وزارت بهداشت: سرایت‌ کرونا ۹ برابر شده است

21/05/1399 11:40 ق.ظ

در حالی که معاون کل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران از افزایش ۹ برابری سرایت‌پذیری ویروس کرونا در موج جدید شیوع خبر می‌دهد، رییس آزمایشگاه ویروس‌شناسی بیمارستان مسیح دانشوری می‌گوید هنوز موج اول بیماری در کشور مهار نشده است

در حالی که معاون کل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران از افزایش ۹ برابری سرایت‌پذیری ویروس کرونا در موج جدید شیوع خبر می‌دهد، رییس آزمایشگاه ویرو ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت،‌ سه‌شنبه ۲۱ مرداد در یک گفت‌وگوی تلویزیونی گفت: «با توجه به مشکلات اقتصادی، هیچ‌وقت شرایط سفت و سختی در کشور ایجاد نکردیم.

» او در همین زمینه اشاره کرد موارد جدید ابتلا به دنبال «رها شدن پروتکل‌های بهداشتی» از اواسط خرداد رخ داد.

این مقام وزارت بهداشت از افزایش سه تا ۹ برابری سرایت‌پذیری ویروس کرونا در موج جدید بیماری خبر داد. حریرچی همچنین گفت «ترس مردم از کرونا» منجر به روند نزولی آمار بیماری می‌شود. هم‌زمان سعید نمکی،‌ وزیر بهداشت، ضمن اشاره به تحریم‌ها و شیوع کرونا گفت: «حتی برای یک دارو برای بیمار غیرکرونایی هم باید ۱۰۰ تا مرز و را دور بزنیم و یک دلار را با هزار دغدغه بچرخانیم و یک کشتی را با هزار معرکه برای حمل و نقل پیدا کنیم.»

‌او در زمینه نگرانی‌ها درباره امکان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ماه محرم ضمن تاکید بر مراسم عزاداری اعلام کرد ایران باید «پرچم تشیع در منطقه» را در جهان اسلام «برافراشته» نگه دارد. نمکی در زمینه گزارش‌ها درباره عدم رسیدگی درمانی به بیماران اهل سنت آن را «حربه دشمن» خواند و گفت «در جریان کرونا، حتی یک بیمار اهل تسنن در استان‌های سنی‌نشین لحظه‌ای بیرون از بیمارستان معطل نماند.

ادامه مطلب:
IranIntl »

اطلاعیه مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت در خصوص برگزاری کنکور سراسریمرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص برگزاری کنکور سراسری اطلاعیه داد.

سازمان جهانی بهداشت: می‌توان نسبت به مبارزه جهانی علیه کرونا امیدوار بودسازمان جهانی بهداشت: *می‌توان نسبت به مبارزه جهانی علیه کرونا امیدوار بود *شاهد 'جوانه‌های سبز امید' در روند مقابله با بیماری کووید-۱۹ هستیم *هیچ فرقی نمی‌کند در کدام کشور، منطقه و شهر هستیم، برای مهار شیوع این بیماری هیچگاه دیر نیست

کاهش ۵۰ درصدی درآمد بیمارستان‌ها در دوران کرونا/ ۱۸ درصد پرستاران و ۱۳ درصد پزشکان پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند/ درحال بررسی سرنوشت تخصیص یک میلیارد دلار به وزارت بهداشت هستیمابراهیمی در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد؛ کاهش ۵۰ درصدی درآمد بیمارستان‌ها در دوران کرونا/ ۱۸ درصد پرستاران و ۱۳ درصد پزشکان پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند/ درحال بررسی سرنوشت تخصیص یک میلیارد دلار به وزارت بهداشت هستیم

وزیر بهداشت آمریکا در میان انتقادات چین به تایوان رفتمقامات آمریکایی علت این سفر را موفقیت‌های تایوان درغلبه بر کرونا عنوان کرده‌اند. چین اما تایوان را بخشی از سرزمین خود می‌داند و خشم خود را در واکنش به این سفر اعلام کرده است.

افزایش احتمال لو رفتن سئوالات کنکور درصورت اجرای پروتکل‌های جدید وزارت بهداشترئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: در صورتی که می‌خواستیم موارد موردنظر وزارت بهداشت را اجرایی کنیم، اتفاقی می‌افتاد که خط قرمز ما بود و آن این بود که حتی در صورت تامین فضای کافی و ایجاد فاصله دو متری بین داوطلبان، باید سوالات کنکور به ۳۹۰ شهر ارسال می‌شد و در آنجا بر اساس فاصله‌گذاری جدید پلمب سوالات باز می‌شد و دفترچه‌ها مجددا مرتب می‌شدند که در این صورت احتمال لو رفتن سئوالات کنکور افزایش می‌یافت.

پیشنهاد وزارت علوم برای برگزاری کنکور در اواخر شهریورماهپیشنهاد وزارت علوم برای برگزاری کنکور در اواخر شهریورماه وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه مسئولان وزارت علوم پیشنهاد دادند که کنکور اواخر شهریورماه برگزار شود، گفت: این پیشنهاد بعد از بررسی و تصویب در ستاد ملی مقابله با کرونا، ابلاغ خواهد شد.