کاهش ۵۰ درصدی درآمد بیمارستان‌ها در دوران کرونا/ ۱۸ درصد پرستاران و ۱۳ درصد پزشکان پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند/ درحال بررسی سرنوشت تخصیص یک میلیارد دلار به وزارت بهداشت هستیم

20/05/1399 08:51 ق.ظ

ابراهیمی در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد؛ کاهش ۵۰ درصدی درآمد بیمارستان‌ها در دوران کرونا/ ۱۸ درصد پرستاران و ۱۳ درصد پزشکان پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند/ درحال بررسی سرنوشت تخصیص یک میلیارد دلار به وزارت بهداشت هستیم

یحیی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره ضرورت افزایش کادر درمان و استخدام نیروی جدید در بیمارستان‌ها برای جلوگیری از فرسودگی کادر درمان، گفت: بیماری کرونا به طور جدی تبدیل به یک بیماری مزمن شده و مدت‌هاست که طول کشیده است؛ همین امر باعث شده که کادر درمان دچار خستگی جسمی، روحی، روانی و اجتماعی شود.

وی ادامه داد: این روزها نیروهای کادر درمان به علت درگیری با بیماری کرونا از رده خارج می‌شوند که نتیجه‌اش افزایش بار روی دوش کسانی است که در محیط می‌مانند. وی با اشاره به کاهش درآمد بیمارستان‌ها به دلیل شیوع بیماری کرونا، اظهار داشت: امروز ۵۰ درصد درآمد بیمارستان‌ها کاهش پیدا کرده است که همین امر پرداخت کارانه پرسنل را با مشکل مواجه کرده است؛ زیرا از محل همین درآمدهاست که کارانه ‌ها پرداخت می‌شود.

ادامه مطلب:
ilnanews »

سود خالص شرکت ملی نفت عربستان بیش از ۷۳ درصد کاهش یافت - BBC News فارسیآرامکو، شرکت ملی نفت عربستان امروز یکشنبه (۱۹ مرداد ماه) در گزارشی اعلام کرده سود خالص این شرکت در سه ماهه دوم سال جاری میلادی (۲۰۲۰) حدود ۷۳/۴ درصد کاهش یافته است؛ این رقم بیشتر از پیش‌بینی‌ها بوده است. امین ناصر، مدیرعامل آرامکوی سعودی در اطلاعیه‌ای گفته: 'با کاهش محدودیتها و بازگشایی کسب و کارها، ما شاهد بهبود جزئی بازار انرژی هستیم.'

کاهش ۴ سانتی تراز آب دریای خزر در سال جاری/دو عامل مهم کاهش تراز آبمعاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی با اشاره به عوامل موثر در کاهش تراز آب در دریای خزر گفت: بر اساس آمارهای موجود میزان تراز آب این دریا در سال جاری حدود ۳ تا ۴ سانتی‌متر نسبت به سال گذشته پایین‌تر است و در شرایطی که با تغییر اقلیم مواجه هستیم، کاهش فشار انسانی که قابلیت مدیریت دارد، بهترین روش برای مواجهه با تنش‌های زیست محیطی خواهد بود.

۶۰ درصد سهام عدالت قابل معامله شد۶۰ درصد سهام عدالت قابل معامله شد وعده رئیس جمهور در مورد ۳۰ درصد دوم سهام عدالت در روز عید غدیر محقق شد و مشمولانی که روش مستقیم را انتخاب کرده بودند از امروز می‌توانند نسبت به فروش ۶۰ درصد سهام خود اقدام کنند

نوبخت: ۷۵ درصد درآمدهاي مالياتي سال جاري تا كنون محقق شده استرئيس سازمان برنامه و بودجه كشور، در گفت‌وگويي به مناسبت روز خبرنگار، با تاكيد بر اينكه استقراض دولت از بانك مركزي، ادعايي باطل و نوعي توهم است؛ افزود: اگرچه فقط ۶ درصد از درآمد نفتي مورد انتظار در سال ۹۹ محقق شده، اما ۷۵ درصد درآمدهاي مالياتي سال جاري تا كنون محقق شده كه ۲۰ درصد بيش از سال گذشته در همين تاريخ است. ۵۸ درصد واگذاري‌هاي مالي نيز محقق شده و قريب به ۱۶ هزار ميليارد تومان در چهار ماه گذشته، سهام واگذار كرده‌ايم كه تا حدودي كسري عدم تحقق درآمد ناشي از فروش نفت را جبران كرده است.

نتایج اولیه انتخابات بلاروس حاکی از پیروزی لوکاشنکو با کسب حدود ۸۰ درصد آرا استدر جریان برگزاری این انتخابات ناظران سازمان امنیت و همکاری در اروپا حضور نداشتند زیرا این گروه دعوتنامه‌های حضور در این انتخابات را به موقع دریافت نکردند.

کاهش تعداد نیروهای آمریکایی در افغانستان به زیر ۵ هزار نفروزیر دفاع آمریکا می‌گوید که نیروهای نظامی این کشور در افغانستان به زیر پنج هزار نفر کاهش خواهد یافت. کاهش نظامیان آمریکا در افغانستان بخشی از تفاهم طالبان و آمریکاست که در اسفندماه در قطر حاصل شد.

یحیی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره ضرورت افزایش کادر درمان و استخدام نیروی جدید در بیمارستان‌ها برای جلوگیری از فرسودگی کادر درمان، گفت: بیماری کرونا به طور جدی تبدیل به یک بیماری مزمن شده و مدت‌هاست که طول کشیده است؛ همین امر باعث شده که کادر درمان دچار خستگی جسمی، روحی، روانی و اجتماعی شود.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: از سوی دیگر اعضای کادر درمان مشاهده می‌کنند دوستانشان در محیط کار اکثراً به کرونا مبتلا و بعضاً شهید راه خدمت می‌شوند که این رویدادها تاثیرات زیادی روی آنها گذاشته است.

وی ادامه داد: این روزها نیروهای کادر درمان به علت درگیری با بیماری کرونا از رده خارج می‌شوند که نتیجه‌اش افزایش بار روی دوش کسانی است که در محیط می‌مانند.

نماینده دلفان و سلسله تاکید کرد: هنگامی که فشار کار روی تعدادی از اعضای کادر درمان بیشتر شود، آنان باید بیشتر وقت خود را در بیمارستان بگذرانند که همین باعث سیکل منفی و تشدید خستگی‌های روحی و روانی می‌شود.

وی با اشاره به کاهش درآمد بیمارستان‌ها به دلیل شیوع بیماری کرونا، اظهار داشت: امروز ۵۰ درصد درآمد بیمارستان‌ها کاهش پیدا کرده است که همین امر پرداخت کارانه پرسنل را با مشکل مواجه کرده است؛ زیرا از محل همین درآمدهاست که کارانه ‌ها پرداخت می‌شود.

ابرهیمی گفت: امروز کادر درمان کار مضاعفی انجام می‌دهند اما با توجه به کاهش درآمد بیمارستان‌ها درآمدشان خیلی کم است که این یک تهدید جدی برای وزارت بهداشت و درمان است.

وی با اشاره به رعایت پروتکل‌ها در میان کادر درمان گفت: هنگامی که بیماری طول کشید یک تحقیق انجام شد که نشان می‌دهد ۱۸ درصد پرستاران و ۱۳ درصد پزشکان تمایل به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و درمانی ندارند که باید برای این مساله هم یک فکر جدی کنیم.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای یادآور شد: در کمیسیون به وزیر که مهمان ما بود که گفتیم مسئله اصل پرداخت‌ها و تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و خدماتی که به شکل ۸۹ روزه بیمارستان آنها را به خدمت می‌گیرند، باید مشخص شود.

وی با بیان این‌که کادر درمان باید نسبت به جذب و رفع مشکل‌شان اطمینان خاطر داشته باشند، عنوان کرد: امروز آنها هستند که در خط مقدم مبارزه روزانه با کرونا می‌جنگند.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر باید تجهیزات لازم برای کادر درمان در نظر گرفته شود که بسیار مهم است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آیا وزارت بهداشت قصد ندارد نیروی تازه نفس استخدام کند، بیان کرد: وزارت بهداشت و درمان اعلام کرده قصد دارد چند هزار نفر را در قالب قراردادها به خدمت بگیرد که پیشنهاد ما این است که نیروها می‌توانند از همان نیروهای ۸۹ روزه باشند که در بیمارستان‌ها به کار گرفته شده‌اند.

نماینده دلفان و سلسله درباره سرنوشت تخصیص یک میلیارد دلار به وزرات بهداشت و درمان بیان کرد: یک میلیارد دلار برای مبارزه با بیماری کرونا در نظر گرفته شد که به وزارت بهداشت داده شود اما تاکنون ۳۰ درصد آن را پرداخت شده است و این مطالبه جدی ماست که ببینیم ۷۰ درصد این پول کجاست.