مایک پمپئو از دانمارک به عنوان یک هم‌پیمان ایالات متحده ستایش کرد

31/05/1398 11:31 ب.ظ

🔺مایک پمپئو از دانمارک به عنوان یک هم‌پیمان ایالات متحده ستایش کرد ⚡️ وزارت خارجه آمریکا می گوید مایک پمپئو در تماسی تلفنی با همتای دانمارکی خود درباره «تقویت همکاری با پادشاهی دانمارک از جمله در گرینلند و در منطقه قطب شمال» گفتگو کرده است.

بخش انگلیسی صدای آمریکا - وزارت خارجه آمریکا می گوید مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، چهارشنبه در تماسی تلفنی با همتای دانمارکی خود درباره «تقویت همکاری با پادشاهی دانمارک از جمله در گرینلند و در صدای آمریکا - وزارت خارجه آمریکا می گوید مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، چهارشنبه در تماسی تلفنی با همتای دانمارکی خود درباره «تقویت همکاری با پادشاهی دانمارک از جمله در گرینلند و در منطقه قطب شمال» گفتگو کرده است.

پرزیدنت ترامپ اوائل این هفته و به دنبال مخالفت دانمارکی ها با فروش منطقه استراتژیک گرینلند به آمریکا، سفرش به دانمارک که برای روزهای دوم و سوم سپتامبر برنامه ریزی شده بود را لغو کرد. مِتِه فردریکسون، نخست وزیر دانمارک، چهارشنبه گفت از این که رئیس جمهوری آمریکا سفر از پیش برنامه ریزی شده خود به دانمارک را لغو کرده متاسف و متعجب است. گرینلند دارای ذخایر معدنی است و بخشی از پادشاهی دانمارک محسوب می شود.

پرزیدنت ترامپ بعدتر اذعان کرد که سفر خود به دانمارک را به دلیل اظهارات «زننده» نخست وزیر آن کشور در واکنش به پیشنهاد خرید گرینلند لغو کرده است. ایالات متحده بر مبنای یک معاهده مصوب سال ۱۹۵۱ میان ایالات متحده و دانمارک، در پایگاه هوایی «تولی» در گرینلند حضور نظامی دارد. headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

مایک پمپئو از پیوستن استرالیا به ائتلاف امنیت کشتیرانی در تنگه هرمز استقبال کردوزیر خارجه ایالات متحده عصر چهارشنبه به وقت شرق آمریکا در پیامی در توئیتر از اعلام استرالیا برای پیوستن به ائتلاف تامین امنیت کشتیرانی به رهبری واشنگتن در تنگه هرمز استقبال کرد. مایک پمپئو نوشت، «ما

راز دریاچه پر از اسکلت در هیمالیا و یکی از ‌مرموزترین مناطق باستان‌شناسی جهان کشف شدراز دریاچه پر از اسکلت در هیمالیا و یکی از ‌مرموزترین مناطق باستان‌شناسی جهان کشف شد به گزارش مجله «نشنال جئوگرافیک»، در سال ۲۰۰۰ میلادی مطالعات اولیه بر روی «دی ان ای» نشان داده بود افرادی که در «روپکوند» مرده‌اند از نژاد آسیای جنوبی بودند.

موافقت بیش از نیمی از آمریکایی‌ها با حمله به ایران در صورت نتیجه‌بخش نبودن تحریم‌هاموسسه گالوپ در تازه‌ترین نظرسنجی خود اعلام کرد که به‌طور کلی، کمی بیش از نیمی مردم آمریکا، در صورت ناکامی تلاش‌های اقتصادی و دیپلماتیک واشینگتن علیه ایران، با به‌کارگیری نیروی نظامی علیه ایران موافق‌اند. گزینه_نظامی گزینه_دیپلماتیک بیشتر بخوانید:

آمار جدید از غرق شدگان در ایران؛ در چهار ماه، ۶۰۸ نفر جان باختندآمار جدید از غرق شدگان در ایران؛ در چهار ماه، ۶۰۸ نفر جان باختند بر اساس گزارشی که روز چهارشنبه از سوی سازمان پزشکی قانونی ایران منتشر شد، این تعداد در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل، که ۳۶۷ نفر بود، بیش از ۶۵ درصد افزایش داشته است.

بزرگترین شناور برقی جهان در دانمارک به آب انداخته شداولین فرابر تمام برقی جهان که قدرت حمل سی خودرو و دویست مسافر را دارد در دانمارک آغاز به کارکرد.

اورفه در جهنم؛ اجرایی جسورانه از اپرایی سیاسی-اجتماعی«این اپرا از زمان خودش خیلی جلوتر بود، مسائلی نظیر آزادی جنسی و تقدس ازدواج را به سخره می‌گیرد.»