وزارت دادگستری آمریکا برای جان بولتون بر سر کتابش پرونده تشکیل داد - BBC News فارسی

26/06/1399 05:20:00 ق.ظ

وزارت دادگستری آمریکا برای جان بولتون بر سر کتابش پرونده تشکیل داد

تحقیقات درباره احتمال افشای اسرار محرمانه دولتی در کتاب جان بولتون، مشاور امنیت ملی پیشین رئیس جمهوری‌ آمریکا، شروع شده است. کتاب مورد بحث، درباره خاطرات آقای بولتون از دوره کاری‌اش در کاخ سفید است. آقای بولتون اتهام‌های وارد شده به خود را رد می‌کند. ده ادعای مهمی که جان بولتون در مورد ترامپ مطرح کرده کتاب آقای بولتون تصویری از رئیس جمهوری‌ آمریکا ارائه می‌کند که از واقعیات ژئوپولتیک غافل است و تصمیم‌هایش صرفا مبتنی بر انتخاب مجدد خود است.

زمانی که این کتاب منتشر شد، آقای ترامپ تاکید داشت که می‌خواهد آقای بولتون محاکمه شود. آقای ترامپ، مشاور پیشین خود را «بی‌نهایت نالایق» و «دروغگو» خوانده بود. آقای بولتون هفده ماه برای رئیس جمهوری آمریکا کار می‌کرد. موقع ترک کاخ سفید، رئیس جمهوری آمریکا مدعی بود که او را اخراج کرده اما آقای بولتون می‌گفت که خود استعفا کرده است.

ناشر و نویسنده کتاب می‌گویند که پیش از انتشار، این کتاب را برای بررسی به کاخ سفید داده بودند. اما دولت می‌گوید که پیش از پایان یافتن بررسی‌های دولتی، آقای بولتون کتاب را منتشر کرده است. وکیل آقای ترامپ در بیانیه‌ای گفته که موکلش هیچ اتهامی مبنی بر اقدام نامناسب و مستوجب پی‌گرد قانونی را نمی‌پذیرد. در همین بیانیه گفته شده که آقای بولتون با تحقیقات همراهی می‌کند. headtopics.com

بعضی از ادعاهای مطرح شده در کتاب آقای بولتون مربوط به گفت‌وگوهای دونفره او با رئیس جمهوری آمریکاست و خیلی قابل اثبات نیست.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

آمریکا شکایت ایران درباره نقض عهدنامه مودت را ردکرد/ نمایندگان ایران از شکواییه دفاع خواهند کردآمریکا شکایت ایران درباره نقض عهدنامه مودت را ردکرد/ نمایندگان ایران از شکواییه دفاع خواهند کرد نماینده آمریکا در دیوان بین‌المللی دادگستری با رد شکایت ایران در خصوص نقض عهدنامه مودت، ایران را تهدیدی برای واشنگتن خواند

اظهار شگفتی آفریقای جنوبی از ادعای ضد ایرانی درباره طرح ترور سفیر آمریکااظهار شگفتی آفریقای جنوبی از ادعای ضد ایرانی درباره طرح ترور سفیر آمریکا سخنگوی وزارت امور خارجه آفریقای جنوبی از ادعای مطرح شده در یک رسانه آمریکایی علیه ایران اظهار شگفتی و بی اطلاعی کرد.

گفت‌وگوی تلفنی وزرای خارجه ترکیه و آمریکا درباره مدیترانه‌شرقیوزیر خارجه ترکیه در تماس تلفنی با همتای آمریکایی خود آخرین تحولات مدیترانه‌شرقی و مسئله قبرس را مورد بحث و گفتگو قرار داد. - خبرگزاری آناتولی

پولیتیکو: طرح ایران برای کشتن سفیر آمریکا در آفریقای جنوبی

انتخابات آمریکا: نظر چین در مورد بایدن و ترامپ چیست؟ - BBC News فارسیمعمولا برای رأی دهندگان آمریکایی، همایش های رسمی نمایندگان دو حزب دموکرات و جمهوریخواه فرصتی است برای این که با عقاید رئیس جمهور بعدی در باره سیاست داخلی کشورشان آشنا شوند.

آمریکا ادله و شکایت ایران را در لاهه به چالش می‌کشدانتظار می‌رود که وکلای آمریکا در این جلسات صلاحیت بالاترین دادگاه سازمان ملل متحد را برای رسیدگی به شکایت ایران از آمریکا که به دنبال اعمال دوباره تحریم‌های واشنگتن علیه تهران ثبت شده است، زیر سؤال ببرند.