واکنش خطیب‌زاده به دادگاه مردمی آبان: به لندن «اعتراضات جدی کردیم»

18/11/1400 01:27 ب.ظ

دادستانی دادگاه بین‌المللی مردمی آبان اسامی ۱۶۰ تن از مقامات ارشد و استانی جمهوری اسلامی ایران از جمله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، را به‌عنوان متهم کشتار آبان ۹۸ منتشر کرد.

دادستانی دادگاه بین‌المللی مردمی آبان اسامی ۱۶۰ تن از مقامات ارشد و استانی جمهوری اسلامی ایران از جمله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، را به‌عنوان متهم کشتار آبان ۹۸ منتشر کرد. درپی برگزار شدن جلسات دادگاه بین‌المللی مردمی آبان در لندن به منظور دادرسی کشتارهای معترضان از سوی مأموران جمهوری اسلامی در آبان‌ماه ۹۸، وزارت امور خارجه ایران می‌گوید در این باره به لندن «اعتراضات جدی کرده است.

»

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی، روز دوشنبه ۱۸ بهمن در نشست خبری خود اجازه دادن به برگزاری دادگاه مردمی آبان در لندن را «رفتار نابخردانه» دولت بریتانیا قلمداد کرد و گفت که «اعتراضات جدی خود را در این زمینه به مقامات انگلیسی اعلام کرده‌ایم.»

دادستانی دادگاه بین‌المللی مردمی آبان روز یک‌شنبه اسامی ۱۶۰ تن از مقامات ارشد و استانی جمهوری اسلامی ایران از جمله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، را به‌عنوان متهم کشتار آبان ۹۸ منتشر کرد. سعید خطیب‌زاده در واکنش خود به برگزاری این دادگاه از کلماتی چون «نمایشی، کارگردان، بازیگران، صحنه و تماشاچی» استفاده کرد و گفت که به باور او لندن «صحنه تمرکز ... فضاهای مسموم» شده است و برگزاری دادگاه رسیدگی به کشتارهای آبان را «خصمانه» دانست. headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

عضو گردان امام علی در دادگاه مردمی آبان: فرمانده گفت از کمر به بالا بزنیددومین روز از دور دوم جلسات «دادگاه بین‌المللی مردمی آبان» برای استماع و بررسی اظهارات شاهدان، در خصوص آنچه در جریان کشتار معترضان در آبان سال 98 در ایران

شهادت‌های دومین روز دادگاه آبان؛ «شلیک مستقیم» تک‌تیراندازان و مرگ بر اثر «اصابت گلوله به چشم»🔺شهادت‌های دومین روز دادگاه آبان؛ «شلیک مستقیم» تک‌تیراندازان و مرگ بر اثر «اصابت گلوله به چشم» ▪️دور دوم دادگاه بین‌المللی آبان_٩٨ برای «تعیین ماهیت جنایات روی داده» و «پاسخگو کردن مسئولان آن» روز شنبه ۱۶ بهمن‌ به کار خود ادامه داد ⬇️ بیشتر بخوانید: صدای شیطان بزرگ . برو گمشو لندن انگلیس کلونی یک مُشت مزدور؛وپادویِ با تاریخ مصرفِ معیَن،فیلم‌نامه‌ای رسواوبی اعتبار،نتیجه برای اربابان وپادوها=هیچ ای دَربه دَر های مفلوک،هنرپیشه هایی که بیشتر به سیاهی لشکر شبیه هستند تا هنرمندهای مورد توجه😂دردنیای امروز.ببينيم نتیجه اش را برای گردانندگان این سیرک چیست؟

افسر سپاه در سومین روز دادگاه مردمی آبان: 850 نفر در خوزستان و تهران کشته شدنددر سومین روز از دادگاه بین‌المللی مردمی آبان یک افسر سپاه پاسداران شهادت داد که در روز دوم اعتراضات آبان 98 فقط در خوزستان 427 نفر و در تهران 420 نفر توسط

یکی از معترضان آبان ۹۸ در کرمانشاه، در پی نابینا شدن و فقر مالی خودکشی کردیکی از معترضان آبان ۹۸ در کرمانشاه به دلیل مشکلات روحی ناشی از نابینا شدن در پی اصابت گلوله ساچمه‌ای در جریان اعتراضات و فقر مالی، اوایل امسال به زندگی خود پایان داده است. این یکی اسم نداره🤣😂🤣 به درک واصل شد به 🥚چپم 😂🍆

غزاله شارمهد: دادگاه علنی است شاید بعد از ۵۵۵ روز بتوانم پدرم را ببینمshimashahrabi 'فعال سیاسی' حرمت دارد؛ بگویید تروریست و جنایتکار و جدایی طلب و خائن به میهن! البته می دانیم که اجازه ندارید هر واقعیتی را بنویسید.

خشم کاربران از فروش تی‌شرت با تصویری از کودک ۵ ساله‌ای که در چاه محبوس شدهدر حالی‌که رایان، پسربچه ۵ ساله مراکشی در زمان تنظیم مطلب هنوز در چاهی به عمق ۳۲ متر گرفتار است، دست‌کم یک سایت فروش آنلاین، تی‌شرت و کلاه و ماگ با تصویر این کودک و با هشتگ رایان قوی باش را به مشتریان عرضه می‌کند. تجارت کثیف

نسخه چاپی

درپی برگزار شدن جلسات دادگاه بین‌المللی مردمی آبان در لندن به منظور دادرسی کشتارهای معترضان از سوی مأموران جمهوری اسلامی در آبان‌ماه ۹۸، وزارت امور خارجه ایران می‌گوید در این باره به لندن «اعتراضات جدی کرده است.»

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی، روز دوشنبه ۱۸ بهمن در نشست خبری خود اجازه دادن به برگزاری دادگاه مردمی آبان در لندن را «رفتار نابخردانه» دولت بریتانیا قلمداد کرد و گفت که «اعتراضات جدی خود را در این زمینه به مقامات انگلیسی اعلام کرده‌ایم.»

دادستانی دادگاه بین‌المللی مردمی آبان روز یک‌شنبه اسامی ۱۶۰ تن از مقامات ارشد و استانی جمهوری اسلامی ایران از جمله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، را به‌عنوان متهم کشتار آبان ۹۸ منتشر کرد.

سعید خطیب‌زاده در واکنش خود به برگزاری این دادگاه از کلماتی چون «نمایشی، کارگردان، بازیگران، صحنه و تماشاچی» استفاده کرد و گفت که به باور او لندن «صحنه تمرکز ... فضاهای مسموم» شده است و برگزاری دادگاه رسیدگی به کشتارهای آبان را «خصمانه» دانست.

دادستانی دادگاه مردمی آبان ۱۶۰ مقام جمهوری اسلامی را به «جنایت علیه بشریت» متهم کرد

این سخنان سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی در حالی بیان می‌شود که شهادت ۲۱۹ تن از شاهدان این دادگاه از سوی کارشناسان راستی‌آزمایی شده و مریم فومنی، محقق هیئت دادستانی دادگاه بین‌المللی مردمی آبان، در گفت‌وگوی اختصاصی با رادیو فردا توضیح داد که در این مورد بر اساس پروتکل‌ها بررسی‌های کاملی انجام گرفته و راستی‌آزمایی انجام شده است.

اعتراضات آبان سال ۹۸ که در ابتدا واکنشی به گران شدن ناگهانی قیمت بنزین بود، به‌سرعت تغییر جهت داد و حکومت جمهوری اسلامی را نشانه گرفت. این اعتراضات اما با سرکوب شدید مواجه شد، به‌طوری که صدها نفر کشته شدند.

شمار دقیق کشته‌شدگان این سرکوب‌ها مشخص نیست، اما خبرگزاری رویترز ضمن اعلام کشته‌ شدن حداقل ۱۵۰۰ نفر در اعتراضات آبان ۹۸، از قول «سه منبع نزدیک به حلقه اطرافیان» خامنه‌ای «و یک مقام چهارم» نوشت که رهبر جمهوری اسلامی به مقام‌های ارشد کشور گفته بود «هر کاری لازم است برای متوقف کردن» اعتراضات انجام دهند.