بحران سیاسی در برزیل؛ بعد از وزیر خارجه، وزیر دفاع این کشور هم کناره‌گیری کرد

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

♦️ بحران سیاسی در برزیل؛ بعد از وزیر خارجه، وزیر دفاع این کشور هم کناره‌گیری کرد ▪️ وزیر خارجه برزیل و دفاع این کشور از سمت خود کناره گیری کردند. یک هفته پیش نیز وزیر بهداشت این کشور از سمت خود کناره‌گیری کرده بود.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

دو وزیر کلیدی کابینه دولت ژائیر بولسونارو رئيس جمهوری برزیل از سمت خود کناره‌گیری کردند.

ابتدا «ارنستو آرائوجو» وزیر خارجه برزیل عصر دوشنبه ۹ فروردین از سمت خود کناره‌گیری کرد. خبرگزاری فرانسه نوشت، او که از نزدیکان رئيس جمهوری راست‌گرای برزیل است به دلیل انتقادات اخیرش از چین و ناتوانی در تامین واکسن کرونا از سمت خود کناره گیری کرده است.بامداد سه‌شنبه ۱۰ فروردین نیز، «فرناندو آزودو» وزیر دفاع برزیل از سمت خود کناره گیری کرد. آقای آزودو ۶۷ ساله، یک نظامی سابق است که از زمان روی کار آمدن بولسونارو به دولت او پیوسته بود.

خبرگزاری فرانسه نوشت کناره‌گیری دو وزیر در یک روز، یک بحران جدید برای رئيس جمهوری برزیل است که در هفته‌های اخیر برای نحوه مقابله با کرونا تحت فشار بوده است. یک هفته پیش نیز وزیر بهداشت این کشور از سمت خود کناره‌گیری کرد تا برزیل در یکسال اخیر چهار وزیر بهداشت به خود دیده باشد. برزیل جزو آسیب‌پذیرترین کشورها در بحران کرونا بوده و بیش از ۱۲ میلیون مبتلا و ۳۱۴ هزار مرگ بر اثر این بیماری را ثبت کرده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر تجارت ترکیه: صادرات کشور از دوره پیش از شروع کرونا نیز بیشتر شده استوزیر تجارت ترکیه: صادرات کشور از دوره پیش از شروع کرونا نیز بیشتر شده است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

گزارش جدید بانک مرکزی از ابعاد بحران اقتصادی سال ۹۹ قابل اعتماد است؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

عددنما| چقدر از مساحت ایران تحت تاثیر بحران خشکسالی است؟براساس گزارش اخیر مجله نیچر، 77 درصد مساحت کل کشور تحت‌تأثیر بحران برداشت بی‌رویه آب قرار دارد. این شرایط اگر به‌سرعت متوقف نشود می‌تواند عواقب گسترده‌ای ایجاد کند و امنیت اجتماعی، اقتصادی و زیست‌محیطی و حتی امنیت غذایی کل ایران را با چالش جدی مواجه کند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

خروج یک‌جانبه آمریکا از برجام ریشه اصلی بحران هسته‌ای ایران استسخنگوی وزارت خارجه چین: خروج یک‌جانبه آمریکا از برجام ریشه اصلی بحران هسته‌ای ایران است چین پدرخوانده جمهوری اسلامی تولید ویروس چینی کلی ادم را کشت برای رئ نیاوردن ترامپ نه_به_جمهوری_اسلامی
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزیر خارجه سعودى: ثبات اردن از پایه‌‌های رونق منطقه استشاهزاده فیصل بن فرحان بن عبدالله، وزیر امور خارجه سعودی، صبح روز یکشنبه، تأیید کرد که پادشاهی سعودی بخاطر رفع شبهه از خودشان در اولین لحظه از ملک عبدالله حمایت کردند هر جا رو سعودی بهم میریزه همین حرف رو میزنه مشخص شد که دست سعودی تو کار کودتا بوده .موضع گیری برعکس عمل، عادت ال سعود هست.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »