آمریکا ادله و شکایت ایران را در لاهه به چالش می‌کشد

24/06/1399 04:52:00 ب.ظ

آمریکا ادله و شکایت ایران را در لاهه به چالش می‌کشد بیشتر بخوانید🔽

انتظار می‌رود که وکلای آمریکا در این جلسات صلاحیت بالاترین دادگاه سازمان ملل متحد را برای رسیدگی به شکایت ایران از آمریکا که به دنبال اعمال دوباره تحریم‌های واشنگتن علیه تهران ثبت شده است، زیر سؤال ببرند. دور جدید رسیدگی به پرونده شکایت ایران از آمریکا در دیوان بین‌المللی دادگستری از امروز، دوشنبه ۱۴ سپتامبر در شهر لاهه هلند آغاز شد.

وزارت خارجه ایران با ثبت دادخواستی در ديوان بين‌المللی دادگستری در سال ۲۰۱۸، از آمریکا به دلیل «اعمال مجدد تحريم‌های یكجانبه اقتصادی و تشدید اقدام‌های محدودكننده عليه دولت، ملت و شركت‌های ايرانی و مغايرت آنها با برخی مفاد عهدنامه مودت ميان دو كشور در سال ۱۹۵۵» شکایت کرده بود.

به گزارش تارنمای رسمی سازمان ملل متحد، دیوان بین المللی دادگستری از امروز تا ۲۱ سپتامبر، جلسات استماع عمومی خویش را راجع به «ایرادات مقدماتی» آمریکا برگزار می‌کند. این جلسات به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت ویدئو کنفرانس برگزار می‌شود.

انتظار می‌رود که وکلای آمریکا در این جلسات، صلاحیت بالاترین دادگاه سازمان ملل متحد را برای رسیدگی به شکایت ایران از آمریکا که به دنبال اعمال دوباره تحریم‌های واشنگتن علیه تهران ثبت شده است، زیر سؤال برده و آن را به چالش بکشند. headtopics.com

محسن محبی، نماینده ایران JERRY LAMPEN/AFP پیش از این آمریکا در اعتراض به این دادگاه، لايحه مكتوبی از ايرادات خود را نزد ديوان بین‌المللی دادگستری ثبت كرده و معتقد بود که این ديوان، صلاحيت پرداختن به موضوع را ندارد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

رسیدگی به شکایت ایران از آمریکا در دادگاه لاهه ادامه می‌یابدتهران – ایرنا – دیوان بین‌المللی دادگستری خبر داد که در ادامه روند رسیدگی به شکایت ایران از آمریکا به اتهام نقض پیمان مودت، مخالفت مقدماتی واشنگتن با شکایت یاد شده از فردا (دوشنبه 24 شهریور) بررسی خواهد شد.

صد سالگی روابط ایران و سوئیس، محرم اسرار ایران و آمریکا

جامعه بین‌المللی رژیم ایران را به خاطر اعدام نوید افکاری، قهرمان کشتی، به شدت محکوم کرد🔺جامعه بین‌المللی رژیم ایران را به خاطر اعدام نوید_افکاری، قهرمان کشتی، به شدت محکوم کرد ⚡️واکنش‌های بین‌المللی به اجرای حکم اعدام نوید افکاری،‌ ورزشکار ایرانی، توسط رژیم ایران همچنان ادامه دارد و این اقدام با محکومیت گسترده جهانی رو‌به‌رو شده است.

وزیر خارجه آمریکا گزارش‌های خلاف واقع تلویزیون ایران درباره حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر را محکوم کرد🔺وزیر خارجه آمریکا گزارش‌های خلاف واقع تلویزیون ایران درباره حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر را محکوم کرد ⚡️وزیر خارجه آمریکا پخش گزارش‌های خلاف واقع تلویزیون حکومتی ایران درباره حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر و طرح تئوری‌ توطئه در این ارتباط را به شدت محکوم کرد.

وزیر خارجه آمریکا اعدام نوید افکاری توسط رژیم ایران را یک اقدام «خبیثانه و ظالمانه» خواندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

پولیتیکو: طرح ایران برای کشتن سفیر آمریکا در آفریقای جنوبی