررسی نامه مذکور هستیم' .

وزیر دفاع آمریکا: گزارش‌ها درباره خروج نیروها از عراق «غیر دقیق» استدر پی انتشار نامه‌ای که نشان می‌داد ائتلاف به رهبری آمریکا برای «احترام به تصمیم پارلمان عراق» نیروهای خود را از این کشور خارج خواهد کرد، وزیر دفاع ایالات متحده گزارش‌های درز کرده را «غیردقیق» خواند. غیر دقیق خواندش مثل تکذیب گرون شدن تو ایرانه:)) برنده اول و تنها برنده اين خروج حكومت اخوندي و گروهاي نيابتيش در عراق هستند. اين به معني واگذاري كامل عراق به حكومت ايران هست. يك خطاي بزرگ استراتژيك كه خطر بزرگي براي خاورميانه و همه دنيا خواهد بود. سياست درست حمايت تمام عيار از مردم عراق و اخراج گروههاي نيابتي ايران ميباشد یک لحظه فکر کردم که عراق به یکی از استانهای ایران تبدیل شده .

وزیر دفاع آمریکا خبر تصمیم خروج نیروهای آمریکایی از عراق را تکذیب کردمارک اسپر وزیر دفاع آمریکا بامداد روز سه شنبه 7 ژانویه اعلام کرد، خبر نامه امضا شده توسط ژنرال IraniansDetestSoleimani بعد از انتقام_سخت حتما تایید میکنه قاسم_سليماني_شهيد ghasem_soleimani IraniansDetestSoleimani جان مادرت پاشید برید ،فردا یهو اینا هم یکیتونو موقع بازدید از پایگاهتون میزنن شر میشه ، حالا خر بیارو باقالی بارکن

استعفای رئیس دفتر وزیر دفاع آمریکاشبکه خبری فاکس نیوز از استعفای رئیس دفتر مارک اسپر،‌ وزیر دفاع آمریکا خبر داد. دارن دونبال سوراخ موش میگردن

آقای اسپر که ظهر سه‌شنبه، هفتم ژانویه، با شبکه خبری سی‌ان‌ان مصاحبه می‌کرد گفت:"من خطاب به متحدانمان، شرکایمان و رژیم ایران می‌گویم که ایالات متحده به دنبال آغاز جنگ نیست اما برای پایان دادن به آن آمادگی دارد."

او گفته آمریکا خواستار کاهش تنش است و از تهران می خواهد که برای پیدا کردن راه کاهش تنش‌ها با آمریکا گفتگو کند. پیشنهادی که تقریبا تمامی ناظران تحولات چند روز اخیر آن را پس از کشته شدن قاسم سلیمانی"منتفی" خوانده‌اند.

آقای اسپر که در چند روز گذشته بارها از سوی رسانه‌ها در مورد مدارک و گزارش های اطلاعاتی منجر به صدور دستور قتل هدفمند قاسم سلیمانی با سوالات متعدد روبرو شده به سی‌ان‌ان گفته:"شواهد در این باره بسیار محکم بود... یک فرمانده سازمان تروریستی به دیدار یک فرمانده سازمان تروریستی دیگری در بغداد رفته بود تا با هم حملاتی را علیه نیروهای آمریکایی، دیپلمات‌ها و اماکن ما هماهنگ کنند و ما آنها را در میانه ارتکاب این کار از میدان نبرد حذف کردیم."