موافقت بیش از نیمی از آمریکایی‌ها با حمله به ایران در صورت نتیجه‌بخش نبودن تحریم‌ها

30/05/1398 10:41:00 ب.ظ

موسسه گالوپ در تازه‌ترین نظرسنجی خود اعلام کرد که به‌طور کلی، کمی بیش از نیمی مردم آمریکا، در صورت ناکامی تلاش‌های اقتصادی و دیپلماتیک واشینگتن علیه ایران، با به‌کارگیری نیروی نظامی علیه ایران موافق‌اند. گزینه_نظامی گزینه_دیپلماتیک بیشتر بخوانید:

موسسه گالوپ در تازه‌ترین نظرسنجی خود اعلام کرد که به‌طور کلی، کمی بیش از نیمی مردم آمریکا، در صورت ناکامی تلاش‌های اقتصادی و دیپلماتیک واشینگتن علی بر اساس این نظرسنجی که نتایج آن در پایگاه اینترنتی موسسه گالوپ منتشر شده، ۷۸درصد کسانی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند، در ابتدا با تلاش‌های غیرنظامی برای متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران موافق‌اند و در مقابل ۱۸ درصد آمریکایی‌ها با اجرای عملیات...

بر اساس این نظرسنجی که نتایج آن در پایگاه اینترنتی موسسه گالوپ منتشر شده، ۷۸درصد کسانی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند، در ابتدا با تلاش‌های غیرنظامی برای متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران موافق‌اند و در مقابل ۱۸ درصد آمریکایی‌ها با اجرای عملیات نظامی علیه ایران موافق‌اند.

با این حال نظر مردم آمریکا در صورتی که تلاش‌های دیپلماتیک و اقتصادی این کشور درباره ایران نتیجه‌بخش نباشد، چیست؟ موسسه گالوپ اعلام کرده است که در این حالت، ۶۰ درصد جمهوری‌خواهان، و ۲۹ درصد دموکرات‌ها با گزینه نظامی موافق‌اند، درصورتی‌که اکثریت دموکرات‌ها همچنان به گزینه غیرنظامی فکر می‌کنند.

به عبارت دیگر، اگر تلاش‌های غیرنظامی به سرانجام نرسد، در مجموع ۴۲ درصد از کسانی که گزینه‌ غیرنظامی را مقدم می‌دانستند، با حمله نظامی موافق‌اند، که این رقم برابر است با ۳۵ درصد کل بزرگسالان آمریکا. اگر این رقم را به ۱۸ درصد موافقان اولیه گزینه نظامی اضافه کنیم، در مجموع ۵۳ درصد مردم آمریکا در صورت ناکامی تلاش‌های سیاسی و اقتصادی، با حمله نظامی به ایران موافق‌اند. headtopics.

ادامه مطلب:
ايران اينترنشنال »
Loading news...
Failed to load news.

راز دریاچه پر از اسکلت در هیمالیا و یکی از ‌مرموزترین مناطق باستان‌شناسی جهان کشف شدراز دریاچه پر از اسکلت در هیمالیا و یکی از ‌مرموزترین مناطق باستان‌شناسی جهان کشف شد به گزارش مجله «نشنال جئوگرافیک»، در سال ۲۰۰۰ میلادی مطالعات اولیه بر روی «دی ان ای» نشان داده بود افرادی که در «روپکوند» مرده‌اند از نژاد آسیای جنوبی بودند.

گروگانگیری در برزیل؛ تک‌تیرانداز مهاجم را در اتوبوس از پای درآورد«برای ما آن چه در نهایت ضروری به نظر رسید آن بود که به فرد گروگانگیر شلیک کنیم تا او را خنثی کرده و افراد را از درون اتوبوس نجات دهیم.»

آمار جدید از غرق شدگان در ایران؛ در چهار ماه، ۶۰۸ نفر جان باختندآمار جدید از غرق شدگان در ایران؛ در چهار ماه، ۶۰۸ نفر جان باختند بر اساس گزارشی که روز چهارشنبه از سوی سازمان پزشکی قانونی ایران منتشر شد، این تعداد در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل، که ۳۶۷ نفر بود، بیش از ۶۵ درصد افزایش داشته است.

تلفات عروسی کابل به ۸۰ نفر رسید؛ بیش از ۲۵ مراسم ازدواج لغو شد« ۱۷ نفر از زخمی‌ها در بیمارستان جان باختند و همچنان بیش از ۱۶۰ نفر در بیمارستان یا خانه‌هایشان تحت مداوا قرار دارند.»

آمریکا پس از خروج از پیمان موشکی با روسیه یک موشک کروز را آزمایش کردپنتاگون در بیانیه‌ای اعلام کرد که این آزمایش روز یکشنبه گذشته در جزیره سن نیکلاس ایالت کالیفرنیا انجام شد و این موشک پس از طی مسافتی بیش از ۵۰۰ کیلومتر به هدف خود اصابت کرد.

سایه نگرانی از بازگشت رکود اقتصادی بر اجلاس آینده گروه ۷ در فرانسهسایه نگرانی از بازگشت رکود اقتصادی بر اجلاس آینده گروه ۷ در فرانسه رهبران هفت کشور صنعتی در حالی برای نشست جی ۷ آماده می شود که کارشناسان معتقدند مهمترین بحث این نشست بر نگرانی‌های اقتصادی تمرکز خواهد داشت.