دفاع ترامپ از هدف گرفتن سلیمانی: او یک 'هیولا' بود

08/01/2020 01:11:00 ق.ظ

دفاع ترامپ از هدف گرفتن سلیمانی: او یک 'هیولا' بود

دفاع ترامپ از هدف گرفتن سلیمانی: او یک 'هیولا' بود

رئیس جمهور آمریکا قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران را یک 'هیولا' خوانده و گفته است که کشتن او جان خیلی ها را نجات داده است. او همچنین تهدید قبلی خود برای هدف گرفتن مراکز فرهنگی ایران در صورت بروز درگیری نظامی را پس گرفت.

تازه ترین اظهارات آقای ترامپرئیس جمهور آمریکا قویا از حمله جمعه دفاع کرد:"او یک هیولا بود. و دیگر نیست چون مرده. او برای حمله ای بزرگ و شدید علیه ما برنامه ریزی می کرد. فکر نمی کنم کسی بتواند در این مورد اعتراض کند."آقای ترامپ گفت که قاسم سلیمانی"با رهبر حزب الله سفر می کرد" و"کشتن او جان خیلی ها را نجات داد."

او به ابومهدی مهندس فرمانده گروه کتائب حزب الله عراق اشاره داشت که در حمله جمعه در کنار آقای سلیمانی و چند نفر دیگر کشته شد.او که قبلا قول داده بود در صورت اقدام تلافی جویانه ایران"به شدت و سرعت" به ۵۲ نقطه در این کشور از جمله مراکز فرهنگی ایران حمله کند، در مورد"مراکز فرهنگی" هم صحبت کرد.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

احمق ابوبكر بغدادي رو گفت هيولا نفهم اون هیولا بیشتر شبیه خودته برو به آینه نگاه کن به ترامپ بگید بره گوهش رو بخوره وگرنه میایم خودمون بهش میخورونیم Bismillah if you're an opponent realDonaldTrump غلط کردی هیولا تو هستی که انگار ریدنت روی زمین حروم زاده بی شرف بهت بگن سگ صفت در حق سگ نامردی کردن است بخواد اسم سگ رو خراب کنی

هیولا تویی جاکش خودش فرشته هست!! اشتباه گفت باید میگفت هشت پای بلندپرواز خفه شو حرامزاده،که نطفه ات تو قمارخانه ها بسته شده ... هیولا مامانته انسانهای قدرتمند همه تبدیل به هیولا میشوند،لیکن سلیمانی از جنس انسانها نبود او الهی بود وپرکشید ورفت ودنیای هیولاها را به خودشون واگذار کرد!

ظریف: زمانی پاسخ آمریکا را خواهیم داد که حداکثر درد را احساس کندوزیر امور خارجه ایران اعلام کرد این کشور انتقام خود را در زمان و مکانی خواهد گرفت که آمریکا بیشترین درد را احساس کند. - خبرگزاری آناتولی خبر_فوری I ظریف: آمریکا برای حضور در شورای امنیت سازمان ملل ویزا صادر نکرد.

ای ترامپ قمارباز !!! سایه شهید سلیمانی ، لحظه به لحظه تو و دیگر مقامات تروریست دولت جنایتکارت را برای انتقام تعقیب می کند و تو را گریزی از آن نیست؟!!! خودش یک وحشی است که احدی قائل به احترام نیست. تازه شروع شد ، حرامزاده ها دنبال سوراخ موش باشيد انتقامی_سخت زديم ، الله اكبر ، الله اكبر انتقام_سخت ايراني حرف ميزنه و عمل ميكنه انتقام گرفته شد

انتقام گرفته شد جااااانم فداااي رهبر فارس/ برخی منابع خبر از شلیک موشک‌های بالستیک ایرانی به سمت پایگاه عین‌الاسد در عراق که محل استقرار نیروهای آمریکایی است، می‌دهند. سوسک هم آدم رو هیولا میبینه We are all monsters ..that's why GOD created KARMA.... تو خودت ي كثافتي اشغال زنا زاده قمار باز بيشرف خفه شو احمق تا هفته ديگر وقت داري تابوت بسازي واينكار را بكن چون سربازانت حتما تابوت ميخاهند

دبیرکل سازمان ملل: تنش را تمام کنید، خاورمیانه تحمل جنگ دیگری را ندارد«تنش‌های ژئوپولیتکی در بالاترین سطح خود در سدهٔ حاضرند و این آشفتگی در حال افزایش است.» اینو از قبل باید به شیطان بزرگ میگفت انتقام_سخت باشه گوگولی حرص نخور شما

پس تو با این تفاسیر دیو هستی این حرف شبیه حرفای قاتلای روانی نیست؟ هیولا تویی فعلا منتظر باش تا بعدا بفهمی هیولا چیه ترامپ بترس از خشم یک ملت دلسوخته داری با جونت بازی میکنی... Soleimani IraniansloveSoleiman قاسم_سیلمانی چقدر این روزها من از بی بی سی فارسی حالم ب هم میخوره. مزخرف تر از سرویس خبری شما وحود نداره. بی بی سی انگلیسی اصلا مثل شما مشمئز کننده نیست. عوق!

هیولا تویی مادر جنده، مادرت جندت با چه حرومزاده ای بدتر از خودت خوابیده که تورو پس انداخته HardRevenge Fire And Blood فقط این را احمق‌ها باور ندارند.

شهادت سردار قاسم سلیمانی نتیجه نیت و عمل خالص او بودشهردار تهران در مراسم تشییع پیکر سردار شهید سلیمانی گفت: سردار قاسم سلیمانی نتیجه ۵۰ سال تلاش، تجربه، مجاهدت و غیره را دید و مسئولان نیز باید این مسیر را تعقیب کنند. pirouzhanachi درمسلخ عشق جز نکو را نکشند روبه صفتان زشت خو را نکشند! pirouzhanachi وی افزود :« کاش ما هم داشتیم!!!»

هیولا اون زنه هیکل پروتزیته مادر جنده هیولا توییه که با نامردی بخاطر منافع شخصی کار رو به اینجا رسوندی،حالا هم اگه حرف نزنی هیچکس فکر نمیکنه لالی، یا نه فهمیدم کونت میخارع ترامپ هم حتما فرشته هستش😂 هیولا خودشه و هفت جد و آبادش خداوندا شکر بیکران به درگاهت که دشمنان دین و بندگانت را چنان خوار کردی که همچون کودکان و ابلهان سخن میگویند در حالی که وانمود میکنند قدرتمند هستند..تاریخ پر از وقایعی است که در عین داشتن قدرت ظاهری به امر خدا خوار و ذلیل شدند

برای امثال تو هیولاست realDonaldTrump هیولا تو و تمام خاندان بی رگت هستند که نطفه و ریشه تان نجس تر از هر حرامی در کائنات است

قطر: هرگز حمایت‌های ترکیه را فراموش نخواهیم کردوزیر امور خارجه قطر ضمن قدردانی از حمایت‌های آنکارا از دوحه گفت ما هرگز این کمک‌ها و حمایت‌ها را فراموش نکرده و همیشه در کنار ترکیه خواهیم بود. - خبرگزاری آناتولی

آمریکا اقدام حزب حاکم ونزوئلا در تصاحب مجمع ملی را محکوم کردانتصاب رئیس جدید برای مجمع ملی ونزوئلا پس از آن ممکن شد که نیروهای امنیتی و نیروهای ضدشورش تحت حمایت نیکلاس مادورو از ورود نمایندگان مخالف حتی رهبر آنها یعنی خوان گوایدو به داخل مجمع ملی جلوگیری کردند؛ آنهم در روزی که قرار بود انتخابات داخلی برای تعیین رئیس آن برگزار شود.

باران کمی آتش را در استرالیا فرو نشاند اما بحران تمام نشدهدر بخش‌هایی از استرالیای سوخته در آتش، باران باریده و دمای هوا کمتر شده اما مقامات هشدار می‌دهند که شعله‌های آتش بزودی زبانه خواهند کشید. در همین حال اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا ۱/۴ میلیارد دلار به بازسازی مناطق ویران در دو سال آینده اختصاص داد.

عزاداری برای قاسیم سلیمانی در کرمان تازه ترین اظهارات آقای ترامپ رئیس جمهور آمریکا قویا از حمله جمعه دفاع کرد:"او یک هیولا بود.وزیر امور خارجه ایران اعلام کرد این کشور انتقام خود را در زمان و مکانی خواهد گرفت که آمریکا بیشترین درد را احساس کند.وی با اشاره به کشته شدن قاسم سلیمانی، فرماندهٔ بلندپایهٔ ایرانی، افزود: «گرماگرم تنش‌ها هرچه بیشتر کشورها را به گرفتن تصمیم‌های پیش‌بینی‌ناپذیر وا می‌دارد که با پیامدهای پیش‌بینی‌ناپذیر و خطر بالای محاسبات نادرست همراه است.به گزارش ایلنا، پیروز حناچی صبح امروز در حاشیه مراسم تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی گفت: حاج قاسم سلیمانی برای مردم کار می‌کرد و مردم اعم از شیعه، سنی، مسیحی و غیرمسلمان نتیجه کار او را دیدند.

و دیگر نیست چون مرده. او برای حمله ای بزرگ و شدید علیه ما برنامه ریزی می کرد.01. فکر نمی کنم کسی بتواند در این مورد اعتراض کند.» وی در پایان ابراز امیدواری کرد که سال ۲۰۲۰ سالی بسیار بهتر از سال ۲۰۱۹ میلادی باشد." آقای ترامپ گفت که قاسم سلیمانی"با رهبر حزب الله سفر می کرد" و"کشتن او جان خیلی ها را نجات داد. وزیر امورخارجه ایران با بیان اینکه"مسیری که آمریکا برای خود و منطقه در پیش گرفته است مسیر ناامنی، جنگ و خونریزی است" ادامه داد: اما ایران به عنوان صدای واحدی دارد که صلح و آرامش برای منطقه است." او به ابومهدی مهندس فرمانده گروه کتائب حزب الله عراق اشاره داشت که در حمله جمعه در کنار آقای سلیمانی و چند نفر دیگر کشته شد. وی اظهار کرد: مطمئن باشید که خداوند از آنها انتقام می‌گیرد و شما جوانان شاید به یاد نداشته باشید که در یک زمانی صدام تهران را موشک‌باران می‌کرد، اما بچه‌های انقلاب چند موشک را مهندسی معکوس کرده و پایه صنایع موشکی ایران را گذاشتند و این موشک به بانک مرکزی عراق برخورد کرد و معادلات جنگ را تغییر داد و مطمئن باشید خداوندی که این صحنه را چیده حتما بعد از آن نیز تدبیر دارد.

او که قبلا قول داده بود در صورت اقدام تلافی جویانه ایران"به شدت و سرعت" به ۵۲ نقطه در این کشور از جمله مراکز فرهنگی ایران حمله کند، در مورد"مراکز فرهنگی" هم صحبت کرد. به دلیل نگرش و رفتار ایالات متحده آمریکا و دنباله روان آن، جنگ که به عنوان یک استثنا در روابط بین الملل شناخته شده، متأسفانه به یک هنجار و قاعده در منطقه تبدیل شده است. سازمان ملل متحد و حتی بعضی از دستیاران ارشد او پذیرفتند که این کار ناقض قوانینی بین المللی خواهد بود که آمریکا امضا کرده، و سایرین چنین کاری را جنایت جنگی دانستند. آقای ترامپ گفت که"براساس قوانین مختلف" آمریکا نباید مراکز فرهنگی را هدف بگیرد:"می دانید، اگر قانون چنین می گوید، من مایلم از آن اطاعت کنم." ظریف افزود: متأسفانه این اختلال شناختی و سوء محاسبات صرفا به ایالات متحده منحصر نمی‌­باشد و برخی متحدین و همفکران منطقه­‌ای آن نیز به دلیل وابستگی مطلق به بیگانگان و خرید مشروعیت و امنیت از خارج، همین مسیر غلط و فاجعه بار را در پیش گرفته‌­اند، مسیری که به شکاف­ها و نبردهایی انجامیده است که امروز بیش از هر زمان دیگری قابل مشاهده است: از نبرد هنجارها گرفته تا برخورد راهبردها ." با این حال او اضافه کرد:"اما فکرش را بکنید. آنها مردم ما را می کشند، منفجرشان می کنند و آن وقت ما باید در قبال مراکز فرهنگی آنها درست رفتار کنیم. البته روشن است در این مسیر همراهی همه همسایگان و گام­های روشن از سوی همگان ضروری است.

خیلی خوب. قبول می کنم. باور ما، امنیت برای همه است. ولی این را بگویم که اگر ایران کاری که نباید بکند تبعاتش را خواهد دید." او در مورد عراق گفت که مایل است در مقطعی نیروهای آمریکایی را خارج کند اما"الان وقت مناسبی نیست." آقای ترامپ در مورد یکی دیگری از تهدیدهای قبلی اش - اینکه شدیدترین تحریم ها را در صورت وادار شدن نیروهای آمریکایی به خروج از عراق بر این کشور اعمال خواهد کرد - گفت او تنها در صورتی چنین خواهد کرد که با آمریکا محترمانه رفتار نشود.

ناتو و آمریکا گفته اند که نیروهایشان را به دلیل نگرانی از حملات تلافی جویانه در عراق جابجا می کنند. .