افسر سپاه در سومین روز دادگاه مردمی آبان: 850 نفر در خوزستان و تهران کشته شدند

17/11/1400 11:04:00 ب.ظ

افسر سپاه در سومین روز دادگاه مردمی آبان: 850 نفر در خوزستان و تهران کشته شدند العربيه_فارسى

در سومین روز از دادگاه بین‌المللی مردمی آبان یک افسر سپاه پاسداران شهادت داد که در روز دوم اعتراضات آبان 98 فقط در خوزستان 427 نفر و در تهران 420 نفر توسط دادستانی دادگاه در فراخوان خود از همگان به‌ویژه اعضای نیروهای مسلح، قوه قضاییه و بیت رهبری خواست اگر مدارک و اسناد بیشتری درباره نقش 160 فردی که نام آنان منتشر شده در دست دارند حداکثر تا دهم اسفند آنها را به این هیئت ارسال کنند.

در صدر فهرست 160 متهمی که توسط دادستانی دادگاه بین‌المللی مردمی آبان منتشر شده، علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی، حسن روحانی رییس جمهوری وقت، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی، ابراهیم رئیسی رییس وقت قوه قضاییه، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور وقت، محمود علوی وزیر وقت اطلاعات، حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی ایران، حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران و حسین طائب رییس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران قرار دارند.

حمایت زندانیان سیاسی از دادگاه مردمی آبان همزمان جمعی از زندانیان سیاسی زندان گوهردشت (رجایی شهر) به مناسبت برگزاری دادگاه مردمی آبان به انتشار پیامی از زندان با عنوان «شکستن سکوت اولین گام دادخواهی» اقدام کردند. headtopics.com

به گزارش کانون حقوق بشری «نه به زندان – نه به اعدام» زندانی سیاسی گوهردشت دادگاه مردمی آبان را گامی موثر در جنبش دادخواهی خوانده و خاطرنشان کردند صاحب خون‌های بناحق ریخته شده در آبان نه تنها خانواده‌ها بلکه تمام مردم ایران هستند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

یکی از معترضان آبان ۹۸ در کرمانشاه، در پی نابینا شدن و فقر مالی خودکشی کردیکی از معترضان آبان ۹۸ در کرمانشاه به دلیل مشکلات روحی ناشی از نابینا شدن در پی اصابت گلوله ساچمه‌ای در جریان اعتراضات و فقر مالی، اوایل امسال به زندگی خود پایان داده است. این یکی اسم نداره🤣😂🤣 به درک واصل شد به 🥚چپم 😂🍆

شهادت‌های دومین روز دادگاه آبان؛ «شلیک مستقیم» تک‌تیراندازان و مرگ بر اثر «اصابت گلوله به چشم»🔺شهادت‌های دومین روز دادگاه آبان؛ «شلیک مستقیم» تک‌تیراندازان و مرگ بر اثر «اصابت گلوله به چشم» ▪️دور دوم دادگاه بین‌المللی آبان_٩٨ برای «تعیین ماهیت جنایات روی داده» و «پاسخگو کردن مسئولان آن» روز شنبه ۱۶ بهمن‌ به کار خود ادامه داد ⬇️ بیشتر بخوانید: صدای شیطان بزرگ . برو گمشو لندن انگلیس کلونی یک مُشت مزدور؛وپادویِ با تاریخ مصرفِ معیَن،فیلم‌نامه‌ای رسواوبی اعتبار،نتیجه برای اربابان وپادوها=هیچ ای دَربه دَر های مفلوک،هنرپیشه هایی که بیشتر به سیاهی لشکر شبیه هستند تا هنرمندهای مورد توجه😂دردنیای امروز.ببينيم نتیجه اش را برای گردانندگان این سیرک چیست؟

عضو گردان امام علی در دادگاه مردمی آبان: فرمانده گفت از کمر به بالا بزنیددومین روز از دور دوم جلسات «دادگاه بین‌المللی مردمی آبان» برای استماع و بررسی اظهارات شاهدان، در خصوص آنچه در جریان کشتار معترضان در آبان سال 98 در ایران

عکس روز: گاو دوانی در برنج‌زار­ | DW | 06.02.2022عکس روز: ماسکی که طلیعه نونواری است مزارع برنج جزیره سوماترا در اندونزی، سالی یک بار صحنه مسابقه‌‌ای سنتی هستند. گاوها هر یک به سمتی می‌دوند و حفظ تعادل برنجکار بین خیش‌های چوبی کار شاقی است. برنده در آخر مسابقه سراپا گل‌اندود می‌شود و جایزه‌ای هم در انتظارش نیست. پاداش اصلی اما فروش گاو نر به قیمت بالاست.

بازداشت ۲۲ شهروند کُرد در هشت روز گذشته

پیامد کرونا در آلمان؛ کمبود نیروی کار در بسیاری از شرکت‌ها | DW | 05.02.2022شمار مبتلایان جدید کرونا در آلمان مدام رکوردشکنی می‌کند و پیامدهای این وضعیت در شرکت‌ها نیز محسوس شده است. یک چهارم شرکت‌های آلمانی کمبود نیروی کار به خاطر عواقب پاندمی را 'قابل توجه' ارزیابی می‌کنند. چقدرم گرون شده همه چی.بد وضعیتیه،رسما وزارت بهداشت هم گیج شده.