واکسن انستیتو پاستور ایران، اولین واکسن سه دوزه در کشور/ تحویل ۷۰۰ هزار دوز واکسن به وزارت بهداشت تا آخر شهریور ماه

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 53%

رییس انستیتو پاستور ایران در گفتگو با ایلنا: واکسن انستیتو پاستور ایران، اولین واکسن سه دوزه در کشور/ تحویل ۷۰۰ هزار دوز واکسن به وزارت بهداشت تا آخر شهریور ماه

ایران اخبار, ایران سرفصلها

"علیرضا بیگلری" رییس انستیتو پاستور ایران، در ارتباط با گزارش‌هایی مبنی بر تزریق واکسن سوبرانا پلاس در نوبت دوم و وعده‌ی تزریق دوز سوم به عده‌ای از خبرنگاران به خبرنگار ایلنا گفت: به طور کلی اغلب واکسن‌های پروتئینی مانند پاستوکووک سه دوزه طراحی شده‌اند یعنی دوز یادآور هم دارند.

او درادامه گفت: طبق روال دو دوز واکسن پاستوکووک و یک دوز واکسن سوبراناپلاس تزریق می‌شود. در برخی شهرها در کشور در قالب کارآزمایی بالینی دو دوز را با سه دوز مقایسه کردیم و دیدیم که در مقابل واریانت‌های جهش یافته سه دوز به‌طور چشمگیری بهتر عمل می‌کند. همانطور که می‌دانید امروزه در مورد سایر واکسن‌ها از جمله فایزر هم تزریق نوبت سوم توصیه می‌شود.

بیگلری گفت: فاصله تزریق نوبت سوم واکسن پاستور یک تا دو ماه بعد از تزریق دوم است. پاستوکووک درحال حاضر به مرحله تزریق عمومی رسیده و سه دوز تزریق می‌شود. البته در مطالعاتی که هم در ایران و هم در کوبا انجام شده، مشخص گردیده که در سنین زیر 18 سال تزریق دو دوز کافی خواهد بود ولی برای بزرگسالان، به ویژه در مقابل واریانت‌های واکسن گریز مانند دلتا بهتر است سه دوز تزریق شود.

او در ادامه افزود: در ماه گذشته در هشت دانشگاه علوم پزشکی کشور، واکسن پاستوکووک برای استفاده اضطراری توزیع و تزریق شده است. آخر شهریور هم حدود 700 هزار تا یک میلیون دوز واکسن به وزارت بهداشت تحویل خواهیم داد که شامل دوز یادآور هم خواهد بود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اشتباه در تزریق دوز دوم واکسن کرونا به خبرنگاران سلامتاین اشتباه طبیعیه چیز مهمی نیست همه چیز طبق برنامه داره پیش میره. مگه نه؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ادامه دومینوی تعطیلی مراکز واکسیناسیون به‌دلیل نداشتن واکسن
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

تکذیب خبر سرقت واکسن در تهرانرئیس کمیته امنیتی ستاد کرونا استان تهران ضمن تکذیب خبر سرقت واکسن در تهران گفت: رسانه ها از تشویش اذهان عمومی خودداری کنند. توضیحات بیشتر پلیس درباره سرقت واکسن‌ کرونا در تهران؛ سهل‌انگاری عامل اصلی خطیب وزیر وزارررررت اطلاعات تو مجلس گفت که دنبال احیای اطلاعات مردم بنیاد هست یعنی همون جاسوسی مردم از مردم به سبک دهه شصت اما کونی خبر نداره گذشت اون دوران مردم متنفرن الان حتی به دختری بگی روسریتو بکش جلو هفت جدابا خامنه ای رو میکنه تو کون سگ .
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سرقت ۳۰۰ واکسن کرونا با حمله به یک تاکسی در تهراناین ۳۰۰ دوز برای مصرف فامیل و دوستان بوده است. اشکالی ندارد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آغاز تزریق دُز دوم واکسن فرهنگیان/پیش‌بینی اتمام تا ۱۰ روز آتیآغاز تزریق دُز دوم واکسن فرهنگیان معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش: *از روز گذشته واکسیناسیون دُز دوم در سراسر کشور آغاز شده است *پیش‌بینی می‌شود ظرف ۱۰ روز آتی، دُز دوم واکسیناسیون هم به اتمام برسد شما خبرنگاران عزیز وقتی به راحتی از. کوچکترین خدمات اجتماعی برای فرهنگی همه دنیا را خبر می کنید،👃✍️ الان هم بفرمایید چرا براحتی از حق قانونی فوق العاده ویژه فرهنگیان گذشتند چون بار مالی دارد .اما ..... ندارد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تصمیمات خوب برای واردات واکسن/ برجام نیاز به میانجی ندارد/ بن‌بست غیر قابل حل با عربستان نداریمخطیب‌زاده: تصمیمات خوبی برای تسریع واردات واکسن کرونا گرفته شده است سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به جلسه مشترک وزارت خارجه و وزارت بهداشت در مورد تسریع واردات واکسن کرونا: در این جلسه تصمیمات خوبی برای تسریع واردات واکسن از نقاط مختلف جهان گرفته شد. فقط تصمیم ! یاد تصمیم کبری در درس فارسی ابتدایی افتادم ولی آن کبری به این کبری جمهوری اسلامی شرف دارد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »