چهارمین مدال طلا برای ایران در پارالمپیک توکیو | DW | 30.08.2021

08/06/1400 12:54:00 ب.ظ

امیر خسروانی، ملی‌پوش دو و میدانی ایران با قهرمانی در مسابقات پرش طول در پارالمپیک توکیو، چهارمین مدال طلا برای کاروان ورزشی ایران در این رقابت‌ها را به دست آورد.

امیر خسروانی، ملی‌پوش دو و میدانی ایران با قهرمانی در مسابقات پرش طول در پارالمپیک توکیو، چهارمین مدال طلا برای کاروان ورزشی ایران در این رقابت‌ها را به دست آورد. ششمین روز از بازی‌های پارالمپیک توکیو با ادامه مدال‌آوری برای کاروان ورزشی ایران دنبال شد.

در رقابت‌های پرش طول پارالمپیک توکیو، ملی‌پوش ایران امیر خسروانی در رویارویی با ۱۰ ورزشکار دیگر از کشورهای جمهوری آذربایجان، کوبا، سوئد، ازبکستان، آلمان و بلاروس موفق شد با ثبت ۷ متر و ۲۱ سانتیمتر، برنده مدال طلا شود.

ساوون پینه‌دا از کوبا با ثبت ۷ متر و ۱۶ سانتیمتر مدال نقره را به خود اختصاص داد و سعید نجف زاده از جمهوری آذربایجان نیز با ۷ متر و ۳ سانتیمتر صاحب نشان برنز شد. امیر خسروانی پس از کسب مدال طلا گفت: «هرچند در برآوردها مدال برنز را برایم پیش‌بینی کرده بودند، اما من با تمرکز و تمرین ذهنی می‌دانستم که می‌توانم طلا بگیرم. من حتی می‌توانستم رکورد بهتری بزنم. ولی متاسفانه ٢٠ روز قبل از پارالمپیک از ناحیه‌ آشیل پا دچار مصدومیت شدم و این مانع دستیابی به یک نتیجه بهتر شد.»

شکست تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران مقابل آلمان تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران پس از سه شکست و یک پیروزی، در پنجمین دیدار خود در پارالمپیک توکیو در برابر ملی‌پوشان آلمان به میدان رفت و تن به شکست داد. تیم ملی ایران با این ناکامی از راه‌یابی به مرحله تک‌حذفی برای صعود به فینال پارالمپیک بازماند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نخستین مدال طلای جودو ایران در پارالمپیک؛ وحید نوری دومین طلایی ایران در توکیوپارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو نخستین مدال طلای جودو ایران در پارالمپیک؛ وحید نوری دومین طلایی ایران در توکیو

امیر خسروانی چهارمین مدال طلای ایران در بازی‌های پارالمپیک را کسب کردورزشکار ایرانی توانست در رشته پرش طول دو میدانی، ایران را به چهارمین مدال طلای خود در بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو برساند.

نخستین مدال طلایی کاروان ایران توسط روح الله رستمی در پارالمپیک توکیوپارالمپیک 2020 توکیو نخستین مدال طلایی کاروان ایران توسط روح الله رستمی در پارالمپیک توکیو

کسب دومین مدال طلای پارالمپیک ایران توسط وحید نوری در جودوکسب دومین مدال طلای پارالمپیک ایران توسط وحید نوری در جودو ملی‌پوش جودوی نابینایان با غلبه بر رقیب بریتانیایی خود توانست مقتدرانه به مدال طلای وزن منهای ۹۰ کیلوگرم جودوی پارالمپیک دست پیدا کند کسب دومین مدال طلای پارالمپیک ایران توسط وحید نوری در جودو ماشالله بهشون تبریک میگیم افتخار کشورمونن 💐

افزایش ۱۰ درصدی جانباختگان کرونا در هفته گذشته؛ مجموع مبتلایان در ایران از کلمبیا پیشی گرفتایران با وجود آن که از نظر نسبت انجام آزمایش تشخیص کرونا به ازای هر یک میلیون نفر در رتبه ۱۱۶ جهان قرار دارد ولی روز یکشنبه بر پایه مجموع بیماران شناسایی شده با سبقت از کلمبیا به رده نهم جهان صعود کرد.

رستمی نخستین مدال طلای پارالمپیک ایران را گرفت + فیلمرستمی نخستین مدال طلای پارالمپیک ایران را گرفت ملی‌پوش پاراوزنه‌برداری ایران با مهار وزنه ۲۳۴ کیلوگرمی موفق شد نخستین مدال طلا کاروان اعزامی ایران به بازی‌های پارالمپیک را به نام خود ضرب کند