وزیر پیشین مهاجرت دانمارک در آستانه دادگاه استیضاح از عضویت در حزبش استعفا کرد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

خانم استویبرگ متهم است که در دوران تصدی مقام وزارت و در اقدامی غیرقانونی، دستور جدایی زوج‌های پناهجویی را داده است که از سوریه به این کشور آمده بودند.

استعفای او پس از یک اختلاف طولانی با رهبری این حزب چپگرا عملی شد. خانم استویبرگ پیش از این از مقام معاونت این حزب نیز استعفا داده بود و بنابراین از این به بعد به عنوان فردی که وابسته به هیچ حزبی نیست در پارلمان دانمارک حاضر خواهد شد.

خانم استویبرگ روز پنج‌شنبه در مصاحبه‌ای اعلام کرد که اتخاذ این تصمیم، برای او کار «بی نهایت دشواری» بوده، اما راه دیگری وجود نداشته است. او همچنین اعلام کرد که حزب ونستر «با سرعت بالایی از ارزش‌های او در موضوع مهاجرت دور می‌شود.» اما المان-‌جنسن، رهبر این حزب در واکنش به این سخنان اعلام کرد که اگرچه این حزب خواستار یک سیاست مهاجرتی سخت است اما به این موضوع نیز توجه دارد که در کنار کنترل هجوم مهاجران، به ارزش‌های دانمارک نیز احترام گذاشته شود.

دو روز پیش از این، اکثریت نمایندگان پارلمان دانمارک از جمله اعضای حزب ونستر، رای به محاکمه وزیر پیشین به دلیل سوء استفاده از مقام خود دادند. به این ترتیب به تخلفات خانم استویبرگ در آنچه «دادگاه استیضاح» خوانده می‌شود، رسیدگی خواهد شد. پیش از این آخرین بار در سال ۱۹۹۵ میلادی بود که چنین دادگاهی برای رسیدگی به تخلفات یکی از وزیران دانمارک تشکیل شد. در کل تاریخ این کشور نیز تا کنون در مجموع به ۵ پرونده در این دادگاه رسیدگی شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مشاور پیشین کمپین تولید واکسن کرونا در آمریکا در پی اتهام آزار جنسی اخراج شدمنصف السلاوی یکی از مشاوران ارشدی بود که در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ با کمپین راه اندازی شده از سوی دولت او برای تولید واکسن کرونا همکاری داشت.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

وزیر علوم ایران: ۹۰۰ استاد دانشگاه در یک سال مهاجرت کرده‌اند | DW | 16.03.2021به گفته منصور غلامی، ۹۰۰ تن از استادانی که «وضعیت علمی خوبی» دارند در سال ۱۳۹۸ ایران را ترک کرده‌اند. به اعتقاد وزیر علوم، فرار مغزها از جمهوری اسلامی دو دلیل دارد. پس باید شاشید به این مملکت متأسفانه ایرانیها در خاک خودشون هم غریب هستن.ایرانیهای اصیل بیشترشون مهاجرت کردن..ایرانی ۱۴۰۰ ساله که مورد لعنت خداوند قرار گرفته.این واقعیت رو زمانی درک کردم که قصد ازدواج با چند ایرانی اصیل رو داشتم که با تهدیدات جمهوری اسلامی به سرانجام نرسید. وضعیت علمی خوب مثل این اساتید ایرلندی؟😄👇
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

بحران سیاسی در برزیل؛ بعد از وزیر خارجه، وزیر دفاع این کشور هم کناره‌گیری کرد♦️ بحران سیاسی در برزیل؛ بعد از وزیر خارجه، وزیر دفاع این کشور هم کناره‌گیری کرد ▪️ وزیر خارجه برزیل و دفاع این کشور از سمت خود کناره گیری کردند. یک هفته پیش نیز وزیر بهداشت این کشور از سمت خود کناره‌گیری کرده بود.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

وزیر خارجه آمریکا در دیدار با وزیر خارجه اوکراین از اقدامات تنش‌زای روسیه انتقاد کردوزیر خارجه آمریکا در دیدار با وزیر خارجه اوکراین از اقدامات تنش‌زای روسیه انتقاد کرد آقای بلینکن همچنین با انتشار توئیتی در این رابطه،‌ بر تداوم پشتیبانی آمریکا از اوکراین «در برابر تجاوزهای مستمر روسیه در دونباس و کریمه» تأکید کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

پیام تسلیت وزیر دفاع آذربایجان در پی شهادت خلبان هواپیمای ساقط شده در قونیه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »