کابینه حسن دیاب تا زمان تشکیل دولت جدید لبنان فعالیت خواهد کرد

21/05/1399 11:50 ق.ظ

لبنان | کابینه حسن_دیاب نخست‌وزیر مستعفی لبنان تا زمان تشکیل دولت جدید این کشور به فعالیت خود به عنوان «دولت پیشبرد امور» ادامه خواهد داد

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری ملی لبنان ، مدیرکل دفتر ریاست جمهوری لبنان با اعلام این مطلب افزود : میشل عون رییس جمهوری لبنان با تشکر از نخست وزیر و وزیران کابینه حسن دیاب از آنان خواست تا زمان تشکیل دولت جدید به فعالیت های خود ادامه دهند.براساس این گزارش ژنرال عون و دیاب در این جلسه نیم ساعته در باره اوضاع عمومی لبنان و تحولات بعداز انفجار در بندر بیروت گفت وگو کردند.

براساس این گزارش ژنرال عون و دیاب در این جلسه نیم ساعته در باره اوضاع عمومی لبنان و تحولات بعداز انفجار در بندر بیروت گفت وگو کردند.

ادامه مطلب:
IRNA_1313 »

حسان دیاب استعفای دولت را با میشل عون مطرح کردنخست وزیر لبنان استعفای دولت را به رئیس جمهوری تقدیم کرد پیشتر و پس از انفجار بیروت چندین تن از وزیران کابینه حسان دیاب استعفا کرده بودند و به این ترتیب کابینه لبنان از حد نصاب لازم افتاده بود، گفته می‌شود حسان دیاب بدون تشکیل جلسه استفعا می‌کند سایت النشره گزارش داد، حسان دیاب با میشل عون، رئیس جمهوری تماس گرفته و با او موضوع استعفای دولت و شرایط کنونی را در میان گذاشته است النشره در ادامه براساس اطلاعات واصله می‌گوید استعفای دولت قطعی است و گفته می‌شود نواف سلام مامور تشکیل کابینه خواهد شد

وزیر بهداشت لبنان: دولت حسان دیاب استعفا کردوزیر بهداشت لبنان: دولت حسان دیاب استعفا کرد حسان دیاب٬ نخست وزیر لبنان در پی تشدید فشارها بعد از انفجار مهیب در بندر بیروت استعفا کرد

سومین وزیر کابینه لبنان در پی انفجار بیروت کناره‌گیری کرددر پی بی‌ثباتی سیاسی در لبنان پس از انفجار مهیب بیروت، ماری کلود نجم وزیر دادگستری که متعلق به اقلیت مسیحی این کشور است روز دوشنبه ۱۰ اوت (۲۰ مرداد) از سمت خود کنار رفت. این در حالی است که شمار کشته ها از ۲۰۰ تن فراتر رفته است.

کابینه لبنان استعفاء کردحسن دیاب، نخست وزیر استعفای دولت خود را لحظاتی رسما اعلام کرد.

واکنش عضو هیئت رئیسه مجلس به طرح گشایش اقتصادی دولت/گشایش اقتصادی دولت پیش خور کردن منابع کشور است- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnimحاجی دلیگانی: روحانی می‌خواهد به دولت بعدی زمین سوخته تحویل دهد طرح گشایش_اقتصادی دولت در واقع به نوعی قرض گرفتن از جامعه است اینها پیشخور کردن منابع کشور است که هر دولتی بعدا بیاید نمی‌تواند تا چندین سال این پیش خور کردن های دولت فعلی را جبران کند

وزیر خارجه آمریکا برخورد دولت چین با فعالان هنگ‌کنگ و مسلمانان اویغور را محکوم کرد🔺وزیر خارجه آمریکا برخورد دولت چین با فعالان هنگ‌کنگ و مسلمانان اویغور را محکوم کرد ⚡️مایک پمپئو در توئیتی اقدامات دولت چین در کنترل مردم آن کشور و تحت فشار گذاشتن آنها، از جمله فعالان در هنگ کنگ و اقلیت مسلمان در استان ژین‌ژیانگ، را محکوم کرد.

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری ملی لبنان ، مدیرکل دفتر ریاست جمهوری لبنان با اعلام این مطلب افزود : میشل عون رییس جمهوری لبنان با تشکر از نخست وزیر و وزیران کابینه حسن دیاب از آنان خواست تا زمان تشکیل دولت جدید به فعالیت های خود ادامه دهند.

دیاب بعداز سخنرانی تلویزیونی دوشنبه شب خود و اعلام استعفای دولت لبنان با ژنرال عون در « بعبدا» کاخ ریاست جمهوری این کشور ملاقات و نسخه مکتوب استعفا را تسلیم وی کرد.

براساس این گزارش ژنرال عون و دیاب در این جلسه نیم ساعته در باره اوضاع عمومی لبنان و تحولات بعداز انفجار در بندر بیروت گفت وگو کردند.

رئیس جمهوری لبنان در این جلسه ادامه کار دولت دیاب و وزیران به عنوان « دولت پیشبرد امور» را تا تشکیل دولت جدید خواستار شد.

حسان دیاب نخست‌وزیر لبنان به دنبال انفجار اخیر بندر بیروت و آغاز فشارها به دولت این کشور که دیاب هدف آن را بازگشت طبقه فاسد به قدرت ارزیابی کرد، دوشنبه شب استعفای خود و دولتش را به طور رسمی اعلام کرد. به گزارش دوشنبه شب ایرنا، وی در یک سخنرانی تلویزیونی خطاب به مردم لبنان، استعفای خود و دولتش را اعلام کرد.

دیاب به دنبال استعفای سعد الحریری در پی اعتراض‌های پاییز سال گذشته در جایگاه نخست‌وزیری قرار گرفت.

نخست‌وزیر مستعفی لبنان در ۲۹ آذر سال گذشته از سوی میشل عون به عنوان نخست‌وزیر مأمور تشکیل کابینه معرفی شد و در اوایل بهمن ماه دولت جدید لبنان از پارلمان رای اعتماد گرفت.

دولت دیاب در این مدت علاوه بر پیامدهای کرونا با چالش‌های اقتصادی بزرگ از جمله کاهش ارزش پول ملی، بیکاری که ناظران نتیجه فشارها و مداخلات محور سعودی - آمریکایی و صهیونیستی می خوانند، روبرو شد.

به دنبال وقوع دو انفجار در بندر بیروت که عصر سه‌شنبه گذشته در انبارهای حاوی دو هزار و ۷۵۰ تن نیترات آمونیوم صورت گرفت، تاکنون ۲۲۰ نفر کشته و بیش از ۶ هزار نفر دیگر نیز زخمی شدند. در واکنش به این انفجارها صحنه سیاسی لبنان با تغییر و تحولات گسترده‌ای مواجه شده است.

پیش از استعفای دولت دیاب برخی نمایندگان مخالف مقاومت در پارلمان لبنان و وزیران دولت دیاب از جمله منال عبدالصمد وزیر اطلاع‌رسانی لبنان، دمیانوس قطار وزیر محیط زیست و توسعه اداری و ماری کلود نجم وزیر دادگستری لبنان به طور رسمی از مقام خود کناره‌گیری کردند.

پیشتر نیز وزیر خارجه لبنان از سمت خود کناره گیری کرده بود.