وزیر دفاع آمریکا: قصد خروج از عراق را نداریم

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزیر دفاع آمریکا نامه منتشر شده در رسانه‌ها درباره خروج نیروهای آمریکایی از عراق را غیر صحیح دانست و اعلام کرد: 'واشنگتن هیچ برنامه‌ای برای خروج از عراق ندارد. در حال بررسی نامه مذکور هستیم' .

Kasım İleri,Halil Silahşör |مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا پس از دیدار با مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده در جمع خبرنگاران در پنتاگون نامه منتشر شده در رسانه‌ها درباره خروج نیروهای آمریکایی از عراق را غیر صحیح دانست و اعلام کرد:"واشنگتن هیچ برنامه‌ای برای خروج از عراق ندارد. در حال بررسی نامه مذکور هستیم" .

وی افزود:"هیچ تصمیمی برای خروج نیروهای آمریکایی از عراق اتخاذ نشده وهیچ طرحی در حال حاصر برای چنین تصمیمی وجود ندارد". وزیر دفاع آمریکا در ادامه اضافه کرد:"نامه‌ای که در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده را پیگیری و بررسی می کنیم. ما سربازان خود را در منطقه مجدداً مستقر می كنیم. چیزی دیگری فراتر از آن نیست، من این نامه را یک بار خوانده ام. نمی توانم در مورد حقیقت نامه چیزی به شما بگویم، اما می توانم به شما بگویم این نامه با تصامیم کنونی ما مطابقت ندارد".

گفتنی است پیش از این برخی رسانه‌ها گزارش داده بودند که ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا روز دوشنبه در نامه‌ای به دولت عراق اعلام کرده که نیروهای خود را طی روزها و هفته‌های آینده از این کشور خارج می‌کند. دفتر مطبوعاتی پارلمان عراق یکشنبه ‌5 ژوئیه طی بیانیه‌ای اعلام کرد: نشست نمایندگان با عادل عبدالمهدی به منظور بررسی حضور نظامی آمریکا در عراق برگزار شد. این نمایندگان در پایان این جلسه طرح اجبار نظامیان ایالات متحده آمریکا برای خروج از عراق را تصویب کردند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر دفاع آمریکا: گزارش‌ها درباره خروج نیروها از عراق «غیر دقیق» استدر پی انتشار نامه‌ای که نشان می‌داد ائتلاف به رهبری آمریکا برای «احترام به تصمیم پارلمان عراق» نیروهای خود را از این کشور خارج خواهد کرد، وزیر دفاع ایالات متحده گزارش‌های درز کرده را «غیردقیق» خواند. غیر دقیق خواندش مثل تکذیب گرون شدن تو ایرانه:)) برنده اول و تنها برنده اين خروج حكومت اخوندي و گروهاي نيابتيش در عراق هستند. اين به معني واگذاري كامل عراق به حكومت ايران هست. يك خطاي بزرگ استراتژيك كه خطر بزرگي براي خاورميانه و همه دنيا خواهد بود. سياست درست حمايت تمام عيار از مردم عراق و اخراج گروههاي نيابتي ايران ميباشد یک لحظه فکر کردم که عراق به یکی از استانهای ایران تبدیل شده .
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

وزیر دفاع آمریکا خبر تصمیم خروج نیروهای آمریکایی از عراق را تکذیب کردمارک اسپر وزیر دفاع آمریکا بامداد روز سه شنبه 7 ژانویه اعلام کرد، خبر نامه امضا شده توسط ژنرال IraniansDetestSoleimani بعد از انتقام_سخت حتما تایید میکنه قاسم_سليماني_شهيد ghasem_soleimani IraniansDetestSoleimani جان مادرت پاشید برید ،فردا یهو اینا هم یکیتونو موقع بازدید از پایگاهتون میزنن شر میشه ، حالا خر بیارو باقالی بارکن
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

استعفای رئیس دفتر وزیر دفاع آمریکاشبکه خبری فاکس نیوز از استعفای رئیس دفتر مارک اسپر،‌ وزیر دفاع آمریکا خبر داد. دارن دونبال سوراخ موش میگردن
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ایران حق دفاع مشروع دارد، اما مکانیسمی نداریم که آمریکا را وادار به پاسخگویی کندتهران-ایرناپلاس- گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی از سوی نیروهای آمریکایی را نقض قوانین بین‌المللی خواند. اما ایران در مقابله با این ترور چه اقدام حقوقی و قانونی می‌تواند انجام دهد و چگونه باید از تروریسم دولتی آمریکا شکایت کند؟ 🤫🤫🤫🤫🤐🤐🤐 وزیره خارجه اقدام کرده که الان نتیجش این شده التماس سازش دارن بعصیا ننگ بر شما برجام cftFATF
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

گفت‌وگوی وزرای دفاع ترکیه و آمریکا پیرامون تحولات عراق
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دیدار وزیر دفاع ترکیه با رئیس ستاد مشترک ارتش قطروزیر دفاع ترکیه با رئیس ستاد مشترک ارتش قطر در آنکارا دیدار کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »