واقعیت‌هایی از داخل ایران| ستاد مبارزه با مواد مخدر: اعتیاد در ایران به ۱۵ سالگی رسیده است

31/05/1398 11:24:00 ب.ظ

واقعیت‌هایی از داخل ایران| معطلی سه ماهه بیماران تالاسمی برای دریافت دارو دیر عامل انجمن حمایت از بیماران تالاسمی ایران گفت: بیماران تالاسمی حدود هفتصد تا هشتصد نفر بیشتر نیستند و الان سه ماه است که معطل دریافت دارو هستند.

معطلی سه ماهه بیماران تالاسمی برای دریافت دارو مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران تالاسمی ایران گفت: بیماران تالاسمی حدود هفتصد تا هشتصد نفر بیشتر نیستند و الان سه ماه است که معطل دریافت دارو هستند.

هر قرص داروهای وارداتی تالاسمی در بازار آزاد ۲۰ هزار تومان قیمت دارند. یک بیمار تالاسمی باید بطور میانگین روزی چهار قرص مصرف کند و قرار بود همه بیمه‌های طرف قرارداد این داروها را پوشش دهند.

وی گفت: این کمبود داروهای حیاتی، برای انجمن تالاسمی از زمره خطرناک‌ترین رخدادهای ممکن است و جان بچه‌های تالاسمی در معرض خطر جدی است. وی خاطرنشان کرد: ما در حوزه داروهای تولید داخل هم وضعی مشابه داریم. یک داروئی را از زمان پوشش بیمه‌ای‌اش به مدت هشت ماه در دسترس بیماران قرار دادند و پس از مدتی شورای عالی بیمه، به یکباره دستور داد، به علت ورود یک داروی جدیدتر به بازار و به علت اینکه این دارو قیمت پائین‌تری دارد، نرخ پوشش داروئی از داروی قبلی به این دارو تغییر کند.

مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران تالاسمی ایران گفت: این تغییر مداوم داروها برای بیماران تالاسمی ناخوشایند است. باعث ایجاد رنجش روحی برای بیماران می‌شود، حتی ممکن است موجب اجتناب بیماران از درمان بشود و باعث افزایش مرگ ناشی از بیماری باشیم. headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

واقعیت‌هایی از داخل ایران| تولید مانتوی بدون دکمه ممنوع است

واقعیت‌هایی از داخل ایران| کمبود ۱۰۰ هزار معلم برای سال آتی تحصیلی

واقعیت‌هایی از داخل ایران| کمبود ۱۰۰ هزار معلم برای سال آتی تحصیلی

واقعیت‌هایی از داخل ایران| کمبود ۱۰۰ هزار معلم برای سال آتی تحصیلی

واقعیت‌هایی از داخل ایران| کمبود ۱۰۰ هزار معلم برای سال آتی تحصیلی

موافقت بیش از نیمی از آمریکایی‌ها با حمله به ایران در صورت نتیجه‌بخش نبودن تحریم‌هاموسسه گالوپ در تازه‌ترین نظرسنجی خود اعلام کرد که به‌طور کلی، کمی بیش از نیمی مردم آمریکا، در صورت ناکامی تلاش‌های اقتصادی و دیپلماتیک واشینگتن علیه ایران، با به‌کارگیری نیروی نظامی علیه ایران موافق‌اند. گزینه_نظامی گزینه_دیپلماتیک بیشتر بخوانید: